عایق کاری سرویس بهداشتی

عایق کاری سرویس بهداشتی

آیا عایق کاری سرویس بهداشتی شما نیاز به ترمیم دارد؟ آیا می خواهید سرویس بهداشتی خود را عایق کنید؟ عایق کاری سرویس بهداشتی خود را با یک تماس به نوین خانه بسپارید.

نحوه عایق کردن سرویس بهداشتی

داشتن یک سرویس بهداشتی یا حمام گرم، استحمام کردن و زندگی روزمره را دلپذیرتر می کند. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه حمام و سرویس بهداشتی خود را عایق بندی کنید.

مقدمه عایق کاری سرویس بهداشتی

 هیچ کس دلش نمی خواهد که در یک صبح سرد زمستانی از تخت گرم خود بیرون برود و روی کاشی های سرد حمام یا سرویس بهداشتی قدم بگذارد تا دندان هایش را مسواک زده و در تاریکی برای کار آماده شود!

 خیلی بهتر است که روی کاشی های کف زیبا که با گرمایش زیر زمین گرم می شود قدم بردارید تا انگشتان پای برهنه شما گرم بمانند. قطعاً این شروع بسیار بهتری برای شما خواهد بود.

 همچنین، هنگامی که بعد از کار قصد دوش گرفتن دارید، هیچ کس نمی خواهد از راهرو حمام وارد یک حمام سرد و مرطوب شود.

 گرم کردن حمام و سرویس بهداشتی نه تنها به فضای دلپذیتر حمام منجر می شود، بلکه موجب می شود تا رطوب و بخار گرفتگی از بین برود.

 این امر به این دلیل است که اتاق های گرم رطوبت بیشتری در هوا دارند و دارای سطوح سرد کمتری هستند که بخار آب بتواند آن را متراکم کند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب سرویس بهداشتی

 برای داشتن “گرما” در سرویس بهداشتی و حمام چه باید کرد:

  • از گرمای کافی در داخل اطمینان حاصل کنید
  • آن گرما را از طریق عایق بهتر حفظ کنید

 با قرار دادن رادیاتورها و گرمایش زیر زمین یا موارد دیگر می توان از گرمای کافی در اتاق اطمینان حاصل کرد.  

 با تعویض شیشه های دوجداره، عایق بندی شیروانی در بالا یا عایق بندی دیوارها و/ یا سقف، گرمای درون را می توان حفظ  کرد:

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

 عایق کاری سرویس بهداشتی / دیوار / سقف حمام

 ما قصد داشتیم قبل از رنگ آمیزی / کاشی کاری یا گچ کاری روی سطح آن، این حمام را با عایق 2 اینچی ضخیم Kingspan عایق بندی کنیم.

 سرمایه گذاری بیشتر در عایق موجب صرفه جویی در هزینه های قبوض انرژی می شود.

نصب عایق برای سرویس بهداشتی و حمام

از آنجایی که این دیوار بسیار ناهموار بود، ما قبل از نصب عایق، سطح آن را با استفاده از تخته های چوبی تراز کردیم.

  قبل از اینکه سطح را با فوم پوششی یک دست کنیم، تخته های چوبی 4 × 2 اینچی به دیوار پیچ شدند تا استحکام بیشتری به دست آید.

 ورق های عایق (که دراندازه های 8 × 4 پا هستند) با پیچ های بلند و واشرها به داخل این ستون ها پیچ شدند.

 هرگونه شکاف بین تخته های مجاور / بین لبه های تخته ها و دیوار برای بهبود عملکرد عایق ها با محدود کردن شکاف های هوا، توسط فوم پر شد.

 ما همچنین تصمیم گرفتیم که سقف را نیز به طور همزمان با تخته های عایق بپوشانیم و تخته ها را به همان شیوه در تیرچه های سقف پیچ کنیم.

 تخته های گچ بر روی ورقه های عایق  (با چسب و پیچ های بلند که از درون این ورقه ها عبور می کردند و به پشت ستون ها می رسیدند) برای گچ کاری / کاشی نصب شدند.

پی نوشت: برخی ممکن است توصیه کنند که تخته های گچ را با چسب ساختمانی به ورقه های عایق بچسبانید، اما از آنجا که بخشی از دیوار باید کاشی کاری شود (و تخته گچ کمی وزن خواهد داشت) من تصمیم گرفتم که از اتصال دهنده های مکانیکی نیز استفاده کنم.

 در بالا مشاهده می کنید که تمام دیوارها و سقف گچ کاری شده اند و اکنون آماده اند که کاشی کاری شوند.

از آنجا که سقف جدید کمی پایین تر آمد، ما مجبور شدیم قسمت حاشیه پنجره را مجدد کار کنیم.

 عایق کاری سرویس بهداشتی به پایان رسید. درست است که سطح پایانی تمام کارهایی را که انجام داده اید از دید پنهان می کند، اما حالا شما می توانید حمامی زیبا و گرم داشته باشید.

نحوه عایق کاری سرویس بهداشتی

عایق بندی مناسب خانه به ما کمک می کند تا در مصرف هزینه های انرژی خانه صرفه جویی شود ، اما عایق های آسیب دیده یا ناکافی می تواند منجر به قالب گیری و پوسیدگی شود.

سرویس بهداشتی به عنوان یکی از قسمت های مهم در خانه باید به درستی تجهیز شود می توانید کف سرویس بهداشتی و همچنین خود توالت را عایق بندی کنید. کف سرویس بهداشتی  را می توان پس از سیمان کاری با ایزوگام عایق بندی کرد . هنگام ایزوگام کاری باید حواسمان به لوله ها باشد که آسیب نبینند.

از این جهت که آب به کف سرویس حمام و دستشویی می ریزد و باعث جمع شدن آب کف حمام و دستشویی می شود بنابراین  عایق کاری سرویس بهداشتی لازم و ضروری است. این عایق کاری را هم می توانند با ایزوگام و هم چنین با قیرگونی انجام دهند.

عایق کاری سرویس بهداشتی

مراحل انجام عایق کاری سرویس بهداشتی

در مرحله اول کف دستشویی را باید سیمان کرد؛ به یاد داشته باشید که همیشه باید قبل از قیر گونی یک لایه سیمان کاری انجام شود، سپس لایه های قیر ریخته می شود. بعد از اینکه سیمان کاری انجام شد حتما باید لوله  های فاضلاب بدرستی برش داده شوند؛ قبل از ایزوگام کاری از حرارت برای این کار استفاده نکنید.

عایق کاری سرویس بهداشتی

قیر گونی از دو لایه گونی و سه لایه قیر تشکیل شده و بعد از تمام شدن کار، سرویس بهداشتی را از آب پر می کنیم تا از غیر قابل نفوذ بودن آب اطمینان حاصل شود.

برای داشتن یک حمام گرم در زمستان و سرد در تابستان می توانیم کف، دیوار و سقف را عایق بندی کنیم.

عایق کاری سرویس بهداشتی

نکاتی برای عایق کاری سرویس بهداشتی

بعد از مرحله سیمان کاری کف سرویس بهداشتی و کاملا خشک شدن کف باید اضافات لوله فاضلاب را با دستگاه فرز گرفته شود تا با کف هم سطح شود.

برای برش دادن لوله های فاضلاب نباید از حرارت استفاده شود.

عایق کاری سرویس بهداشتی

تنها لوله ای که نباید برش زده شود لوله 12 سانتی متری توالت فرنگی است، چون اگر برش زده شود در مراحل بعد و پس از سرامیک کاری کف و بالا آمدن ارتفاع کف سرویس برای نصب توالت فرنگی دچار مشکل می شوید و اتصال به خوبی انجام نمی شود.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر وان جکوزی

ممکن است به لوله های آب سرد و گرم در حین ایزوگام کاری آسیب وارد شود به دلیل حرارت ایجاد شده توسط چراغ ایزوگام بنابراین حتما قبل از ایزوگام کاری لوله ها را با گچ بپوشانید و سپس مراحل عایق کاری سرویس بهداشتی را آغاز کنید.

عایق کاری سرویس بهداشتی

اگر متوجه لکه های آب در سقف و در نزدیکی فن مخصوص حمام شدید، آن را بررسی کنید. ممکن است لازم باشد که عایق باز بینی شود و یا مجدد جایگزین شود.

یک راه آسان برای اطمینان از این که فن حمام شما بیش از حد مرطوب است، آن است که اغلب آن را جدا کنید تا خشک شود.

عایق کاری سرویس بهداشتی