چگونه ترک های دیوار را ترمیم کنم ؟

تعمیر ترک دیوار, تعمیر ترک ساختمان

چگونه ترک های دیوار را ترمیم کنم ؟

معمولا پس از چند سال و فرسوده شدن ساختمان یا نشست کردن آن ترک هایی بر روی دیوارها ظاهر می شود که نمای بدی به فضای خانه شما می دهند. و نیاز به تعمیر ترک دیوار پیدا می کنید. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های از بین بردن یا ترمیم ترک های دیوار انجام دهیم.

ترمیم کردن ترک های دیوارها

بخش هایی مانند اطراف مکانی که شومینه نصب شده است، پنجره ، محل برخورد دیوارها و فضاهایی که در معرض رطوبت قرار دارند معمولا با این مشکل روبرو هستند. اقلامی که برای پوشاندن این ترکها نیاز دارید و یا برای پوشش دیوار نم دار لازم دارید از این قرار است. کاردک ، رنگ ، سنباده و بتونه می باشد. 

در ابتدا با استفاده از کاردک می توانید داخل ترک ها را تمیز کرده و تمامی مواد اضافی را از آن خارج کنید.

در مرحله بعد با استفاده از سطوح روی ترک ها را صاف و صیقلی کنید. هر چه در این مرحله ظریف کاری به خرج دهید در مرحله نهایی به نتیجه بهتری خواهید رسید.

بتونه کاری برای ترمیم ترک دیوار

برای ترمیم ترک های دیواردر مرحله بعدی با استفاده از کاردکی که در دست دارید مقداری بتونه برداشته و بر روی ترک ها بکشید. دقت کنید که میزان بتونه نباید زیادتر از حد لازم شود.

در مرحله نهایی بعد از آن که ماده بتونه کامل خشک شد، با استفاده از سنباده روی بتونه ها بکشید و کاری کنید تا در نهایت یک سطح صاف ویکنواخت بماند. سپس می توانید بر روی آن رنگ بزنید تا مانند بقیه دیوار شود. اگر با بتونه کاری آشنایی ندارید حتما صفحه تعمیر درب چوبی را ببینید.

به شما توصیه می کنیم برای اینکه کار تعمیر رنگ دیوار را نیز بدرستی انجام دهید صفحات مخصوص این کار در سایت نوین خانه را مطالعه فرمایید.

در ادامه روش های دیگری مطرح می شود که میتوانید سطوحی که دارای ترک هستند را بپوشانید.

استفاده از کاشی استخری

برای پوشاندن ترک های دیوار می توانید از کاشی های استخری که در رنگ ها و طرح های متنوعی در بازار موجود می باشند استفاده نمایید.

به کار بردن سنگ آنتیک

این سنگ ها یکی از مقاوم ترین سنگ ها در مقابل رطوبت و نشست ساختمان می باشند.

استفاده از کاشی های دارای نقوش برجسته

این کاشی ها نسبت به گرما و رطوبت مقاومت بالایی دارند بنابراین می توانند یکی از بهترین گزینه هه برای دیوارهایی باشند که در معرض ترک خوردگی قرار دارند. ممکن است صفحه تعمیر کاشی شکسته و تعمیر سرامیک برای شما مفید باشد.

در سه مرحله قبل برای ترمیم ترک دیوار از کاشی استفاده شده است، بنابراین اگر شما مایل به انجام این روش ها در خانه خود می باشید به شما توصیه می کنیم که حتما مقاله نصب کاشی آشپزخانه را بخوانید.

به منظور تعویض و پیاده سازی هر یک از طرح های فوق می توانید با تیم نوین خانه در ارتباط باشید . کافیست تا با شماره 09306887871 تماس حاصل نمایید.

چگونه ترک های دیوار را ترمیم کنم ؟

منبع : handyman