کفپوش چوبی را چگونه تمیز کنم ؟

نصب پارکت روی سرامیک

کفپوش چوبی را چگونه تمیز کنم ؟

کفپوش منزل شما از هر جنسی که باشد معمولا یکی از کارهای اساسی خانه داری به تمیز کردن آن اختصاص می یابد. با توجه به اینکه امروزه در بسیاری از خانه از کفپوش چوبی استفاده می شود در این مقاله پاسخ به این سوال که چگونه می توان کفپوش چوبی را تمیز نمود خواهیم پرداخت.

مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کنید پرداخت روی کفپوش چوب می باشد که این پرداخت چوب را در مقابل آب و رطوبت و هوا و دیگر چیزها ایمن می کند. اگر به این صورت نباشد شما حتما به تعمیر پارکت باد کرده نیاز خواهید داشت.

اما این سوال مطرح می شود که چگونه تشخیص دهم که کفپوش من همچنان دارای پرداخت می باشد و یا اینکه از بین رفته و باید اقدامی دیگر انجام دهم؟

مراحل زیر را انجام دهید

  اگر زمانی که بر روی کفپوش دست می کشید ، خرده چوب هایی حس کردید نوع پرداخت روغن و افزودنی ها خشک کننده است که یک لایه موم هم بر روی آن کشیده شده است.

  اگر پرداخت آن لاک باشد می توانید با یک سکه آن را خراش دهید و به صورت پوسته پوسته می شود.

  اگر چند قطره آب بر روی کفپوش بریزد و بعداز چند دقیقه لکه های سفیدی مشاهده کنید مشخص می شود که پرداخت آن با موم بوده است. شاید صفحه تعمیر پارکت چوبی برای شما مفید واقع شود.

  اما در نهایت اگر چند قطره آب بریزید و آب دانه دانه شود و در داخل بافت چوب نفوذ نکند مشخص می شود که پرداخت شما مشکلی ندارد و هنوز سالم است. اما اگر آب به داخل نفوذ کرد و باعث ایجاد لکه های تیره مانندی شد می توان نتیجه گرفت که لایه محافظ یا پرداخت آن از بین رفته است.

در تمیز کردن کفپوش های چوبی نکات زیر را رعایت کنید

برای تمیز نمودن این نوع کفپوش ها هیچ گاه نباید از پاک کننده مخصوص کاشی و سرامیک ویا کفپوش های وینیلی استفاده کنید. زیرا باعث کدر شدن رنگ چوب ولغزنده شدن آن می شود. بنابراین به دنبال تمیز کننده مخصوص کفپوش های چوبی باشید.

هرگز کفپوش چوبی را با آب نشورید زیرا که به داخل چوب نفوذ کرده به چوب آسیب می رساند ، لکه به جا می گذارد و پرداخت را کدر می کند. با استفاده از چرم می توانید به آن جلای لازم را بدهید .

برای تعویض ، نصب و تعمیرانواع کفپوش پارکت و لمینت می توانید از مهارت تیم نوین خانه بهره ببرید. تنها کافیست تا با شماره 88487933  تماس حاصل فرمایید.

کفپوش چوبی را چگونه تمیز کنم ؟

موضوع : نصب پارکت لمینت