نکاتی در خصوص نظافت حمام و دستشویی

نظافت حمام و دستشویی

در زمینه شستشو و نظافت حمام و سرویس بهداشتی خود می توانید با به کار بردن نکات زیر بهتر عمل کنید پس با نوین خانه همراه باشید :

 به منظور از بین بردن جرم سرویس بهداشتی و دستشویی خود می توانید از وایتکس استفاده کنید. اگر قصد دارید از قرص ژاول استفاده کنید ابتدا باید راه آب را ببندید و سپس یک عدد قرص ژاول را داخل سینک بیندازید و اجازه دهید تا ده الی پانزده دقیقه در همین حالت باقی بماند. سپس راه آب را باز کرده و به طور کامل سینک را شستشو دهید.

 اگر آینه های بدون قاب در حمام نصب کرده اید و قصد دارید شیشه یا آینه های دستشویی و یا حمام خود را بشویید می توانید از محلول آب گرم و سرکه استفاده کنید. سرکه خاصیت پاک کنندگی قوی تری به آب خواهد داد و در زمینه ضد عفونی نمودن محیط نیز موثر می باشد.

بهتر است که این محلول را داخل یک آبپاش ریخته و به مکانهایی که قرار است تمیز شوند اسپری نمایید. حال برای اینکه بتوانید آینه و شیشه ها را پاک کنید بهترین وسیله روزنامه می باشد.

 گاهی اوقات لازم است تا حباب های لامپ داخل حمام و دستشویی را نیز تمیز کنید. پیشنهاد می شود تا دستمال لطیفی را به الکل آغشته نموده و سپس عمل تمیز کردن را انجام دهید.

 برای اینکه بتوانید جرم و کثیفی های کاشی های حمام و دستشویی را از بین ببرید می توانید همزمان از وایتکس و جوش شیرین استفاده کنید.

 گاهی اوقات با این مشکل مواجه می شوید که سر دوشی آب را به خوبی تقسیم نمیکند زیرا که بعضا سوراخ های آن جرم گرفته اند و اجازه عبور آب را نمی دهند. بهترین پیشنهاد در چنین مواردی باز کردن سر دوشی و قرار دادن آن در سرکه خالص می باشد. اجازه دهید تا چند ساعت سپری شود و سپس سردوشی را در جای خود متصل کنید.

 برای سطوح چینی و از بین بردن انواع لکه ها و قارج ها نیز می توانید از سرکه کمک بگیرید. می توانید پارچه آغشته به سرکه را بر روی سطوح بکشید و یا اینکه با برس نسبت به نظافت اقدام نمایید.

 در نهایت می توانید برای برق انداختن و تمیز نمودن شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی، از اسفنج و محلول سرکه و آب استفاده کنید. با استفاده از اسفنج آغشته به محلول بر روی سطوح شیر و آینه بکشید . پس از پانزده دقیقه سطوح را مجددا با آب و صابون بشویید و با پارچه ای خشک کنید.


 منبع: https://healthfirst.org/