انواع سیستم های خنک کننده

تعمیرات کولر گازی

انواع سیستم های خنک کننده 

سیستم سرمایشی و گرمایشی همواره نقش مهمی در تاسیسات واحدهای مسکونی و تجاری ایفا می کنند. در ادامه قصد داریم تا انواع سیستم های خنک کننده را مرور کنیم.

کولر آبی

استفاده از این کولر ها در آب و هوای خشک و مناطقی مانند تهران توصیه می شود. برای استفاده بهینه تر از این نوع کولر ها بهتر است که سایبان برای آن نصب کرده و به جای روشن و خاموش کردن های مداوم از دور کند  بهره ببرید تا دوام وطول عمر آن را افزایش دهید.

کولرگازی

مزایای استفاده از این نوع کولر تصفیه شدن هوا و یا نصب کولر گازی و نابود کردن ویروس و باکتریهای موجود در آن و بهینه مصرف شدن انرژی می باشد. در کولرهای گازی سیستم برای کنترل و تنظیم دما داریم که از دیگر مزیت های آن می باشد.

نوع دیگری از کولر گازی با عنوان اسپلیت نیز وجود دارد که هوای گرم را گرفته و پس از تبدیل به هوای سرد به داخل خانه برمی گرداند. اسپلیت ها بیشتر در مناطق شمال و جنوب کشور مورد استفاده قرار می گیرند و نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم مصرف برق بالای آنهاست.

حتما باید از کولر گازی به دقت تمام نگهداری صورت گیرد چراکه اگر نسب به آن بی تفاوت باشیم حتما نیازمند تعمرات کولر گازی خواهیم بود.

چیلرها 

استفاده از چیلرها در آپارتمان های بزرگ به عنوان سیستم سرمایش استفاده می گردد. چیلرها به دو نوع جذبی و تراکمی یا کمپرسی تقسیم می شوند. مدل جذبی به دلایلی متفاوتی از جمله مصرف برق کمتر ، ایجاد سرو صدای کمتر و لرزش کمتر نسبت به نوع تراکمی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین چیلرهای جذبی از نظر مقرون به صرفه بودن مورد استقبال قرار می گیرد.

پنکه 

ودر نهایت پنکه به عنوان وسیله ای که برای جابچایی هوا و کمک به خنک تر شدن آن به کار گرفته می شود. استفاده از پنکه نیز در محیط های با رطوبت بالا مثل شمال و جنوب کشورمان بسیار مورد استقبال قرار می گیرد زیرا که امکان استفاده از کولر آبی برای این مناطق فراهم نیست.

منبع: mrhandyman

به منظور نصب و تعویض و یا دریافت مشاوره در خصوص خرید هرنوع سیستم سرمایشی می توانید با متخصصان نوین خانه در ارتباط باشید. تنها کافیست تا با شماره 88487933 تماس حاصل فرمایید.

انواع سیستم های خنک کننده