تعمیر کابین دوش,تعمیر اتاق دوش

تعمیر کابین دوش,تعمیر اتاق دوش

تعمیر کابین دوش، تعمیر اتاق دوش

تعمیر کابین دوش توسط تیم نوین خانه

فقط با یک تماس کار تعمیر کابین دوش خود را در سریعترین زمان و با مناسب ترین هزینه توسط تیم ما با 10 سال سابقه فعالیت در زمینه تعمیرات حمام انجام شده بدانید.

در این بخش در مورد حل مشکل فرار و یا بیرون رفتن قطره های آب از درب کابین دوش به بیرون از کابین دوش به شما توضیحاتی را در مورد تعمیر کابین دوش برای این مشکل می دهیم. رایج ترین نشتی آب حمام همین مورد است که آب به بیرون از کابین دوش راه پیدا کند. اگرچه ممکن است شما فکر کنید این نشتی خیلی مهم نیست اما این فکر ممکن است به شما خسارات بسیار زیادی بزند ممکن است این آب های به بیرون راه یافته کاشی های کف را لق کند.

بدترین خسارتی که ممکن است این نشتی از کابین دوش برای شما بوجود بیاورد وجود کفپوش و یا پارکت می باشد که اگر آب به آنها برسد و کمی آب بر روی آنها بماند کفپوش شما به اصطلاح باد می کند و موجب خسارات زیادی برای تعمیر پارکت باد کرده برای شما می شود.

برای حل مشکلات نشتی آب باید چند مورد را در دستور کار خود قرار دهیم که به صورت زیر می باشد :

مرحله اول تعمیر کابین دوش : بررسی علائم وجود نشتی در کابین دوش

اگر کاشی های کنار کابین دوش شل شده بود.

پوسته پوسته شدن رنگ و یا چسب چوب کنار درب کابین دوش.

لکه های آب روی سقف و یا زیر تیرآهن های موجود در سقف.

تکه لکه های آب بر روی دیوار و یا در کنار وان جکوزی و یا دوش.

صفحه مرتبط : تعمیر وان جکوزی

مرحله دوم تعمیر کابین دوش : پیدا کردن محل دقیق نشتی آب درب کابین دوش

درون کابین دوش برای پیدا کردن نشتی ابتدا مقداری آب را کنار درب کابین دوش قرار دهید تا مکان نشتی کاملا و به صورت دقیق مشخص شود این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است تا حدود 5 دقیقه طول بکشد تا نشتی خود را نمایان کند.

مورد دومی که بسیار اهمیت دارد برای تشخیص مکان نشتی توجه به این نکته است که آیا درب کابین دوش شما دارای لاستیک و یا واشر لاستیکی می باشد یا خیر چون بیشتر مواقع در این نوع درب ها نشتی از واشر های لاستیکی می باشد.

مرحله سوم تعمیر کابین دوش : چگونگی تعمیر کابین دوش در مورد نشتی درب

واشر های پلاستکی و لاستیک های دور درب کابین دوش را به صورت کامل تعویض کنید. اگر به جای درب کابین دوش پرده دارید در هنگام دوش گرفتن از کامل بسته شدن پرده اطمینان حاصل کنید و یا از گیره های نگه دارنده برای بسته شدن کامل پرده استفاده کنید.

از یک قاب گیرنده نشتی در اطراف قاب درب کابین دوش استفاده کنید تا کاملا اطراف درب کابین دوش گرفته شود و نشتی وجود نداشته باشد، بعد از تعمیر کاملا درب را خشک کنید توجه داشته باشید اطراف درب را نیز کاملا خشک کنید و سپس آب را باز کنید و یا دوش بگیرید و بعد از استفاده از کابین دوش کاملا درب و اطراف آن را چک کنید تا از تعمیر کابین دوش به صورت کامل اطمینان حاصل کنید.

تعمیر کابین دوش – تعویض درب کابین دوش توسط تیم نوین خانه

مرحله اول : حذف غلطک های درب کابین دوش

ابتدا برای تعویض درب کابین دوش اتصالات وصل شده به درب کابین دوش را بکشید و قطع کنید. درب کابین دوش را بسیار با احتیاط کامل بلند کنید و به سمت خود بکشید، به این ترتیب درب را با کشیدن از چارچوب خارج کنید. با خارج کردن درب کابین دوش قاب چارچوب کابین دوش نیز به آرامی بیرون می آید و همه چیز برای بیرون آوردن رولرها و بعد از آن غلطک های کابین دوش آماده می شود.

با استفاده از یک پیچ گوشتی رولرهای کابین دوش که بر روی چارچوب کابین دوش نصب شده هستند را باز می کنیم. سپس با پیچ گوشتی های شش گوشه پیچ ها را خارج کنید با خارج پیچ ها به راحتی غلطک های کابین دوش خارج می شوند.

مرحله دوم : تعویض غلطک های درب کابین دوش

غلطک های جدید که برای درب جدید کابین دوش خریداری شده است را در جای مناسب خود قرار دهید و با استفاده از پیچ گوشتی مناسب آن ها را سفت و محکم کنید. اگر تجربه ای در زمینه تعویض غلطک های کابین دوش ندارید به هیچ وجه توصیه نمی کنیم که این کار را خودتان انجام دهید چرا که غلطک های کابین دوش باید به صورت بسیار ایمن و محکم بر روی درب کابین دوش نصب شده باشند و به صورت لق نباشند چراکه در طول زمان از بین می روند.

مرحله سوم : درب کابین دوش را در قاب چارچوب قرار دهید

درب کابین دوش جدید که غلطک ها بر روی آن نصب شده اند را بلند کنید و آن را در محل کار که همان چارچوب درب کابین دوش می باشد قرار دهید. بعد از قرار دادن درب در چارچوب کابین دوش اطمینان حاصل کنید که درب جدید به درستی در جای خود قرار گرفته است و همینطور با باز و بسته کردن درب اطمینان حاصل کنید که غلطک ها به درستی در جای خود قرار گرفته اند.

برای اتمام کار از اسپری روان کننده استفاده کنید تا حرکت درب کابین دوش در قاب و یا چارچوب کابین دوش به راحتی حرکت کند. توصیه می شود برای بهتر شدن در مرحله نصب رولر ها از اسپری روان کننده استفاده کنید تا کار به درستی صورت پذیرد.

امروزه در بسیاری از خانه ها از کابین دوش یا اتاق دوش در حمام استفاده می شود. جدا نمودن بخش سرویس بهداشتی با بخش حمام یکی از اهداف نصب کابین دوش می باشد. نکاتی در این زمینه وجود دارد که مشتریان محترم و نصابان باید به آن توجه کنند.

نکات نصب و تعمیر درب های اتاق دوش

1) بسته بندی و حمل وان و جکوزی

وان و جكوزي  باید طبق استاندارد کارخانه بسته بندی شده و حمل آن به صورتی باشد که خرابی یا آسیبی به کالا و قطعات مهم آن نظیر شیرآلات ، اتصالات ، موتور و اجزای الکترونیکی آن وارد نشود.

تعمیر کابین دوش, تعمیر اتاق دوش

2) باز کردن بسته بندی وان و جکوزی

زمان باز نمودن بسته بندی کالا دقت لازم را داشته باشید تا به شیرآلات ، لوله ها ، سیستم حرارتی و الکترونیکی و غیره آسییی وارد نیاید.

 

تعمیر کابین دوش, تعمیر اتاق دوش

3) مناسب بودن اتصالات وان

حتما اطمینان داشته باشید که اتصالات و شیرآلات برای وان مناسب هستند و پنل و زیرآب وان ، زیر دوشی و تمامی قطعات کاملا در جای خود محکم و ثابت شده اند و آب به هیچ وجه نمی تواند وارد قسمت های الکترونیکی محصول شود.

تعمیر کابین دوش, تعمیر اتاق دوش

4) محل قرار گرفتن پنل زیر وان

پیش از نصب و تعمیر درب های اتاق دوش و وان و جکوزی ، محل قرار گرفتن پنل زیر وان ، زیردوشی و جکوزی را مشخص نمایید و اندازه های اتاق حمام ، سیستم لوله کشی و فاضلاب و تصفیه و ولتاژ برق را در نظر داشته باشید.

تعمیر کابین دوش, تعمیر اتاق دوش

1- انواع کابین دوش
2- انواع درب اتاق دوش
3- جنس کابین دوش
کابین دوش با طراحی زیبا و منحصر به فرد می تواند یک نقطه کانونی در حمام به شمار رود. کابین دوش در کنار زیبایی خود می تواند فضای حمام را از بخش سرویس بهداشتی جدا کند.

1- انواع کابین دوش

اتاقک ساده 
کابین های مدرن
کابین های دست ساز

شما می توانید با توجه به بودجه و نیاز خود انواع کابین دوش را انتخاب کنید. مسلما هرچه بر میزان امکانات کابین دوش اضافه شود قیمت آن نیز گرانتر خواهد شد و در حالت کلی باید در هنگام خرید به امکاناتی نظیر سیستم نمایش ، کنترل دما ، ماساژورها و غیره را بررسی نمایید.

تعمیرات کابین دوش, تعمیر دوش

2- انواع درب اتاق دوش

درهای کشویی
درهای لولایی
درهای تاشو

تعمیرات کابین دوش, تعمیر دوش

3- جنس کابین دوش

دیواره های اتاق دوش معمولا از جنس شیشه سکوریت و یا طلق ساخته می شود. هر چه قطر دیواره ها بیشتر شود کیفیت کابین بالاتر است و تبادل گرمایی که با محیط انجام می شود به مراتب پایین تر است.

تعمیرات کابین دوش, تعمیر دوش

منبع: houzz.com

اگر آب از دوش حمام چکه می کند، فشار آب دوش کم می باشد، شکستگی یا اختلالی در آن ایجاد شده است یا هر مشکل دیگری وجود دارد با ما تماس حاصل نمایید.

https://www.novinkhane.com

تعمیرات کابین دوش, تعمیر دوش

برای آشنایی بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره  09306887871  تماس حاصل نمایید.