راهنمای خرید پردهای فانتزی,پرده های پذیرایی

راهنمای خرید پردهای فانتزی,پرده های پذیرایی

راهنمای خرید پردهای فانتزی

همانطور که تمامی کارشناسان دکوراسیون داخلی با هم توافق نظر دارند پردهای اتاق یک عنصر اساسی برای زیبایی و جادار نشان دادن اتاق می باشند و یک امر بسیار مهم برای دکوراسیون خانهپردهای فانتزی می باشد.

با خرید پردهای فانتزی جدید شما می توانید به خانه خود روح تازه ای بدهید و با انتخاب رنگ مناسب زیبایی چشم نوازی به خانه اضافه کنید.

بنابراین به دلیل اهمیت بالای پردهای خانه در دکوراسیون در این قسمت از سایت تصمیم گرفتیم که شما را با نحوه ی خرید پردهای فانتزی آشنا کنیم.

برای خرید پردهای فانتزی وسواس زیادی داشته باشید. دلیل این موضوع همانطور که در بالا گفتیم پرده ها اهمیت بالایی در نمای خانه دارند. بنابراین انتخاب نادرست همیشه باعث پشیمانی شما می شود چرا که پرده ها بیشتر از هر چیز در خانه به چشم می آیند.

برای خرید پردهای فانتزی شما نیاز دارید چند مورد را حل کنید یکی انتخاب نوع پارچه پرده، اندازه پرده های مورد نیاز، رنگ پرده که بسیار مهم است و …

مرحله اول : راهنمای خرید پردهای فانتزی

ابتدا باید با توجه به دکوراسیون داخلی ای که برای خانه و یا اتاق خواب و یا اتاق پذیرایی خود در نظر دارید باید نوع پارچه پرده ها را انتخاب کنید.

به عنوان مثال استفاده از پرده هایی با پارچه سنگین برای دکوراسیون های رسمی بسیار مناسب است و یا استفاده از پارچه های سبکتر برای ایجاد فضاهای آرامش بخش بسیار موثر می باشد.

مرحله دوم : راهنمای خرید پردهای فانتزی

در این مرحله شما باید بین پردهای فانتزی ضخیم و یا نازک یکی را انتخاب کنید این کار را حتما در نظر بگیرید.

اگر می خواهید پرده هایی داشته باشید که کل نور خورشید را بگیرند و یک فضای تاریک را برای شما به ارمغان بیاورند ضخیم را انتخاب کنید و یا اگر می خواهید پرده هاییداشته باشید که نور خورشید به درون خانه نفوذ پیدا کند و خانه را روشن کند نازک را انتخاب کنید.

مرحله سوم : راهنمای خرید پردهای فانتزی

در این مرحله شما باید رنگ مورد نظر خود را برای پردهای فانتزی انتخاب کنید. برای این کار باید با توجه به نوع دکوراسیونی که دارید رنگ را انتخاب کنید.

رنگی را انتخاب کنید که دکوراسیون اتاق و یا خانه شما را به صورت برجسته نشان دهد. رنگی را انتخاب کنید که یا با اتاق شما تناسب داشته باشد یا جفت و جور باشد و یا می توانید رنگی را انتخاب کنید که دکوراسیون خانه شما را کامل کند.

مرحله چهارم : راهنمای خرید پردهای فانتزی

با استفاده از متر مقدار پرده فانتزی که می خواهید خریداری کنید را اندازه گیری کنید. به این صورت که از چوب پرده شروع کنید و تا جایی که ارتفاع مناسبی از نظر شما تا کف اتاق دارد ادامه دهید و اندازه را یادداشت کنید.

همینطور شما باید عرض پنجره خود را نیز اندازه گیری کنید برای این کار از یک سمت پنجره شروع کنید و به سمت دیگر بروید در نهایت به اندازه ای که گرفته اید 15 تا 3۰ سانتی متر اضافه کنید.

مرحله پنجم : راهنمای خرید پردهای فانتزی

در آخر با انجام دادن تمامی مراحل بالا اقدام به خرید پردهای فانتزی کنید و با توجه به هزینه ای که در نظر گرفته اید و همینطور ویژگی های ذکر شده بهترین خرید را انجام دهید.

نصب انواع پرده

1- پارچه با نورهای مختلف
2- نصب تابلو بین پنجره ها 
3- آستری زدن به پرده را فراموش نکنید
4- متفاوت بودن پارچه حریر و ضخیم

انتخاب پرده مناسب برای اتاق پذیرایی هم چنین انتخاب پرده برای اتاق خواب یکی از مهمترین تاثیرات را در فضای دکوراسیون داخلی خانه شما خواهد داشت. هم چنینتعویض پرده سالن پذیرایی یا اتاق خواب یکی از ساده ترین روش ها برای ایجاد یک تحول در حال و هوای منزل شماست.

پیش از خرید پرده لازم است تا نکاتی را مد نظر قرار دهید:

1- پارچه پرده با نورهای مختلف

رنگ پارچه پرده در مغازه می تواند کاملا متفاوت با رنگی باشد که پس از خرید و باز کردن در خانه خود آن را مشاهده می کنید. بنابراین حتما پارچه را در فضاهای متفاوت مغازه و با نورهای متفاوت ببینید و بهتر است در روز برای خرید پرده اقدام نمایید تا به نور طبیعی نیز دسترسی داشته باشید.

پرده پذیرایی, پردهای فانتزی

2- نصب تابلو بین پرده ها 

اگر دو پنجره در فضای سالن پذیرایی دارید که برای هریک پرده جداگانه نصب کرده اید می توانید دیوار کوچک مابین این پنجره ها را با نصب تابلو زیباتر کنید. 

پرده پذیرایی, پردهای فانتزی

3- آستری زدن به پرده را فراموش نکنید

شاید اینطور بین مردم رایج شده است که آستری زدن تنها برای جلوگیری از ورود تابش نور آفتاب و یا دیده شدن فضای خانه از بیرون مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید توجه کنید که حتی اگر این دو مورد را نیز کنار بگذاریم حتما باید از آستری استفاده کنید زیرا که عدم وجود آستری در شب موجب افتادن سایه های تاریک و با جلوه نا مناسب بر روی پرده خواهد شد.

پرده پذیرایی, پردهای فانتزی

4-متفاوت بودن پارچه حریر و ضخیم پرده

حتما به این نکته توجه کنید که نباید هر دو پارچه حریر و ضخیم را طرح دار انتخاب کنید. پارچه حریر را ساده و پارچه ضخیم تر را طرح دار انتخاب نمایید.                                    

پرده پذیرایی, پردهای فانتزی

منبع: houzz.com

با داشتن پرده های مناسب ، زیبایی خانه را دوچندان کنید

با داشتن پرده های مناسب برای پنجره های خود میتوانید تاثیر بسیاری در زیبایی خانه خود به وجود آورید. اگرچه انتخاب و نصب آنها به سادگی امانپذیر نیست. اگر به چنین کاری تصمیم قطعی گرفته اید ، پیشنهاد ما به شما تماس با تیم نوین خانه و استفاده از خدمات ما در این حوزه می باشد.

می توانید به خدمات دیگر نوین خانه در این زمینه نیز مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

پرده پذیرایی, پردهای فانتزی

تماس با شماره 09306887871 برای ارتباط با تیم نوین خانه