رنگ آمیزی درب چوبی

رنگ آمیزی درب چوبی

رنگ درب چوبی خود را با نازلترین قیمت در تهران فقط با یک تماس به نیروی فنی نوین خانه با بیش از 500 پروژه موفق بسپارید. رنگ آمیزی درب چوبی خود را با خیال راحت انجام دهید.

نحوه رنگ آمیزی درب چوبی

درب های چوبی یک دیدگاه استقامتی و درجه یک در هر خانه است. اگر می‌خواهید درب های قدیمی را پاکسازی کنید یا درب های جدید استفاده کنید، یادگیری رنگ آمیزی درب چوبی، یک پروژه عالی برای کارشناسان بهبود تجربه خانه و تازه کارها است.

با ابزارهای مناسب و روند درست، می‌توانید از درب های چوبی برای زیبایی و بافت طبیعی خود استفاده کنید، و اگر عمل نقاشی درب چوبی بدرستی انجام شود سال‌ها می‌تواند ظاهر خود را حفظ کند و خوب به نظر برسد.

رنگ آمیزی درب چوبی

آماده سازی برای رنگ آمیزی درب چوبی

درب را از لولاها بردارید. مهم است که درب را بیرون بیاورید و آن را به صورت صحیح رنگ آمیزی کنید. بیشتر درب های چوبی باید بتوانند بدون ترس از آسیب رساندن به درب به راحتی برداشته شوند. سعی نکنید درب ها را در حالی که روی لولا آویزان هستند، بکشید. برای برداشتن درب، پین ها را که با استفاده از یک پیچ گوشتی با هم نگه داشتید، بکشید. پین ها را تا زمانی که ورق لولا را در درب باز می کنید، فشار دهید، سپس آن را بردارید.

سخت افزار را بردارید برای جلوگیری از رنگ آمیزی دستگیره های درب، ضربه گیرها، قفل ها و سایر سخت افزارها، مهم است که همه چیز را که به درب متصل شده است، باز کنید و آن را پاک کنید، بنابراین می توانید چوب و فقط چوب را رنگ آمیزی کنید. همه چیز را سازماندهی کنید تا بتوانید بعد از اینکه درب رنگ آمیزی شد، آن ها را پیدا کنید.

تعمیر خرابی ها

حتما قبل از اینکه بخواهید رنگ کردن درب چوبی را انجام دهید، کاملا درب چوبی را بررسی کنید تمامی نقاط روی درب باید کاملا صاف و یکدست باشد. اگر لبه های درب پریدگی و یا شکستگی دارند حتما باید با بتونه پر شده و سمباده کشی شوند. برای این کار مقاله تعمیر درب چوبی را حتما مطالعه کنید.

رنگ آمیزی درب چوبی

قبل از نقاشی درب چوبی چه باید کرد؟

درب را به طور کامل شستشو دهید اگر درب نقاشی شده یا رنگ آمیزی شده است، مهم است قبل از اینکه آن را رنگ بزنید، آن را کاملا سمباده بکشید. حتی اگر درب قبلا رنگ نشده، درمان شده یا شسته نشده باشد، بهتر است که آن را بپوشانید تا الیاف را باز کنید و به راحتی آن را رنگ بزنید. گاهی اوقات نیز معمول است که قبل از استفاده از رنگ، درب را با پارچه میخ می‌زنند. پارچه کتانی یک قطعه چسبنده که به رنگ زرد رنگ است و به حذف خاک اره و رسوبات دیگر برای تمیز کردن سطح کمک می‌کند. سطح خود را با این کار پاک کنید و یک ناحیه را انتخاب کنید تا لکه های گرد و غبار آزاد شود.

رنگ آمیزی درب چوبی

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی درب چوبی

یک رنگ مناسب برای رنگ آمیزی درب چوبی خود را انتخاب کنید. همیشه از یک رنگ با کیفیت خوب با یک پایه نفتی استفاده کنید، با توجه به دستورالعمل های تولید کننده، رنگ ها را مخلوط کنید. بعضی ها فکر می‌کنند که رنگ های ژل برای مناطق کوچکتر مناسب است، در حالی که دیگران برای لایه های مختلف خود، رنگ های پلی را ترجیح می دهند. با نگاه به سخت افزار خود رنگ را انتخاب کنید که با نوع چوب و نوع نگاهی که برای درب به آن دارید، مطابقت داشته باشد.

رنگ آمیزی درب چوبی

رنگ کردن درب چوبی

رنگ آمیزی درب چوبی با انواع وسایل (قلمو، پارچه پرزدار و…) انجام می‌شود. این قسمت از رنگ آمیزی باید بادقت و ظرافت انجام شود و نباید به یک قسمت آنقدر رنگ بزنیم که شرّه کند و در قسمتی کمتر رنگ بزنیم که زیر رنگ دیده شود. معمولاً رنگ را در دو نوبت (دو دست) به قطعه چوب می‌زنند. دست اول برای رنگ‌آمیزی کلی کار و دست دوم نیز برای اینکه کاستی‌های رنگ را در قسمت‌های مختلف برطرف کند.

برای تکمیل، از یک برس مویی یا فوم استفاده کنید. برای پاک کردن لبه های اضافی در صورت لزوم از یک پارچه استفاده کنید.

بعد از تکمیل کار رنگ درب چوبی شما باید درب را نصب کنید که می توانید به آموزشی که برای نصب درب چوبی در سایت نوین خانه برای شما قرار داده ایم، مراجعه کنید

رنگ آمیزی درب چوبی

نمونه ترمیم و رنگ درب چوبی

ترمیم و رنگ درب چوبی
ترمیم و رنگ درب چوبی

منبع : https://www.mrhandyman.com/