تعویض درب چوبی


 • تعویض درب چوبی

  تعویض-درب-چوبی

  تعویض درب چوبی و دیگر درب‌ها

  درب‌های داخل خانه از آن چیزی که فکر می‌کنید نقش مهم‌‌ تری در طراحی داخلی خانه ایفا می‌کنند. درب ها به‌عنوان ابزاری که هر روز از آن‌‌ها استفاده می‌کنیم یک تجربه ملموس خلق می‌کنند و یک تاثیر مهم بر ما می‌گذارند. برای مثال انتخاب یک درب چوبی مستحکم خیلی تجربه متفاوت‌‌تری نسبت به یک درب توخالی که از مواد ترکیبی و مصنوعی ساخته شده است ایجاد می‌کند.

  کسی که دارای حداقل مهارتی در ساخت‌ و ساز است می‌تواند خودش درب داخلی خانه‌‌اش را تعویض کند. اما استفاده از یک پیمانکار معتبر یا یک نصاب قابل اعتماد هزینه زیادی در برندارد.

  یکی از درب هایی که باید به آن توجه جدی کرد درب ورودی و پارکینگ است. از نظر تکنیکی این درب به عنوان درب بیرونی در نظر گرفته می‌شود و باید این آگاهی را داشت که این درب ها باید دارای بازوی بستن خودکار درب و ضد آتش باشند.

  تعویض درب چوبی

  تعویض درب چوبی منزل

  در مرحله اول اطلاعاتی درباره درب و اجزای تشکیل دهنده آن به دست آورید. سپس باید تصمیم بگیرید که فقط خود درب را می‌خواهید تعویض کنید یا می‌خواهید درب و چارچوب‌هایش و نیز قالب پیرامون درب را عوض کنید. احتمالا چارچوب را عوض خواهید کرد.

  تعویض درب چوبی

   

  مدت زمانی که برای تعویض درب چوبی نیاز است

  اگر خودتان تعویض درب چوبی را انجام می‌‌دهید چند ساعت را به هر درب اختصاص دهید. یک نصاب یا یک پیمان‌ کار ممکن است این کار را در چیزی حدود یک ساعت انجام دهند. همه این‌ ها به این بستگی دارد که چند درب را می‌خواهید تعویض کنید، اما این پروژه‌ ای است که ممکن است انجام آن در برخی موارد پیچیده‌ تر کم‌ تر از یک ماه به طول بیانجامد.

  تعویض درب چوبی

   

  چون تمام مراحل کار در خانه انجام می‌شود می‌توانید آن را در هر زمانی از سال انجام دهید. بهتر است در هفته‌ های قبل از تعطیلات این کار را انجام ندهید، چرا که همه ما دوست داریم در روزهای تعطیل خانه‌ ای تمیز و مرتب داشته باشیم.

   

  لینک پیشنهادی نوین خانه : رنگ آمیزی درب چوبی

   

  چگونگی تعویض درب چوبی با درب فلزی

  تعویض درب چوبی با درب فلزی می‌تواند امنیت خانه شما را بهبود بخشد، مقاومت در برابر آب و هوا را کاهش دهد و هزینه‌های گرمایش و خنک سازی را کاهش دهد و باعث می‌شود که انرژی بیشتری به کار رود. این هم چنین یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که می‌توانید در هزینه‌های خود انجام دهید. در حالی که این پروژه ممکن است ساده به نظر برسد، به برنامه‌ریزی و آماده‌سازی دقیق نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که درب جدید شما با  قاب موجود هم‌خوانی دارد.

  ۱) درب را در حالت باز نگه دارید و لولاها را باز کنید تا درب از قالب جدا  شود. لولاها را از درب جدا کرده و آنها را برای استفاده مجدد کنار بگذارید.

  ۲) برای تعویض درب چوبی طول و عرض درب چوبی خود را اندازه‌گیری کنید. هنگام سفارش درب فلزی خود را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که ابعاد درب برای قاب موجود شما مناسب باشد.

  ۳) برای بررسی ضخامت درب از یک نوار اندازه گیری استفاده کنید. درب جدید شما باید این ابعاد را داشته باشد تا بتواند به درستی در فریم کار کند.

  ۴) لولاهای موجود را بررسی کنید. طول و عرض برگ‌های لولا و هم چنین ضخامت آن‌ها را اندازه‌گیری کنید. به شکل لولاها توجه داشته باشید در حالی‌که بسیاری از لولاها مستطیل شکل هستند، برخی گوشه های گرد دارند.

  تعویض درب چوبی

   

  بهترین زمان برای تعویض درب چوبی

  ۵) از بالای درب تا لبه بالایی هر محل لولا را اندازه بگیرید. در هنگام تعویض درب چوبی برای سفارش درب فلزی این اندازه‌گیری‌ها و هم چنین تعداد کل لولاها را در نظر بگیرید.

  ۶) لبه قفل درب را بررسی کنید. از بالای درب به خط مرکزی قفل (از جایی که قفل یا پیچ از سمت درب یا دستگیره گسترش می یابد) اندازه گیری کنید.

  ۷) درب فلزی جدید خود را خریداری کنید. اگر درب آپارتمان شما با ابعاد درب چوبی قدیمی با لولا و محل قفل دقیق مطابقت ندارد، شما باید یک درب فلزی سفارشی را سفارش دهید.

  ۸) برای تعویض درب چوبی لولاها را روی درب جدید خود نصب کنید و اگر درب جدید برای قالب درب قدیمی مناسب نبود؛ قفل را با قرار دادن آن در داخل درب اتوماتیک و چرخش آن در محل نصب کنید.

  ۹) یک دوست را در خانه نگه دارید در حالی که شما درب را به قاب پیچ می‌کنید درب را تست کند تا اطمینان یابید که لبه ها و نوسانات به درستی انجام می‌شود.

  تعویض درب چوبی

   

  تعویض درب چوبی


  برچسب : تعویض درب چوبی

  1. نوین خانه
  2. درب چوبی
  3. تعویض درب چوبی 0939-8644179