نکات حفظ امنیت خانه

دوربین مدار بسته مخفی, دوربین مداربسته بیسیم

نکات حفظ امنیت خانه

همه ما باید نکات حفظ امنیت خانه را بدانیم و بکوشیم که در حفظ امنیت خانه خود کوشا باشیم چراکه بسیار مهم می باشد. با این حال که این کار بسیار اهمیت دارد اما همچنان خیلی از ما این امر را فراموش کرده ایم.

متاسفانه تا زمانی که ما در مورد یک سرقت از خانه های اطاف و یا در محله خود چیزی نبینیم و یا به گوش ما نرسد ما به فکر اینکه امنیت خانه چقدر است نمیافتیم و در مورد آن هیچ کاری نمی کنیم. این در صورتی است که ممکن است خانه و یا خانواده شما در معرض خطر باشند و هر لحظه ممکن است اتفاق بیافتد.

اما اگر 6 نکته حفظ امنیت خانه که در زیر به آنها خواهیم پرداخت را رعایت کنید تا حدود بسیار زیادی نگرانی ها از بین می رود.

1- پنهان کردن کلید در بیرون از خانه

اگر کلید یدکی خود را در بیرون از منزل زیر دستگیره، زیر سنگ و یا هر جای دیگری پنهان می کنید این مساله را مطمئن باشید که حتی دزدهای مبتدی که برای اولین بار دست به دزدی می زنند مطمئن هستند که یک کلید یدکی وجود دارد و تمامی مکان هایی که ممکن است کلید در آنجا پنهان شده باشد را جست و جو می کنند. حتی اگر مکانی که شما کلید یدک را پنهان می کنید بسیار محرمانه و عالی نیز باشد همیشه این را در نظر بگیرید که ممکن است یک نفر آن را پیدا کند و به راحتی از درب ورودی وارد خانه شما شود.

اگر شما حتما به یک کلید یدک نیاز دارید می توانید آن را به جای پنهان کردن در مکان هایی که دزد حتما جست و جو می کند آنرا به یک دوست مورد اعتماد و یا یکی از همسایگان که مورد اعتمادتان هست بسپارید.

نکات حفظ امنیت خانه

2- دسترسی آسان

اولین کاری که برای حفظ امنیت خانه خود باید انجام دهید و در نظر بگیرید این است که دسترسی دیگران را به خانه خود تا حد ممکن سخت کنید به این صورت که هر وقت قصد خروج از منزل را دارید تمامی درب ها و پنجره ها را ببندید و قفل کنید.

در فصل تابستان خیلی از مردم به دلیل اینکه خانه خود را خنک نگه دارند پنجره های خانه را باز می گذارند و در هنگام بیرون رفتن بستن این پنجره ها را فراموش می کنند و یا زمانی که می خواهند با عجله از خانه خارج شوند به دلیل عجله ای که دارند فراموش می کنند درب را کامل قفل کنند همین اشتباهات ساده می تواند دسترسی را برای افراد بسیار آسان و راحت کند.

اگر همین اشتباه ساده برای خانه شما اتفاق بیافتد و دزدی صورت گیرد به دلیل اینکه بیمه گذاران اولین چیزی که بررسی می کنند نوع ورود سارق به خانه می باشد می تواند علاوه بر از دست دادن وسایل خانه شما باعث از بین رفتن بیمه شما نیز باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم پنجره دوجداره با امنیت بالا را در خانه خود استفاده کنید. اگر پنجره های قدیمی در خانه خود دارید کار تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب با دوجداره را به ما بسپارید.

نکات حفظ امنیت خانه

3- چراغ ها روشن است اما …

بیشتر مردم در هنگام خروج از خانه برای مسافرت و یا دوری چند وقته چراغ های خانه خود را روشن می گذارند اما این کار اشتباه می باشد اکثر دزد ها برای دزدی خود برنامه ریزی می کنند و چند روز خانه را مورد بررسی قرار می دهند و وقتی که شما برای چند روز می خواهید خانه را ترک کنید آنها این موضوع را می دانند، شما می توانید از چراغ های هوشمند برای اینکه بتوانید به دزد ها این مطلب را القا کنید که کسی در خانه است استفاده کنید تا با در ساعاتی مشخص خاموش و در ساعاتی مشخص روشن شوند.

نکات حفظ امنیت خانه

4- شبکه های مجازی

هیچگاه در اینترنت و یا شبکه های مجازی عنوان نکنید که قصد خروج از خانه را دارید چون با این کار شما ممکن است به برخی از افراد هدف جدیدی برای دزدی و سرقتشان را ارائه دهید و دقیقا بگویید که چه زمانی برای آنها مناسب است.

5- دادن دید ساده به مردم

خانه خود را به نحوی چیدمان کنید که وسایل ارزشمند خانه شما در دید غریبه ها نباشد مثلا از طریق پنجره های خانه مشخص نباشد و یا اطمینان حاصل کنید که از بیرون درب ورودی خانه کسی نمی تواند آنها را ببیند به این دلیل که شما با این کار  برای سارقان هدف خوبی بنظر خواهید رسید و برای سرقت از خانه شما برنامه ریزی خواند کرد.

6- احساس امن

شما باید شرایطی را برای خانه خود بوجود آورید که احساس امنیت به شما بدهد و به این صورت نباشد که هر وقت برای مسافرت بخواهید خانه را ترک کنید استرس داشته باشید شما می توانید با استفاده از دوربین های امنیتی، پنجره های امن و یا درب های ضد سرقت برای این کار استفاده کنید. این کار باعث می شود که تنها سارقانی به فکر سرقت از خانه شما بیافتند که در این کار حرفه ای هستند و این موضوع احتمال سرقت از خانه شما را به صورت چشمگیری کاهش می دهد. می توانید مقاله امنیت بیشتر با درب ضد سرقت را نیز مطالعه کنید.

نکات حفظ امنیت خانه