طرز کار وان جکوزی

طرز کار وان جکوزی

طرز کار وان جکوزی

طرز کار صحیح وان جکوزی را در این صفحه به شما خواهیم گفت و اطلاعاتی که طی سال های مختلف بدست آورده ایم را با شما در میان می گذاریم. ایده ساخت وان جکوزی از چشمه های جوشان گرفته شده است که برای درمان بیماری هایی که دارای درد های استخوانی و عضلانی می باشند بسیار موثر است و همچنین نشستن در وان جکوزی باعث بوجود آمدن آرامش در انسان می شود، به همین دلیل است که این محصول در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار شده است.

طرز کار وان جکوزی

در وان جکوزی ها اگر جت ها فقط و فقط آب را به یک نقطه با فشار خارج کنند ما مجبور می شویم برای ماساژ خود را حرکت دهیم تا آب با فشار به نقاط مختلف یک ناحیه از بدنمان برخورد کند. برای این مشکل هیدروجت های ساخته شده است که قابلیت حرکت دورانی را دارا می باشند و می توانند آب را با فشار های تنظیم شده حول یک محور دایره ای خارج کنند که باعث بوجود آمدن ماساژ بسیار دلپذیری می شود، بنابراین وان جکوزی هایی که از این هیدروجت ها استفاده می کنند به عنوان بهترین وان جکوزی های موجود در بازار شناخته می شوند.

طرز کار وان جکوزی

کلیت طرز کار وان جکوزی به این صورت است که آب از دریچه های ورودی به داخل آن وارد می شود و سپس با استفاده از پمپ ها و خلا موجود در آنها آب به داخل پمپ ها مکیده می شود و سپس با وجود حوضچه و یا آبگرمکن ها دمای آن تنظیم می شود و در نهایت دوباره به داخل وان جکوزی با استفاده از نیروی موتور جت های موجود در آن بر می گردد.

طرز کار وان جکوزی

طرز کار وان جکوزی : از وان تا پمپ

برای اینکه بتوانید به درستی از وان جکوزی استفاده کنید باید مطمئن شوید که حتما آبی که درون وان جمع شده است بالاتر از شیر ورودی باشد. سوپاپ غربالگری در وان جکوزی تقریبا مابین حد وسط لبه وان و کف آن می باشد. قدرت خلاء ای که در پمپ وجود دارد باعث می شود که آب به سمت داخل پمپ به جریان در بیاید. و وجود صفحه ای بر روی این پمپ ها از ورود انگشتان، لوازم حمام و … به درون دریچه جلوگیری می کند.

طرز کار وان جکوزی : از پمپ به جت

موتور موجود در پمپ وان جکوزی باعث بوجود آمدن نیرویی می شود که با استفاده از این نیرو باعث خارج شدن آب از داخل جت با فشارهای متفاوتی می شود. این موضوع در حالیست که نیروی خلا موجود در پمپ تغییری نمی کند. قدرت جت در وان جکوزی متغییر است و می توان آن را تغییر داد.

در بسیاری از وان جکوزی های موجود می توان با استفاده از حلقه ای که دور جت ها تعبیه شده است قدرت جت را با چرخاندن آنها تنظیم کرد و یا کلا آن را به صورت کامل متوقف کرد. وان جکوزی با استفاده از سوییچ تعبیه شده می تواند خود را خاموش و یا روشن کند.

طرز کار وان جکوزی

طرز کار وان جکوزی : کنترل دما

حوضچه های آب گرم موجود و یا آبگرمکن های موجود در وان جکوزی باعث گرم نگه داشته شدن آب و همچنین تغییرات در دمای آب وان جکوزی می شوند. این در حالیست که وان های سنتی موجود در حمام ها دارای این خاصیت نمی باشند و هر چقدر که می گذرد آب موجود در این وان ها سرد و سردتر می شود و برای بالا بردن دمای آب موجود در این وان ها باید کمی از آب موجود در وان را تخلیه کرد و مقداری آب گرم را به آن اضافه کرد.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر وان جکوزی

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706