بام سبز,اجرای بام سبز,طراحی بام سبز,هزینه اجرای بام سبز

بام سبز,اجرای بام سبز,طراحی بام سبز,هزینه اجرای بام سبز

بام سبز,اجرای بام سبز,طراحی بام سبز,هزینه اجرای بام سبز

1-بام سبز

2-چرا بام سبز؟

3- تقسیم بندی کلی عناصر بام سبز

پشت بام ها فضای زیادی را در اختیار ما قرار داده اند اما معمولا فضاهای بی استفاده در منازل ما محسوب می شوند. خلا وجود حیاط و فضای سبز در آپارتمان های امروزی به شدت احساس می شود. اگر بتوانیم از فضای پشت بام به درستی استفاده کنیم می توانیم حیاط های با صفای گذشته را بر روی پشت بام خود داشته باشیم.

بام سبز

سقف خانه هایی که باگیاهان زنده پوشانده می شوند . با پیشرفت فناوری می توانیم پشت بام خانه خود را با محوطه سازی و استفاده از گلها و فضای سبز روح ببخشیم.

چرا بام سبز؟

مشخصا داشتن بام سبز یکی از اقداماتی است که نیاز به هزینه در زمینه های ساختاری ، آب بندی و زهکشی بام خواهد داشت اما باید توجه کنید که با داشتن این بام علاوه بر زیبایی خارق العاده و فضایی برای استراحت و رسیدن به آرامش خود و خانواده تان ، می تواند مزیت اقتصادی و زیست محیطی را در برداشته باشد.

استفاده از این بام ها با طراحی های متنوع از گل ، چمن مصنوعی و گیاهان بسیار زیبا می تواند بخش زیادی از اراضی بایر شهری را به باغ تبدیل نماید.

با استفاده از این بام ها می توانید تابستان های خنکی را تجربه کنید. چرا که این بام می تواند در کاهش اثر جزیره ای گرمایی شهری نقش موثری ایفا نماید .

با استفاده از این بام ها می توان میزان موثری از جریان فاضلاب سطحی را کاهش داد. بدین صورت که بین نصف تا سه چهارم از بارش های سالانه را در خود حفظ نموده و جریان اکثر پس مانده ها را به تعویق خواهد انداخت.

این بام ها دائمی می باشند.ماندگاری این بام ها می تواند به 50 سال برسد.

بام سبز,اجرای بام سبز,طراحی بام سبز,هزینه اجرای بام سبز

 تقسیم بندی کلی عناصر بام سبز

ساختار سقف

لایه پوشش گیاهی

لایه زهکش

لایه محافظ

محیط کشت

بام سبز,اجرای بام سبز,طراحی بام سبز,هزینه اجرای بام سبز

ساختار سقف

غشا بام یا لایه عایق کاری رطوبتی بام می تواند از نشت و چکه کردن آب جلوگیری کند. این غشا می تواند به عنوان یک لایه یکپارچه ضد آب استفاده شود و هم می توان ورقه های جدایی را در کنار یکدیگر به کار برد.

لایه پوشش گیاهی

برای انتخاب گیاهانی که قرار است بر روی بام گذاشته شوند موارد متفاوتی نظیر شرایط آب و هوایی ، آب ، هزینه نگهداری و غیره را باید مورد توجه قرار داد. بام سبز معمولا تا حد امکان سبک طراحی می شوند. بنابر این باید از گیاهانی استفاده نمود که با مراقبت و توجه کم و با عمق کم در خاک رشد کنند. این گیاهان قرار است تا با باد و باران و طوفان ها مواجه شوند و باید به اندازه کافی برای چنین شرایطی مقاوم باشند. البته بسته به نوع اقلیم مختار هستید نوع گیاهان را انتخاب کنید.

محیط کشت

محیط کشت برای رشد گیاهان درنظر گرفته می شود. این محیط باید سبک وزن باشد و نسبت به خاک معمولی تفاوت هایی داراست. ماسه ، سنگ های متخلخل و گیاخاک مصنوعی معمولا در این محیط کشت باید وجود داشته باشند.

لایه زهکش

در زمان آبیاری لازم است تا آب بتواند از هر قسمت از بام سبز به سمت سیستم زهکش جریان پیدا کند بنابراین این لایه بین محیط کاشت و لایه محافظت قرار خواهد گرفت. بام ها این قابلیت را دارند تا بخش اعظم آب باران را در خود حفظ کنند که می تواند فشار سیستم زهکشی را کاهش دهد اما همواره مقداری آب وجود خواهد داشت که لازم است تا تخلیه شود.

لایه محافظ

این لایه به منظور جلوگیری از نشت و نفوذ آب در قسمت های مختلف بام و عایق کاری ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از بام ها لزوما به این صفحه محافظ احتیاجی ندارند و روش های جایگزین را به کار می برند.

بام سبز,اجرای بام سبز,طراحی بام سبز,هزینه اجرای بام سبز

منبع:

 houzz

برای طراحی ، اجرا و ساخت بام سبز می توانید با مشاوران https://www.novinkhane.com در ارتباط باشید . تنها کافیست تا با شماره 09306887871 در تماس باشید تا در اسرع زمان کارشناس مربوطه اعزام گردد