آموزش نصب درب چوبی,رگلاژ درب چوبی,تعویض درب چوبی

آموزش نصب درب چوبی,رگلاژ درب چوبی,تعویض درب چوبی

آموزش نصب درب چوبی,رگلاژ درب چوبی,تعویض درب چوبی

در این قسمت از سایت نوین خانه شما را با نحوه نصب درب چوبی و رگلاژ درب چوبی تا حدودی که بتوانیم آشنا خواهیم کرد.

وسایل مورد نیاز برای نصب درب چوبی

برای نصب درب چوبی شما به یک چکش و وسیله ای برای اندازه گیری نیاز دارید که یک متر مناسب می باشد. و وسیله ای برای بوجود آوردن سوراخ و پیچ کردن نیاز دارید که یک دریل شارژی مناسب است.

wink

همچنین شما به یک درب برای نصب نیاز دارید.  بنابراین ابتدا شما باید اقدام به خرید درب چوبی جدید کنید.

برای خرید درب چوبی جدید شما باید ابتدا اندازه های درب را داشته باشید. در این قسمت شما با استفاده از یک متر طول و عرض درب را اندازه گیری کنید و یاد داشت کنید.

ابتدا به شما توصیه می کنیم که قبل از اقدام به خرید درب چوبی جدید با انوع درب چوبی نیز آشنایی مختصری پیدا کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر چارچوب درب خانه شما اندازه های متناسب ندارد حتما باید به چوب بری بروید و اندازه درب را متناسب با چارچوب کنید.

بریدن و اندازه کردن درب چوبی برای چارچوب درب خانه شما بسیار سخت می باشد و نیاز به ابزار حرفه ای دارد.

بنابراین به هیچ وجه خودتان اقدام به انجام این کار نکنید چون ممکن است با یک اشتباه کوچک مجبور به خرید درب چوبی جدید شوید.

البته تقریبا تمامی چارچوب هایی که برای خانه شما در نظر گرفته شده است دارای چارچوب متناسب می باشند این موضوع بیشتر در خانه های قدیمی اتفاق می افتد.

در مرحله بعدی نصب درب چوبی باید لولاهای درب را در جای مناسب بر روی درب نصب کنید. برای این کار شما باید درب را بر روی چارچوب قرار دهید و سپس با استفاده از یک مداد و با در نظر گرفتن مکان در نظر گرفته شده بر روی چارچوب برای لولاها نقاط دقیق مکان نصب لولاها را مشخص کنید.

اگر درب چوبی شما برای متناسب شدن اندازه به چوب بری رفته باشد باید در مکان لولاها که مشخص کرده اید. درب را بتراشید تا لولا در جای خود قرار گیرد.

این کار به این صورت انجام می پذیرد که ابتدا در را به طرف طول آن بر روی زمین قرار دهید و سپس لولا را بر جای خود قرار داده و با مداد دور تا دور آن را مشخص کنید.

برای تراشیدن چوب در مکان لولاها شما می توانید از اسکنه یا قلم درز که در قسمت آموزش ترمیم کاشی شکسته و تعمیر کاشی و سرامیک توضیح داده شده است استفاده کنید.

اسکنه را بر روی خطوطی که برای لولا ها مشخص کرده اید قرار دهید و سپس با استفاده از چکش روی ته اسکنه بکوبید و درب را بتراشید.

به این نکته توجه داشته باشید که حتما به قطر لولایی که در اختیار دارید باید درب تراشیده شود نه بیشتر نه کمتر.

اطمینان حاصل کنید که مکانی که برای لولاها تراشیده اید کاملا سطح صافی داشته باشد. اگر سطح صاف نباشد ممکن است درب لق بزند.

سپس لولا را بر روی جای مناسب خود قرار دهید و پیچ ها را بر روی سوراخ های لولا قرار داده و با استفاده از دریل شارژی آنها را محکم کنید.

اطمینان حاصل کنید که لولاها به درستی و به صورت کاملا محکم بر روی درب نصب شده باشند در غیر این صورت شما به رگلاژ درب چوبی نیاز پیدا می کنید.

برای نصب درب چوبی شما دو تکه از لولا را در اختیار دارید که یک قسمت مخصوص درب چوبی می باشد و قسمت دوم مخصوص چارچوب می باشد.

این دو قسمت با استفاده از یک میله فلزی به هم متصل می شوند.

برای راحتی کار نصب درب چوبی هنگامی که درب بر روی زمین است و لولاهای قسمت درب نصب شده است.

اقدام به وصل کردن دو لولا با استفاده از میله فلزی کنید. چرا که به دلیل وزن درب چوبی و اینکه شما باید دقیقا مکان درب را دقیق قرار دهید تا میله فلزی در جای خود قرار گیرد. بهتر است که بر روی زمین ابتدا این کار را انجام دهید.

سپس درب را بلند کنید و در چارچوب قرار دهید و سپس لولای قسمت چارچوب درب چوبی خود را نیز با استفاده از دریل شارژی و پیچ ها بر روی چارچوب کاملا محکم کنید. تا کار نصب درب چوبی تمام شود.

تعویض درب چوبی و دیگر درب‌ها

درب‌های داخل خانه از آن چیزی که فکر می‌کنید نقش مهم‌‌ تری در طراحی داخلی خانه ایفا می‌کنند. درب ها به‌عنوان ابزاری که هر روز از آن‌‌ها استفاده می‌کنیم یک تجربه ملموس خلق می‌کنند و یک تاثیر مهم بر ما می‌گذارند. برای مثال انتخاب یک درب چوبی مستحکم خیلی تجربه متفاوت‌‌تری نسبت به یک درب توخالی که از مواد ترکیبی و مصنوعی ساخته شده است ایجاد می‌کند.

کسی که دارای حداقل مهارتی در ساخت‌ و ساز است می‌تواند خودش درب داخلی خانه‌‌اش را تعویض کند. اما استفاده از یک پیمانکار معتبر یا یک نصاب قابل اعتماد هزینه زیادی در برندارد.

یکی از درب هایی که باید به آن توجه جدی کرد درب ورودی و پارکینگ است. از نظر تکنیکی این درب به عنوان درب بیرونی در نظر گرفته می‌شود و باید این آگاهی را داشت که این درب ها باید دارای بازوی بستن خودکار درب و ضد آتش باشند.

تعویض درب چوبی منزل

در مرحله اول اطلاعاتی درباره درب و اجزای تشکیل دهنده آن به دست آورید. سپس باید تصمیم بگیرید که فقط خود درب را می‌خواهید تعویض کنید یا می‌خواهید درب و چارچوب‌هایش و نیز قالب پیرامون درب را عوض کنید. احتمالا چارچوب را عوض خواهید کرد.

تعویض درب چوبی

مدت زمانی که برای تعویض درب چوبی نیاز است

اگر خودتان تعویض درب چوبی را انجام می‌‌دهید چند ساعت را به هر درب اختصاص دهید. یک نصاب یا یک پیمان‌ کار ممکن است این کار را در چیزی حدود یک ساعت انجام دهند. همه این‌ ها به این بستگی دارد که چند درب را می‌خواهید تعویض کنید، اما این پروژه‌ ای است که ممکن است انجام آن در برخی موارد پیچیده‌ تر کم‌ تر از یک ماه به طول بیانجامد.

تعویض درب چوبی

چون تمام مراحل کار در خانه انجام می‌شود می‌توانید آن را در هر زمانی از سال انجام دهید. بهتر است در هفته‌ های قبل از تعطیلات این کار را انجام ندهید، چرا که همه ما دوست داریم در روزهای تعطیل خانه‌ ای تمیز و مرتب داشته باشیم.

لینک پیشنهادی نوین خانه : رنگ آمیزی درب چوبی

چگونگی تعویض درب چوبی با درب فلزی

تعویض درب چوبی با درب فلزی می‌تواند امنیت خانه شما را بهبود بخشد، مقاومت در برابر آب و هوا را کاهش دهد و هزینه‌های گرمایش و خنک سازی را کاهش دهد و باعث می‌شود که انرژی بیشتری به کار رود. این هم چنین یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که می‌توانید در هزینه‌های خود انجام دهید. در حالی که این پروژه ممکن است ساده به نظر برسد، به برنامه‌ریزی و آماده‌سازی دقیق نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که درب جدید شما با  قاب موجود هم‌خوانی دارد.

۱) درب را در حالت باز نگه دارید و لولاها را باز کنید تا درب از قالب جدا  شود. لولاها را از درب جدا کرده و آنها را برای استفاده مجدد کنار بگذارید.

۲) برای تعویض درب چوبی طول و عرض درب چوبی خود را اندازه‌گیری کنید. هنگام سفارش درب فلزی خود را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که ابعاد درب برای قاب موجود شما مناسب باشد.

۳) برای بررسی ضخامت درب از یک نوار اندازه گیری استفاده کنید. درب جدید شما باید این ابعاد را داشته باشد تا بتواند به درستی در فریم کار کند.

۴) لولاهای موجود را بررسی کنید. طول و عرض برگ‌های لولا و هم چنین ضخامت آن‌ها را اندازه‌گیری کنید. به شکل لولاها توجه داشته باشید در حالی‌که بسیاری از لولاها مستطیل شکل هستند، برخی گوشه های گرد دارند.

تعویض درب چوبی

بهترین زمان برای تعویض درب چوبی

۵) از بالای درب تا لبه بالایی هر محل لولا را اندازه بگیرید. در هنگام تعویض درب چوبی برای سفارش درب فلزی این اندازه‌گیری‌ها و هم چنین تعداد کل لولاها را در نظر بگیرید.

۶) لبه قفل درب را بررسی کنید. از بالای درب به خط مرکزی قفل (از جایی که قفل یا پیچ از سمت درب یا دستگیره گسترش می یابد) اندازه گیری کنید.

۷) درب فلزی جدید خود را خریداری کنید. اگر درب آپارتمان شما با ابعاد درب چوبی قدیمی با لولا و محل قفل دقیق مطابقت ندارد، شما باید یک درب فلزی سفارشی را سفارش دهید.

۸) برای تعویض درب چوبی لولاها را روی درب جدید خود نصب کنید و اگر درب جدید برای قالب درب قدیمی مناسب نبود؛ قفل را با قرار دادن آن در داخل درب اتوماتیک و چرخش آن در محل نصب کنید.

۹) یک دوست را در خانه نگه دارید در حالی که شما درب را به قاب پیچ می‌کنید درب را تست کند تا اطمینان یابید که لبه ها و نوسانات به درستی انجام می‌شود.

تعویض درب چوبی

تعویض درب چوبی