نصب پارکت روی سرامیک

نصب پارکت روی سرامیک

تنها با یک تماس با نوین خانه می توانید نصب پارکت روی سرامیک را انجام شده بدانید؟ در مورد نصب یا چسباندن پارکت روی سرامیک سوال دارید؟

نصب پارکت روی سرامیک

با نصب پارکت بر روی سرامیک شما به خانه خود یک نما و احساس کفپوش چوبی را می دهید و به دلیل اینکه پارکت قیمت ارزان تر و دوام بالاتر و همینطور اگر لکه بر روی آن باشد به راحتی پاک می شود بسیار به صرفه تر برای خانه شما می باشد.

اگر شما می خواهید ارزش خانه خود را به صورت سریع و با هزینه ای معقول بالا ببرید نصب پارکت روی سرامیک یک حرکت هوشمندانه است چراکه هم به خانه شما احساس نو بودن می دهد و همینطور این کار کاملا به چشم می آید و دیده می شود و بسیار بیشتر از هزینه ای که برای این کار انجام می دهید به ارزش خانه خود می افزایید.

نصب پارکت روی سرامیک
نصب پارکت روی سرامیک

بررسی سرامیک های کف برای نصب پارکت

قبل از اینکه شروع به نصب پارکت روی سرامیک کنید حتما از این موضوع اطمینان حاصل کنید که هیچکدام از کاشی های کف شکستگی ندارند و اگر کاشی ای شکستگی داشت می توانید با اپوکسی آنها را پر کنید و یا اگر شکستگی بزرگ بود حتما با یک کارشناس خبره در این زمینه مشورت کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : ترمیم کاشی شکسته

اندازه گیری لمینت یا پارکت ها

با اندازه گیری متراژ اتاق پارکت ها را به گونه ای تقسیم بندی کنید که بهینه ترین حالت برای نصب پارکت لمینت ها بوجود بیاید و با این کار از هدر رفت لمنیت جلوگیری کنید. بین دیوار و لمینت حدود 4 تا 5 سانتی متر فاصله بگذارید برای این کار می توانید از لبه کاشی ها به عنوان متر و تراز استفاده کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب پارکت لمینت

نصب لمینت یا پارکت روی سرامیک

در هنگام نصب پارکت روی سرامیک ضروری است که فاصله خالی بین دیوار و پارکت که در مرحله قبل در نظر گرفتیم با یک نگهدارنده محکم شود و همنطور ضروری است که از یک طرف دیوار خانه شروع کنید و به صورت طولی تکه های پارکت را قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که تکه ها کاملا به یکدیگر متصل شده اند و با چکش پلاستیکی آنها را در جای خود محکم کنید. این کار را به آرامی انجام دهید تا به پارکت ها آسیبی وارد نشود.

نصب پارکت روی سرامیک

حتما به این موضوع توجه داشته باشید که پارکت ها را طولی نصب کنید و از یک گوشه شروع و تکه ها را به هم محکم کنید تا به گوشه دیگر اتاق برسید زمانی که خط اول ازپارکت ها کامل شد ردیف دوم را قرار دهید اگر در گوشه اتاق جای کافی برای پارکت بعدی وجود نداشت تکه ها را برش دهید تا به صورت کامل کف اتاق پوشیده شود.

ردیف ها را پشت سر هم با دقت و حوصله و همچنین محکم در کنار هم قرار دهید تا تمامی آنها کامل شوند و در کل اتاق عمل نصب پارکت روی سرامیک را انجام داده باشید.

حتما این مساله را مورد توجه دقیق داشته باشید که فاصله های بین پارکت ها با مواد مخصوص برای عدم نفوذ آب پر شوند. در غیر این صورت شما باید تعمیر پارکت باد کرده را انجام دهید. چرا که آب باعث باد کردن و یا برامدگی پارکت می شود.

نحوه نصب یا چسباندن پارکت روی سرامیک

1. کف را آماده کنید

قرنیزهای دیوار را جدا کرده و سطح کار را آماده کنید. سپس با استفاده از تراز، از همسطح بودن سرامیک های کف بین دو دیوار اطمینان حاصل کنید. مناطق کم سطح و ناهموار مانند لابه لای سرامیک ها را با ملات ترمیمی پر کنید و برای صاف کردن سطوح برجسته می توانید از سنباده استفاده کنید.

تمام گرد و غبار و کثیفی ها را از سطح کار پاک کنید. می توانید با جارو کرد سطح سرامیک شروع کنید. سپس از پارچه ای مرطوب برای پاک کردن گرد و غبارهای باقی مانده استفاده کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر پارکت چوبی

2. قبل از چسباندن پارکت روی سرامیک، طرح مورد نظر خود را بچینید

قبل از شروع نصب پارکت روی سرامیک، باید در مورد چیدمان مد نظر خود تصمیم بگیرید. در یک اتاق نسبتاً مستطیل شکل، پیدا کردن نقطه مرکزی اتاق و شروع کار از آنجا برای ایجاد طرحی مناسب راحت تر است. با این حال، اگر در اتاقی با فضایی متفاوت مانند آشپزخانه ای با کابینت های برجسته یا پیشخوان در مرکز آن کار می کنید، راحت ترین کار این است که طراحی خود را در موازات طولانی ترین دیوار شروع کرده و به سمت دیگر اتاق پیش ببرید.

در مورد پیکربندی و چیدمان مورد استفاده برای تکه های پارکت تصمیم بگیرید. در بسیاری از موارد، با چرخاندن تکه های پارکت می توانید الگویی بر روی سرامیک ایجاد کنید. بهتر است بخش بزرگی از تکه های پارکت بدون درز را در الگویی که می خواهید بچینید، سپس از آن عکس بگیرید. می توانید از این عکس به عنوان مرجع استفاده کنید تا مطمئن شوید با چسباندن تکه های پارکت دقیقاً همان طرح را می چینید.

3. تکه های پارکت را چسب بزنید

چسباندن پارکت روی سرامیک

اکنون زمان آن رسیده است که تکه های پارکت خود را بر روی سرامیک ها بچسبانید. توجه داشته باشید که  طبق دستورالعمل سازنده، فاصله انبساط بین تکه های پارکت چقدر خواهد بود. در بسیاری از موارد، این فاصله حدوداً 6 میلی متر خواهد بود. قبل از استفاده از هر نوع چسب، از باز بودن پنجره های اتاق و روشن بودن پنکه ها برای  تهویه مناسب، اطمینان حاصل کنید.

کار را در قسمت های کوچک پیش ببرید، چسب توصیه شده توسط سازنده را روی سرامیک پخش کنید و از ماله دندانه دار برای مشخص کردن فاصله پیشنهادی بین تکه های پارکت استفاده کنید. اولین تکه پارکت را مطابق با طرح خود تراز کنید. سپس تا پایان قسمت کوچکی که با چسب پوشانده اید، ادامه دهید. هنگام تراز کردن تکه های پارکت با هم، به آرامی فشار دهید. اعمال فشار بیش از حد می تواند تکه های پارکت را از جای خود خارج کند.

کار را در بخش های کوچک ادامه دهید تا روی سرامیک ها کاملاً پوشانده شود. وقتی به دیوارها یا مناطقی رسیدید که به نیاز به برش پارکت بود، از اره مویی برای اینکار استفاده کنید. فاصله انبساط مناسب بین تکه های پارکت و دیوار را فراموش نکنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر کفپوش لمینت

4- با استفاده از غلتک، پارکت ها را در جای خود روی سرامیک محکم کنید

هنگامی که تمام تکه های پارکت خود را چسبانده و یا نصب کردید، می توانید با یک غلتک وزنه دار روی سرامیک بروید. انجام این کار هنگام استفاده از برخی از انواع خاص چسب ضروری نیست، اما این امر به استحکام تکه های پارکت کمک می کند.

حتی بعد از استفاده از غلتک، حداقل 24 ساعت صبر کنید تا بتوانید اثاثیه را به داخل اتاق منتقل کنید و یا اینکه افراد زیادی وارد اتاق شوند. با اینکار به چسب زمان خواهید داد تا به طور کامل خشک شود و از جابه جایی تکه های پارکت جلوگیری شود.

5- کف را سنباده بزنید

چسباندن پارکت روی سرامیک

 

پس از اینکه به پارکت زمان کافی برای خشک شدن چسب داده شد، می توانید کار را تمام کنید. در حالی که برخی تکه های پارکت کاملاً آماده هستند، برخی دیگر نیاز به ماسه سنگ و رنگ آمیزی دارند. برای این کار می توان از سنباده لرزان برای کف استفاده کرد. با یک سنباده کاغذی 80 گرمی شروع کنید و آن را با سنباده 100 و 120 گرمی عوض کنید. گوشه های اتاق و زیر کابینت را با دست سنباده بزنید.

شاید لازم باشد که پارکت رنگ شود، اگرچه معمولاً فقط درصورتیکه تکه های پارکت از یک نوع چوب تشکیل شده باشند اینکار توصیه می شود. اگر ترجیح می دهید که از رنگ استفاده نکنید، می توانید برای محافظت، یک لایه پلی اورتان شفاف را با کمک فوم روی کف اعمال کنید. بعد از خشک شدن لایه اول و قبل از اعمال لایه دوم، سطح آن را به آرامی سنباده بزنید.

نصب و تعمیر کفپوش پارکت چوبی

مزایای استفاده از کفپوش از جنس چوب :

  هوای داخل خانه به واسطه کفپوش چوبی سالم تر است.

  این کفپوش ها می توانند کربن را درخود ذخیره کنند.

  این کفپوش ها در پایان عمر خود میتوانند دوباره به چرخه تولید بازگردند یا سوزانده شوند.

  عمر این کفپوش ها می تواند تا صدها سال برسد و ماندگاری بالایی دارند.

اگر تصمیم به نصب لمینت روی سرامیک دارید می توانید با افراد نوین خانه ارتباط برقرار کرده و پروژه خود را با کیفیت بالا و در زمان مقرر تحویل بگیرید.

تعمیر سریع و اثر بخش لمینت کف

اگرچه این نوع کفپوش ها ماندگاری بالایی دارند اما به این معنا نیست که در اثر موارد خارجی غیر قابل آسیب خواهند بود. این کفپوش ها ممکن است در اثر تردد حیوانات خانگی ، کودکان ، جابجایی وسایل خانه و غیره صدمه ببیند. اما در این موارد لزوما نیاز به تعویض کامل نمی باشد و با تعمیر کفپوش برخی قسمت ها دوباره می توانید همان کفپوش زیبا و سالم قبل را داشته باشید.

منبع : myhandyman

برای اطلاعات تکمیلی تر در این مورد می توانید با شماره 09306887871 تماس حاصل کنید.

موضوع : نصب پارکت لمینت