پارکت چوبی ، کفپوش محبوب شما

نصب سرویس چوب, تعمیر سرویس چوب

پارکت چوبی ، کفپوش محبوب شما

یکی از محبوب ترین کفپوش ها بی شک پارکت چوبی می باشد. با بکار بردن این نوع از پارکت ، فضای زندگی شما حالتی لوکس تر پیدا می کند و به زیبایی منزل شما افزوده می گردد. هر چند که برای این زیبایی بهایی گران نیز باید پرداخت اما تحولی که کفپوش چوب در فضای خانه شما پدید می آورد، ارزش این هزینه را خواهد داشت.

جنس چوب در کفپوش چوبی

مشخصا هر چه جنس چوبی که برای ساخت پارکت استفاده می شود مرغوب تر باشد، دوام آن را بالاتر خواهد برد.

چوب بلوط بهترین گزینه می باشد که استحکام و فشردگی لازم را داراست. البته انتخاب جنس پارکت وابستگی مستقیم به کاربرد و محل استفاده از آن دارد. حتما توضیحات نصب پارکت روی سرامیک را مطالعه کنید.

یعنی شما با توجه به بودجه خود و هم چنین میزان رفت و آمد ، وجود رطوبت و دما و تمامی موارد در نهایت پارکت مورد نیاز خود را انتخاب خواهید نمود.

تعداد لایه های پارکت چوبی

یکی از نکات مهم در هنگام انتخاب یک پارکت ، تعداد لایه هایی است که در آن به کار رفته است. اگر یک لایه باشد با چسب مخصوص به کف اتاق چسبانده می شود و اگر ضخیم تر باشد، با نگاه کردن متوجه خواهید شد که مانند پازل هایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. ممکن است مقاله تعمیر کفپوش پارکت برای شما مفید باشد.

از نکات مفید این پارکت های ضخیم زمانی است که به خانه جدید نقل مکان می کنید. می توانید به سادگی آن ها را جدا کرده و با خود ببرید.

بافت پارکت چوبی

اگر فضای منزل شما کوچک است بهتر است تا از رنگ های روشن استفاده کنید. اگر فضای بزرگی دارید می توانید با توجه به رنگ و طرح دکوراسیون داخلی خود رنگ پارکت را انتخاب کنید.

ابعاد پارکت چوبی

پارکت ها در دو شکل مستطیل و مربع در بازار موجود می باشند. اگرچه نوع مستطیلی آن ، فروش بیشتری داشته است. طول این پارکت های مستطیلی بین 60 تا 180 سانتیمتر است و عرض آنها بین 5 تا 40 سانتی متر می باشد. اگر نوع مربعی آن را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که معمولا در ابعاد 40 در 40 ، 60 در60 ، 80 در 80 و 100در 100 ساخته می شوند.

بررسی نکاتی در ارتباط با نصب پارکت چوبی

  پیش از هرچیز لازم است تا نسبت به تراز کردن کف اتاق اقدام کنید. می توانید اطلاعات بیشتری را در مورد تعمیر پارکت چوبی در لینک پیدا کنید.

  هنگامی که پارکت ها نصب می شود ، هیچ گونه درزی نباید بین آنها دیده شود زیرا که همین موضوع باعث ورود رطوبت و حشرات موذی در داخل آنها می شود.

  از طرف دیگر توجه داشته باشید که در محل دیوارها و پارکت فاصله لازم برای انبساط آن در نظر گرفته شود که معمولا فاصله حدود 3 تا 4 میلی متر کافیست. لازم نیست که نگرانی بابت این فاصله داشته باشید، چرا که پس از اتمام کار نصب ، این قسمت ها توسط قرنیزهای چوبی کاور خواهد شد.

منبع: مجله منزل

به منظور نصب و تعمیر پارکت ها چوبی و هم چنین پارکت های لمینیتی خود می توانید با تیم نوین خانه در ارتباط باشید . تنها کافیست تا با شماره 88487933 تماس حاصل فرمایید.

پارکت چوبی ، کفپوش محبوب شما

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706