نکات نقاشی دیوار و انواع رنگ ها

گچ کاری ساختمان, نقاشی ساختمان

نکات نقاشی دیوار و انواع رنگ ها

یکی از مهمترین ویژگی هر خانه رنگ دیوارها و انتخاب نوع رنگ آنهاست. چرا که می توان با علم به روانشناسی رنگها و هم چنین جنس رنگ های مختلف تولید شده ، بهترین انتخاب ها را داشت. در این مقاله قصد داریم تا به موضوع تنوع جنس رنگ و انواع نقاشی دیوارهای خانه بپردازیم. پس با نوین خانه همراه باشید.

نکات نقاشی دیوار و انواع رنگ ها

رنگی که پایه آب در آن به کار رفته است

بسیاری از رنگ هایی که امروزه در بازار موجود است از این نوع می باشند. اگر رنگ کنونی دیوار شما بر پایه روغن باشد، این احتمال می رود که رنگ بر پایه آب نتواند بر روی آن قرار بگیرد. راه چاره در این است که پیش از نقاشی دیوار، آن را سمباده زده و سپس آن را تمیز و به صورت کامل خشک کنید. پس از آن می توانید رنگ جدید را بر روی دیوار بزنید.

رنگی که پایه روغن در آن به کار رفته است

این نوع رنگ معمولا برای کفپوش های چوبی ، مبلمان و یا دربهای خانه به کار می رود. بنابراین برای سطوح چوبی باید به دنبال این رنگ باشید. از مزایای این رنگ می توان به براق و درخشان شدن سطح ، دوام بالای آن و سطح صاف و صیقلی دیوار اشاره کرد.

نکات نقاشی دیوار و انواع رنگ ها

اما دسته بندی دیگری نیز برای رنگ ها وجود دارد که با توجه به براق یا مات بودن رنگ می باشد. گاهی اوقات افراد ترجیح می دهند تا زمینه مات باشد و بر روی آن با رنگ براق طرح های کار کنند و جلوه خاصی به اتاق ببخشند. 

 اگر از رنگ مات استفاده می کنید باید بدانید که این رنگ درجه پایینی از نور و درخشندگی را بر میگرداند، ممکن است در برخی موارد تمیز کردن لکه ها از روی کفپوش و دیگر موارد بر روی آن سخت باشد، اگر نقصی در دیوار یا سقف خانه وجود داشته باشد می توان با این نوع رنگ آن را پوشاند و تنوع بالایی در انتخاب دارند. یا از تعمیر سقف کاذب استفاده کنید.

 هر چه از رنگ های مات به سمت رنگهای نیمه براق یا براق حرکت کنیم مشخصا سطح درخشندگی و انعکاس نور بیشتر می شود، در حالت کلی دوام بالایی دارند و این امکان را به شما خواهند داد تا بطور مداوم آنها را تمیز کنید. معمولا در ستون ها و قرنیزهای خانه به کار می روند. اما ایرادی که می توان به آنها وارد کرد این نکته است که مشکلات و نقص های دیوارها با این نوع رنگ بیشتر به چشم مخاطب می آید. بنابراین با استفاده از تعمیر رنگ دیوار این نقص را حل کنید.

منبع: diynetwork

اگر قصد دارید تا به خانه خود تنوعی بدهید و رنگ های باکیفیت و جدید را امتحان کرده و فضای خانه را متحول کنید می توانید با متخصصان نوین خانه در ارتباط باشید . تنها یک تماس با شماره 88497933 کافیست تا افراد ماهر در زمینه رنگ و نقاشی منزل را دراختیار داشته باشید.

نکات نقاشی دیوار و انواع رنگ ها