تعمیر وان جکوزی

تعمیر وان جکوزی

تعمیر وان جکوزی

تعمیر وان جکوزی در سریعترین زمان و با مناسب ترین هزینه ممکن با کادر مجرب که سابقه 10 ساله در زمینه تعمیرات حمام دارند.

تعمیر وان جکوزی یکی دیگر از خدماتی است که شرکت نوین خانه آنرا ارائه می دهد، تیم فنی نوین خانه با بهره گیری از متخصصان خبره در تعمیر وان جکوزی به شما خدمات رسانی می کند.

تیم نوین خانه در زمینه تعمیر وان جکوزی های مختلف به شما خدمات رسانی می کند. در تمامیانواع وان جکوزی های ساخته شده از فایبرگلاس، اکریلیک و یا سنگ مرمر کار را به تیم فنی نوین خانه بسپارید.

گاهی اوقات در طول حمل و نقل و یا در حین نصب اجزای مختلف وان جکوزی صدمه می بیند و یا در هنگام استفاده جسمی بر روی آن سقوط می کند و باعث صدمه دیدنوان جکوزی میشود. در این مواقع نیاز به تعمیر وان جکوزی احساس می شود که می توانید کار را به تیم فنی نوین خانه بسپارید در تصاویر زیر نمونه هایی را مشاهده می کنید.

تعمیر-وان-جکوزیتعمیر-وان-جکوزی
تعمیر-وان-جکوزیتعمیر-وان-جکوزی

تعمیر وان جکوزی خانگی

امروزه تعداد خانه هایی که از وان جکوزی در خانه خود استفاده می کنند به دلیل خاصیت درمانی آن رو به افزایش است. سیستم هایی که با آب و برق کار می کنند در هر صورت امکان خرابی دارند و باید از آن نگهداری شود در این جا نیز گاها تعمیر وان جکوزی نیاز است.

تفاوت بین یک جکوزی آبگرم و یک وان حمام چیست؟ جکوزی یک حمام درمانی است که پس از هر استفاده تخلیه می شود و از فوران آب برای تسکین درد بدن استفاده می کند. یک جکوزی از یک حمام بزرگ با فوران آب و بخار ساخته شده است. جکوزی معمولا در حمام داخلی نصب می شود، در حالی که حمام در خارج یا در یک اتاق خاص قرار دارد، زیرا برای اکثر حمام ها خیلی بزرگ است.

فوران آب ممکن است به درستی کار نکند و آب به آرامی تخلیه شود. حمام های داغ ممکن است دارای مواد شیمیایی معیوب باشند. هر واحد ممکن است نشت کند.

عیب یابی وان جکوزی

جکوزی ها یک تکه بسیار حساس از تکنولوژی هستند، اگر آن ها با دقت نگهداری نشوند، اغلب آن ها دچار معایبی می شوند و اغلب شما را با هزینه های تعمیرات جکوزی رو به رو می کنند.

برای پیدا کردن عیب ها باید با چگونگی عملکرد وان جکوزی آشنا باشیم. اگر پمپ و یا موتور جکوزی روشن نشود، آب داخل جکوزی نمی چرخد که ممکن است برق پمپ مشکل داشته باشد و یا سیستم داخلی پمپ دچار مشکل شده باشد و در آخر ممکن است پمپ سوخته باشد.

ابتدا برق اصلی را چک کنید سپس کابل ورودی برق به موتور و دوشاخه برق را چک کنید. اگر مشکل خود پمپ باشد ممکن است خازن پمپ سوخته باشد و یا سیم پیچ راه انداز ایراد داشته باشد. اگر پمپ سوخته باشد باید تعویض شود چون اغلب هزینه تعمیر پمپ جکوزی از خرید یک پمپ جدید بیشتر است.

نشتی آب وان جکوزی

اگر بدنه وان ایراد داشته باشد از داخل وان هم قابل مشاهده است. با یک نگاه کلی می توان متوجه شد که آب از کجا نشت می کند، گاهی آب بندی شیر یا اتصالات شیلنگ ایراد دارد که با چسب های PVC آب بندی می شود.

اگر نشتی آب از قسمت دستگیره ها یا آبشار بود هم می توانید با چسب سیلیکونی این قسمت را دوباره آب بندی کنید.

چگونگی تعمیر وان جکوزی

گاهی ممکن است در حمل و نقل یا هنگام نصب اجزا،  وان جکوزی صدمه ببیند. آن هنگام نیاز به تعمیر وان جکوزی خواهد بود. با استفاده از وسایل ضد آب مثل پلی استر می توان تراشه ها و یا ترک های سطح وان را پر کرد. در آخر منطقه تعمیر شده با لعاب طوری پوشش داده خواهد شد که دیده نشود.

ترک ها در اثر محکم قدم گذاشتن و پریدن در وان و یا پرتاب جسمی درون وان جکوزی اتافاق می افتد که به مرور ترک ها بزرگ تر هم می شوند. در این مرحله سریعا باید برای تعمیر وان جکوزی اقدام کرد.

برای رفع ترک ایجاد شده اول باید با دریل سوراخی در وسط ترک ایجاد کنید دقت کنید سوراخ بیشتر از 9 سانتی متر نشود. عایق فوم مناسبی برای پر کردن ترک و سوراخ انتخاب کنید، يک لوله كوچک بر روی اسپری خود نصب كنيد تا به راحتی بتوانيد سوراخی كه با استفاده از دريل به وجود آورده ايد را با استفاده از عايق فوم پر كنيد.

از یک درزگیر یا چسب اپوکسی برای پوشاندن ترک وان استفاده کنید و آن را مالش دهید تا کار بدرستی انجام شود. می توان با یک کاغذ سمباده برروی ترک سنباده کشید تا به صورت صاف و صیقلی در بیاید.

در نهایت با استفاده از یک اسپری همرنگ وان جکوزی آن را تمیز کرده تا مراحل تعمیر وان جکوزی بدرستی تمام شود.

تعمیر وان جکوزی

خدمات تعمیر وان جکوزی نوین خانه :

  تعمیر وان جکوزی چینی

  تعمیر سینک چینی

  لعاب وان جکوزی

  لعاب سرویس بهداشتی

  تعمیر مرمر و حذف ترک های حرارتی

  تعمیر وان جکوزی فایبر گلاس

  تعمیر کابین دوش فایبرگلاس

  تعمیر وان جکوزی آکریلیک

چگونگی تعمیر وان جکوزی

تیم حرفه ای نوین خانه با استفاده از وسایل ضد آب مانند پلی استر برای پرکردن تراشه ها و یا ترک های موجود در سطح وان جکوزی و استفاده از شانه های مجصوص برای اینکه کار به صورت دقیق و ظریف انجام شود به شما خدمت رسانی می کنند. منطقه تعمیر شده با لعاب به نحوی پوشش داده خواهد شد که اصلا دیده نشود و یا به عبارتی دیگر نامرئی شود.

ابعاد وان جکوزی نسبت به حمام شما می تواند بسیار متفاوت باشد. همینطور باید به این مورد توجه داشته باشید که وان جکوزی را می توانید از راهروهای خانه به داخلحمام ببرید یا خیر؟!

بنابراین برای خرید وان جکوزی توجه به موارد ذکر شده در بالا بسیار با اهمیت می باشد.

آناتومی وان جکوزی

در تصور زیر شما می توانید تمامی قسمت های سازنده وان جکوزی را مشاهده کنید و به اصطلاح با آناتومی آن به صورت مناسب آشنا شوید.

تعمیر وان جکوزی

تعمير وان جكوزی توسط تيم نوين خانه


مراحل زير به شما به صورت جزئی مراحل تعمير وان جكوزی را نمايش می دهد كه شما با دانستن اين مراحل تا حدودی با تعمير وان جكوزی ترک برداشته و يا وان جكوزی شكسته آشنا خواهيد شد. تيم نوين خانه به بهترين نحو و سريعترين شكل ممكن مراحل زير را با كمی تفاوت نسبت به مشكل و يا شكستگی موجود در وان جكوزی شما را تعمير می كند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر کابین دوشمرحله اول : تشخيص ترک وان جكوزی

در تصوير زير شما يک ترک درون كف وان جكوزی خود مشاهده می كنيد. اين تركها بر روي وان جكوزی عموما در اثر پريدن و يا محكم قدم گزاشتن و يا انداختن جسمی درون وان جكوزی اتفاق می افتد كه با مرور زمان اين ترک كوچک بسيار بزرگتر می شود و باعث جمع شدن هوا در اين نقطه ميشود كه باعث بد كار كردن و به نوعی دلچسب نبودن وان جكوزی شما ميشود.
كه در اين مرحله اگر وان جكوزی شما دارای اين مشكل می باشد به هيچ وجه آن را به بعدها موكول نكنيد و سريعا نسبت به تعمير وان جكوزی اقدام كنيد.مرحله دوم : سوراخ كردن وان جكوزی با استفاده از دريل

برای اينكه از زير بتوانيد به ترک بوجود آمده در كف وان جكوزی كه در بالا كاملا اين نوع ترک با تصوير آن توضيح داده شد بايد با استفاده از دريل يک سوراخ در وسط ترک موجود بوجود بياوريم، كاملا مراقب باشيد سوراخی كه با استفاده از دريل در كف وان جكوزی ايجاد ميكنيد بيشتر از ٩ سانتيمتر نباشد، دقيقا مانند تصوير زير اين كار را انجام دهيد تا به درستی انجام شود.مرحله سوم : پر كردن ترک وان جكوزی

برای پر كردن ترک وان جكوزی و سوراخی كه در آن بوجود آورده ايم بايد متناسب با مقدار ترک و سوراخی كه بوجود آورده ايم عايق فوم مناسبی را برای پر كردن ترک و سوراخ انتخاب كنيم تا بهترين نتيجه را از آن بگيريم.
توصيه می كنيم قبل از اينكه با استفاده از عايق فوم به پر كردن ترک وان جكوزی بپردازيد ابتدا بر روی چوب ترک دار چندين با تمرين كنيد تا كار كردن با عايق فوم را ياد بگيريد.
برای اينكه بتوانيد بسيار تميز و بدون بوجود آمدن كثيف كاری يک لوله كوچک مانند تصوير بر روی اسپری خود نصب كنيد تا به راحتی بتوانيد سوراخی كه با استفاده از دريل بوجود آورده ايد را با استفاده از عايق فوم پر كنيد.
بعضی از عايق فوم هايی كه استفاده ميكنيد ممكن است تا دو سه دقيقه فوم به بيرون از سوراخ و يا ترک وان جكوزی بيايد.مرحله چهارم : آب بندی ترک و سوراخ پر شده وان جكوزی

با استفاده از يک درزگير اپوكسی به آب بندی و تميز كردن ترک و سوراخ موجود در كف وان جكوزی می پردازيم، در نهايت مانند تصوير زير بايد با استفاده از يک درزگير و يا چسب اپوكسی كاملا بر روی سوراخ و ترک وان جكوزی را بپوشانيم و كمی مالش دهيم تا كار به درستی انجام شود.مرحله پنجم : سنباده زدن بر روی ترک وان جكوزی

با استفاده از كاغذ سنباده بر روی ترک وان جكوزی كه بر روی آن چسب قرار داديم آنقدر سنباده را ميكشيم تا كاملا چسب موجود بر روی ترک وان جكوزی به صورت صيغلی و صاف در بيايد و آماده شود مانند تصوير زير.مرحله ششم : تميز كردن وان جكوزی

در نهايت با استفاده از اسپری مخصوص همرنگ كردن چسب اپوكسی با وان جكوزی برای از بين بردن رنگ بجای مانده از چسب اپوكسی كاملا وان جكوزی را تميز ميكنيم. تا با انجام تمامی اين مراحل بدرستی و به صورت كامل تعمير وان جكوزی ترک خورده انجام شود.

تعمیر وان جکوزی