چگونه ترک های دیوار را ترمیم کنم ؟

چگونه ترک های دیوار را ترمیم کنم ؟

معمولا پس از چند سال و فرسوده شدن ساختمان یا نشست کردن آن ترک هایی بر روی دیوارها ظاهر می شود که نمای بدی به فضای خانه شما می دهند. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های از بین بردن یا ترمیم این ترک ها انجام دهیم.

1) تعمیر کردن ترک های دیوارها

بخش هایی مانند اطراف شومینه ، پنجره ، محل برخورد دیوارها و فضاهایی که در معرض رطوبت قرار دارند معمولا با این مشکل روبرو هستند. اقلامی که برای پوشاندن این ترکها نیاز دارید کاردک ، رنگ ، سنباده و بتونه می باشد. 

در ابتدا با استفاده از کاردک می توانید داخل ترک ها را تمیز کرده و تمامی مواد اضافی را از آن خارج کنید.

در مرحله بعد با استفاده از سطوح روی ترک ها را صاف و صیقلی کنید. هر چه در این مرحله ظریف کاری به خرج دهید در مرحله نهایی به نتیجه بهتری خواهید رسید.

در مرحله بعدی با استفاده از کاردکی که در دست دارید مقداری بتونه برداشته و بر روی ترک ها بکشید. دقت کنید که میزان بتونه نباید زیادتر از حد لازم شود.

در مرحله نهایی بعد از آن که ماده بتونه کامل خشک شد ، با استفاده از سنباده روی بتونه ها بکشید و کاری کنید تا در نهایت یک سطح صاف ویکنواخت بماند. سپس می توانید بر روی آن رنگ بزنید تا مانند بقیه دیوار شود.

در ادامه روش های دیگری مطرح می شود که میتوانید سطوحی که دارای ترک هستند را بپوشانید.

2) استفاده از کاشی استخری

برای پوشاندن ترک های دیوار می توانید از کاشی های استخری که در رنگ ها و طرح های متنوعی در بازار موجود می باشند استفاده نمایید.

3) به کار بردن سنگ آنتیک

این سنگ ها یکی از مقاوم ترین سنگ ها در مقابل رطوبت و نشست ساختمان می باشند.

4) استفاده از کاشی های دارای نقوش برجسته

این کاشی ها نسبت به گرما و رطوبت مقاومت بالایی دارند بنابراین می توانند یکی از بهترین گزینه هه برای دیوارهایی باشند که در معرض ترک خوردگی قرار دارند.

به منظور تعویض و پیاده سازی هر یک از طرح های فوق می توانید با تیم نوین خانه در ارتباط باشید . کافیست تا با شماره 88487933 تماس حاصل نمایید.

لینک پیشنهادی : تعمیرات کاشی و سرامیک, تعمیرات کاشی کاری

چگونه ترک های دیوار را ترمیم کنم ؟

 0939-8644179