تفاوت پارکت و لمینت

تفاوت پارکت و لمینت

آیا کفپوش لمینیت یا کفپوش پارکت را انتخاب کنید؟

نمی دانید آیا کفپوش لمینیت یا کفپوش پارکت را انتخاب کنید؟ شما می خواهید در طراحی داخلی خود  چه چیزی را در نظر بگیرید؟ ممکن است فکر کنید کفپوش مهم نیست. این فقط بخش کوچکی از دکور خانه است، اما بدون کف مناسب، می توانید مطمئن باشید که طراحی کلی شما کامل نخواهد بود.در واقع، آیا می توانید خانه ای بدون هیچ کف پوش را تصور کنید؟ این فاجعه آمیز خواهد بود، درست است؟

کفپوش پارکت

یکی از پر طرفدارترین کفپوش ها در طراحی دکوراسیون خانه، پارکت است. اگر میخواهید خانه خود را مدرن و شیک  طرحی کنید و یا اگر تصمیم گرفتید کف خانه یا محل کار خود را  عوض کنید ، می‌توانید کفپوش پارکت را در داخل دکور خانه خود استفاده کنید. ، بهتر است ابتدا انواع پارکت و خواص این پارکت ها را بشناسید.

تفاوت پارکت و لمینت

هنگامی که شما تفاوت‌های بین انواع پارکت را بشناسید، در مورد اثاثه یا لوازم داخلی جدید خود  بهتر تصمیم می گیرید. شما همچنین می توانید بر روی نوع پارکت تصمیم گیری بدون دید صرفا  ظاهری داشته باشید،  و بر حسب بودجه و اطلاعات کافی از پارکت ها، تصمیم درست تری بگیرید. کفپوش پارکت می تواند باعث شود  که خانه شما متفاوت  بنظر بیاید.

تفاوت پارکت و لمینت

کفپوش لمینت

کفپوش لمینیت یک پوشش کفپوش مصنوعی چند لایه است که با فرآیند لمینیت ترکیب شده است. کفپوش لمینیت شبیه سازی چوب (یا گاهی اوقات سنگ) با یک لایه زیرین ویک لایه محافظ شفاف. لایه هسته درونی معمولا از مواد رزین ملامین و فیبر استفاده می شود.

 محبوبیت کفپوش لمینیت به طور قابل توجهی  رشد یافته ، شاید  به  دلیل آنکه نصب و نگهداری از سطوح سنتی مانند کفپوش چوب سخت است.از مزایای آن  هزینه کمتر و نیاز به مهارت کمتر برای نصب کفپوش می باشد.

کفپوش لمینت به عنوان تعدادی از تخته های شیار ،شیار بسته بندی می شود که می تواند به یکدیگر متصل شود. گاهی اوقات یک لایه چسب برای راحتی نصب ارائه می شود. که خواص کاهش رطوبت و صدا را فراهم می کند.

تفاوت پارکت و لمینت

تفاوت پارکت و لمینت

البته هنگامی که پارکت و کفپوش لمینیت را مقایسه می کنید، تفاوت های مشخصی وجود دارد. به عنوان مثال، کفپوش پارکت معمولا در الگوهای و طرح های خاصی در شکل های زینتی و موزاییک ظاهر می شود. این نوع کفپوش برای قرن ها در خانه های کلاس بالا و املاک سلطنتی، به ویژه در محیط های نجیب فرانسوی مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع، برخی از این کفپوش پارکت را به عنوان عنصر چوب جنگلی در نظر گرفته اندکه از گیلاس، گردو، و نیز بلوط ساخته شده است. به منظور ارتقاء طراحی، شما می توانید آنها را در فرم های هندسی و همچنین زاویه ای شکل دهید.

تفاوت پارکت و لمینت

 با این حال، هنگامی که شما می خواهید نصب و راه اندازی ساده تر و همچنین تعمیر و نگهداری مقرون به صرفه تری داشته باشید ، کفپوش لمینت می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. کفپوش لمینت در الگوهای، رنگ، اندازه و همچنین فرم ها متفاوت وجود دارد، بنابراین شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک برای شما مناسب است.

تفاوت پارکت و لمینت

تفاوت پارکت و لمینت

موضوع : نصب پارکت لمینت