لکه ها از روی کفپوش وینیل سخت پاک میشه . پیشنهادی دارید؟

نصب کفپوش لمینیتی

پاک کردن لکه ها از روی کفپوش وینیل

کفپوش از جنس وینیل می تواند گزینه مقرون به صرفه ای برای جایگزینی با کفپوش قدیمی شما باشد. اگرچه این جنس نسبت به لکه ها آسیب پذیر می باشد. در ادامه نکاتی در ارتباط با نحوه پاک نمودن این لکه ها ارائه می گردد.

پیش از شروع توجه داشته باشید که اگر برای پاک کردن لکه از پارچه سفید استفاده کنید ، زیرا که استفاده از پارچه های رنگی باعث پخش شدن بیشتر لکه بر روی سطح می شود. همچنین اگر شومینه دیواری نصب کرده اید و یا از بخاری یا سیستم گرمایشی دیگری استفاده میکنید ، هنگام به کار بردن نکات زیر آن را موقتا خاموش کنید . زیرا که ممکن است مواد استفاده شده با گرما واکنش شمیایی نشان دهند.

همچنین در هنگام استفاده از مواد شمیایی حتما دستکش مخصوص پوشیده باشید. و درنهایت همواره بخشی کوچک را به عنوان قسمت تستی انتخاب کنید و ابتدا این راهکارها را بر روی آن بخش پیاده کنید و اگر در آن بخش مشکلی ایجاد نشد ، می توانید برای کل سطح استفاده کنید.

راهکارهایی برای پاک نمودن لکه از کفپوش های وینیل

  سفید کننده- برای لکه های مایع مثل قطرات آب میوه ، گوجه یا هرگونه نوشیدنی دیگر می توانید از سفید کننده استفاده کنید. نسبت آب به سفید کننده دو به یک می باشد. لکه را در آب و سفید کننده غوطه ور می کنیم و سپس با پارچه آن را پاک می نماییم. اجازه دهید تا پارچه تمامی محلول را به خود جذب نماید و سپس آن را بردارید.

  اسید اگزالیک – برای پاک کردن لکه های ناشی از زنگ زدگی می توانید از اسید اگزالیک استفاده کنید که با نام سفید کننده چوب نیز شهرت دارد.سپس پارچه را بر روی آن می اندازید و اجازه می دهید تا کاملا جذب پارچه شود و این کار را ادامه می دهید تا دیگر اثری از لک باقی نماند.

الکل ایزوپروپیل- یکی از راهکارهای مناسب جهت پاک کردن لک و آثارناشی از کفش بر روی کفپوش وینیل استفاده از این الکل می باشد که با نام ” الکل پاک کننده ” نیز شناخته می شود.

مواد شوینده – مخلوط کردن مواد شوینده پودری با آب برای ایجاد یک محلول خمیرمانند سفید نیز می تواند یک راه کمتر مضر برای پاک کردن لکه ها باشد.

اگر با استفاده از این نکات همچنان نتوانسته اید که لکه ها را از روی سطح پاک کنید نیاز است تا قسمت های محدودی که دچار این مشکل می باشند را با قطعات جدید تر تعویض کنید. در این زمینه می توانید از کارشناسان نوین خانه نیز کمک بگیرید

لینک های پیشنهادی : تعمیر کفپوش پارکت, تعمیر پارکت لمینت

تعمیر کفپوش لمینت, نصب کفپوش پی وی سی

نصب کفپوش سه بعدی, نصب کفپوش pvc

پاک کردن لکه ها از روی کفپوش وینیل

موضوع : نصب پارکت لمینت

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706