تعمیر درب چوبی شکسته

تعمیر درب چوبی شکسته

آنچه باید در باره تعمير درب چوبي شكسته بدانیم

معمولاً در بسیاری از منازل و آپارتمان‌های امروزی تا دلتان بخواهد وسایل و سازه‌های چوبی از جمله میز، صندلی و کمد به چشم می‌خورد. اما تصور کنید زمانی که هر یک از این وسایل شکسته شوند یا ترکی در یک قسمت آنها مشاهده شود چه باید کرد.
در این حالت شما یا باید به یک تعمیر کار مراجعه کنید ویا خود آن را تعمیر کنید از آنجایی که جابجایی درب کار سختی است . اگر اسیب دیدگی عمیق نباشد می توانید آن را تعمیر کنید.

تعمير درب چوبي شكسته

در تعمیرات درب  ابتدا باید درب  جداسازی کرد سپس آنرا  بازسازی نمود.

اگردر سطح درب چوبی شکستگی یا آسیب دیدگی باشد باید درب را  خوب تمیز کنید و آن را با خمیر چوب پر کنید.اگر آسیب دیدگی  بیشتر باشد باید  با دقت گیره ها و بقیه اجزا را از  روی آن جدا کنید .

تعمیر درب چوبی شکسته

گیره ها معمولا با پیچ  بسته می شوند . اگر پیچ و مهره مخروطی باشد، آن را از انتها بکشید تا از آسیب زدن به چوب اطراف  آن جلوگیری شود و همیشه از پیچی استفاده کنید که قطر آن کمتر  باشد تا محکمتر بسته شود.

پلاستیکی را در کف اتاق برای محافظت از کف زیریین درب چوبی قرار دهید. لبه های شکسته درب را با سنباده (ورقه‌ای از جنس کاغذ یا مقوا یا پارچه است که دانه‌های سخت ساینده بر روی آن به وسیله چسب مخصوص نصب شده‌است و برای ساییدن مواد مختلفی چون فلزات، چوب، گچ و در بعضی موارد سرامیک استفاده می‌شود.) بکشید . تا زمانی که  لبه های داخلی صاف به نظر برسد، ادامه دهید. گرد و غبار را از روی آن پاک کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر قفل درب چوبی

تر ک خوردگی ها را با خمیر چوب پر کنید سپس چسب چوب را انتهای شکسته درب بمالید و به  هم فشار دهید. پنج دقیقه انتهای شکسته درب را با هم نگه دارید تا چسب  بتواند دو بخش را با هم بچسباند.

سپس لبه های داخلی را  سنباده بکشید تا زمانی که به چشم شما صاف می شود، ادامه دهید. گرد و غبار را از روی آن با  هوا فشرده خارج کنید.

تعمیر درب چوبی شکسته

اگر خراش و آسیب دیدگی روی قاب درب نباشد، شما می توانید بدون جعبه ابزار تعمیر کنید.

اگر ترک در روی چوب مثلا  بوسیله ی لگد روی درب ایجاد شده باشد. این امر ممکن است شدید باشد و ممکن است  به یک جعبه ابزار برای تعمیر مورد نیاز باشد.اما اگر سطحی بود شما می توانید با استفاده از مراحل زیر، تلاش خود را برای طرف کردن آنجام دهید شما می توانید با استفاده از پرکننده چوب، چوب را ترمیم کنید.

تعمیر درب چوبی شکسته

ساده ترین راه برای تعمیر قاب درب شکسته…

دستگیره را از درب جدا کنید / اعتصاب درب فلزی و یا ضربه محکم / ضربه محکم برداشته شود.

هر قطعه کوچکی از چوب را که از قاب درب خارج می شود، را جدا کنید مطمئن شوید درب شما کاملا بسته  می شود است اگر نه، هر چبزی  را که مانع بستن درب می شود حذف کنید. هنگامی که مطمئن شدید که درب شما می تواند بسته شود ، به مرحله بعدی بروید.

تعمیر درب چوبی شکسته

برای دسترسی به قاب درب کاملا درب را باز کنید.

چسب چوب و یا پرکننده چوب را به شکاف یا  ترک اعمال کنید تا مطمئن شوید که آن را تا حد ممکن عمیق کنید.

هنگامی که ترک کامل از چسب چوب شد  نیاز به اضافه کردن چند گیره چوبی برای  بسته شدن  ترک با اعمال فشار نیاز داریم.

تعمیر درب چوبی شکسته

چند ساعت بگذارید. توجه: درب شما باید باز شود در حالی که گیره ها در محل قرار دارند و چسب خشک شده است.

هنگامی که چسب خشک شده است، چوب گیرها را بردارید. اکنون می توانید این شکاف

پر شده است .چوب باید تمیز شود و رنگ آمیزی شود.

تعمیر درب چوبی شکسته

تعمیر درب چوبی شکسته