عایق کاری سرویس بهداشتی

عایق کاری سرویس بهداشتی

نحوه عایق کاری سرویس بهداشتی

عایق بندی مناسب خانه به ما کمک می کند تا در مصرف هزینه های انرژی خانه صرفه جویی شود ، اما عایق های آسیب دیده یا ناکافی می تواند منجر به قالب گیری و پوسیدگی شود.

سرویس بهداشتی به عنوان یکی از قسمت های مهم در خانه باید به درستی تجهیز شود می توانید کف سرویس بهداشتی و همچنین خود توالت را عایق بندی کنید. کف سرویس بهداشتی  را می توان پس از سیمان کاری با ایزوگام عایق بندی کرد . هنگام ایزوگام کاری باید حواسمان به لوله ها باشد که آسیب نبینند.

از این جهت که آب به کف سرویس حمام و دستشویی می ریزد و باعث جمع شدن آب کف حمام و دستشویی می شود بنابراین  عایق کاری سرویس بهداشتی لازم و ضروری است. این عایق کاری را هم می توانند با ایزوگام و هم چنین با قیرگونی انجام دهند.

عایق کاری سرویس بهداشتی

مراحل انجام عایق کاری سرویس بهداشتی

در مرحله اول کف دستشویی را باید سیمان کرد؛ به یاد داشته باشید که همیشه باید قبل از قیر گونی یک لایه سیمان کاری انجام شود، سپس لایه های قیر ریخته می شود. بعد از اینکه سیمان کاری انجام شد حتما باید لوله  های فاضلاب بدرستی برش داده شوند؛ قبل از ایزوگام کاری از حرارت برای این کار استفاده نکنید.

عایق کاری سرویس بهداشتی

قیر گونی از دو لایه گونی و سه لایه قیر تشکیل شده و بعد از تمام شدن کار، سرویس بهداشتی را از آب پر می کنیم تا از غیر قابل نفوذ بودن آب اطمینان حاصل شود.

برای داشتن یک حمام گرم در زمستان و سرد در تابستان می توانیم کف، دیوار و سقف را عایق بندی کنیم.

عایق کاری سرویس بهداشتی

نکاتی برای عایق کاری سرویس بهداشتی

بعد از مرحله سیمان کاری کف سرویس بهداشتی و کاملا خشک شدن کف باید اضافات لوله فاضلاب را با دستگاه فرز گرفته شود تا با کف هم سطح شود.

برای برش دادن لوله های فاضلاب نباید از حرارت استفاده شود.

عایق کاری سرویس بهداشتی

تنها لوله ای که نباید برش زده شود لوله 12 سانتی متری توالت فرنگی است، چون اگر برش زده شود در مراحل بعد و پس از سرامیک کاری کف و بالا آمدن ارتفاع کف سرویس برای نصب توالت فرنگی دچار مشکل می شوید و اتصال به خوبی انجام نمی شود.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر وان جکوزی

ممکن است به لوله های آب سرد و گرم در حین ایزوگام کاری آسیب وارد شود به دلیل حرارت ایجاد شده توسط چراغ ایزوگام بنابراین حتما قبل از ایزوگام کاری لوله ها را با گچ بپوشانید و سپس مراحل عایق کاری سرویس بهداشتی را آغاز کنید.

عایق کاری سرویس بهداشتی

اگر متوجه لکه های آب در سقف و در نزدیکی فن مخصوص حمام شدید، آن را بررسی کنید. ممکن است لازم باشد که عایق باز بینی شود و یا مجدد جایگزین شود.

یک راه آسان برای اطمینان از این که فن حمام شما بیش از حد مرطوب است، آن است که اغلب آن را جدا کنید تا خشک شود.

عایق کاری سرویس بهداشتی

نحوه عایق کاری سرویس بهداشتی

 0939-8644179