آموزش خط کشی پارکینگ

آموزش خط کشی پارکینگ

آموزش خط کشی پارکینگ

بدون شک خط کشی پارکینک یکی از کارهایی است که می تواند برای شما آرامش زیادی را به وجود بیاورد در این قسمت قصد داریم تا توضیحاتی در مورد خط کشی پارکینگ برای شما قرار دهیم که اگر نیاز شد خود بتوانید این کار را انجام دهید. با این کار شما می توانید هم از پارک بد همسایه ها جلوگیری کنید و هم به زیباتر شدن پارکینگ خود کمک کنید.

مرحله اول : پاکسازی محل خط کشی پارکینگ

قبل از هر کاری شما باید محل های خط کشی را مشخص کنید استاندارد اصلی برای این کار به این صورت است که برای هر ماشین باید 3 متر عرض و 5 متر طول در نظر بگیرید اما چون تمامی خانه های ساخته شده در ایران و مخصوصا تهران از این فضا برای هر ماشین بهره مند نیستند باید فضای کمتری را برای ماشین ها در نظر بگیرید. به عنوان مثال می توانید کل پارکینگ را با متر اندازه گیری کنید و این اندازه را به تعداد ماشین هایی که قرار است در پارکینگ پارک کنند تقسیم کنید. اگر اندازه بدست آمده برای هر ماشین کمتر از 2.5 متر شد برای باز کردن درب ماشین به مشکل می خورید و به سختی باید از ماشین پیاده شوید. یک روش برای حل این مشکل این است که با صاحب ماشین کناری هماهنگ کنید که هر دو ماشین به یک سمت پارک نشوند یعنی یکی به صورت دنده عقب پارک کند و دیگری از جلو.

اگر در کف پارکینگ شما سنگ فرش نصب شده است. باید با استفاده از رنگ دیگری که متضاد با رنگ سنگ فرش کف پارکینگ شما می باشد رنگ آمیزی را انجام دهید.

بعد از مشخص شدن مکان هایی که قرار است آن مکان را رنگ کنید باید به صورت کامل آن مکان های مشخص شده را تمیز کنید یک جارو بردارید و کامل مکان های مشخص را تمیز کنید. بعد از این کار با استفاده از یک فرچه دسشویی و آب و محلول تمیز کننده مکان هایی که قرار است رنگ آمیزی کنید را کاملا تمیز کنید چراکه اگر این کار را نکنید بعد از مدتی رنگ پوسیده می شود.

مرحله دوم : پرکردن محل خط کشی پارکینگ

مکان هایی که قرار است خط کشی پارکینگ کنید با دقت و حوصله زیاد بررسی کنید و اگر شکاف یا سوراخی بر روی بتن می بینید را باید پرکنید. یک ماله بنایی را با سیمان پر کنید ابتدا سیمان را با آب مخلوط کنید و ماله را با سیمان پر کنید و در مکان هایی که شکاف و یا سوراخ وجود دارد سیمان را بریزید و با ماله کاملا آن را صاف و یکدست کنید.

مرحله سوم : خیس کردن محل خط کشی پارکینگ

مکان هایی را که تمیز کرده اید و احتمالا آن ها را با سیمان پر کرده اید را با آب کاملا خیس کنید این کار باعث می شود سیمان محکم شود و در سیمان ترک مشاهده نشود و از استحکام بالایی برخوردار شود. بعد از این کار صبر کنید تا کاملا سیمان خشک شود ممکن است یک شب این عمل طول بکشد اما حتما باید تمامی نم و رطوبت سیمان گرفته شود و کاملا خشک باشد.

مرحله چهارم : آماده سازی محل خط کشی پارکینگ

در این مرحله شما باید از برچسب ها و یا پلاستیک و یا مقواهایی برای محصور کردن مکان خط کشی پارکینگ استفاده کنید. به این صورت مکان هایی که لازم است خط کشی صورت گیرد را به عرض 5 سانتی متر خالی بگذارید و دو طرف این مکان ها با دقت زیاد برچسب ها را نصب کنید اطمینان حاصل کنید که کاملا با هم موازی باشند و به زمین چسبیده باشند. با اینکار می توانید خط کشی دقیق داشته باشید و رنگ از محل آن بیرون نزند.

مرحله پنجم : خط کشی پارکینگ

برای خط کشی پارکینگ باید به رنگ فروشی رفته و رنگ ترافیکی را تهیه کنید چون استاندارد خط کشی به این صورت است که باید از رنگ های ترافیکی استفاده کنید. سپس با قلم مو مناسب رنگ آمیزی را انجام دهید. هر خطی که برای این کار در نظر دارید، صبر کنید تا کامل خشک شوید و دوباره یک لایه دیگر روی خط را رنگ بزنید. به همین صورت کامل رنگ آمیزی مکان های مورد نظر را انجام دهید.

منبع : asphaltkingdom