تعمیر پنجره آلومینیومی

تعمیر پنجره آلومینیومی

تعمیر پنجره آلومینیومی

پنجره آلومینیومی نوعی پنجره بسیار قوی و در عین حال سبک و با دوام می باشد. موادی که در کارخانه های ساخت پنجره های آلومینیومی مورد استفاده قرار می گیرد بسیار قابل انعطاف و یا به اصطلاح چکش خور می باشند. این به این معناست که پنجره های آلومینیومی تقریبا برای تمامی انواع اشکال قاب های پنجره قابل استفاده می باشند. این نوع از پنجره ها به خوبی قابلیت عایق بودن را اجرا می کنند و می توانند عایق مناسبی برای صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه شما به حساب بیایند. به همین خاطر است که این نوع از پنجره ها باعث عایقی قوی برای حرارت به حساب می آیند. این نوع از پنجره ها دارای دو قسمت خارجی و داخلی می باشند که مابین این دو قسمت با استفاده از مواد غیر فلزی عایق هوا پر می شود که در اکثر مواقع گاز خاصی در این فضا قرار داده می شود.

یکی از ویژگی های بسیار خوبی که پنجره های آلومینیومی دارند این است که نیاز کمی به نگهداری دارند البته در مقایسه با پنجره های دوجداره upvc این نگهداری بیشتر می باشد اما نسبت به باقی انواع پنجره ها نیاز به نگهداری کمتری می باشند. و همچنین از دیگر ویژگی هایی که این نوع از پنجره ها دارند قابلیت رنگ بندی این قاب ها می باشد که در کارخانه هنگام پخت مواد سطح این نوع از قاب ها رنگ بندی آنها هم اعمال می شود. تنها نقطه ضعفی که می توان برای این نوع از پنجره ها به آن اشاره کرد این مورد است که قیمت این پنجره ها از باقی پنجره ها بیشتر است و شما برای داشتن پنجره های آلومینیومی باید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید.

تعویض شیشه پنجره آلومینیومی

تعمیر پنجره آلومینیومی به صورت های مختلف انجام می پذیرد، که با توجه به مشکلاتی که برای پنجره بوجود می آید این روش ها در نظر گرفته می شوند، در این قسمت از سایت قصد داریم چگونگی تعویض شیشه پنجره آلومینیومی را برای شما توضیح دهیم.

عوامل زیادی وجود دارند که باعث شکستن شیشه پنجره می شوند مانند تغییرات آب و هوایی شدید، پرتاب شدن سنگ، توپ بازی بچه ها و … در این صورت شما نیاز دارید که به سرعت شیشه پنجره خود را تعویض کنید.

وسایلی که برای تعویض شیشه نیاز دارید :

دستکش مخصوص کار با شیشه

عینک مخصوص کار با شیشه

مقدار کمی چسب سیلیکونی – برای چسباندن جداره داخلی شیشه به قاب پنجره آلومینیومی

چاقوی شیشه بری

کمچه بنایی

شیشه جایگزین

برای تعویض شیشه پنجره آلومینیمی ابتدا باید تمامی شیشه شکسته شده ای که بر روی پنجره شما باقی مانده است را بردارید، برای این کار حتما از دستکش مخصوص شیشه استفاده کنید تا هم کار را سریعتر انجام دهید و هم اینکه به دست خود آسیبی وارد نکنید.

سپس باید به صورت دقیق پنجره را بررسی کنید اگر شیشه پنجره از سمت جداره خارجی با پلاستیک و یا بتونه به قاب آلومینیومی محکم شده باشد شما نمی توانید به صورت کامل شیشه های چسبیده به پلاستیک و یا بتونه را حذف کنید بنابراین باید ابتدا پلاستیک و یا بتونه دور شیشه را برداشت.

برای اینکار از کمچه بنایی استفاده کنید و سعی کنید تا پلاستیک را به صورت کامل و سالم بیرون بیاورید، در 50 درصد مواقع شما موفق به سالم درآوردن پلاستیک دور شیشه نخواهید شد و چون پلاستیک فشرده می باشد، شکسته می شود.

بعد بیرون آوردن کامل شیشه و حذف بتونه و یا پلاستیک باید قاب شیشه را به صورت کامل تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که از چسب سیلیکونی که برای نصب شیشه قبلی بر روی پنجره آلومینیومی استفاده شده است، چیزی باقی نماند.

برای حذف چسب سیلیکونی قبلی شاید مجبور شوید از سمباده نیز استفاده کنید به هر صورتی که برای شما راحت تر می شود این کار را انجام دهید و مطمئن شوید که این کار کامل انجام شده است.

سپس از داحل قاب پنجره آلومینیومی اندازه ی شیشه ای که برای این پنجره نیاز دارید را بگیرید و با استفاده از چاقوی شیشه بری اندازه دقیق شیشه را در بیاورید.

دور تا دور قاب را با استفاده از چسب سیلیکونی بپوشانید خیلی زیاد از چسب استفاده نکنید و سعی کنید به صورت یکنواخت و یکدست چسب را به حفره داخلی دور قاب بزنید. اگر یکدستی را رعایت نکنید ممکن است شیشه لق شود و در جای خود حرکت کند.

حالا نوبت به قرار دادن شیشه بر روی قاب می باشد بعد از اضافه کردن چسب سیلیکونی سریعا و با دقت بالا شیشه را در قاب قرار دهید و با دست چند دقیقه آن را به سمت داخل فشار دهید تا کاملا به قاب آلومینیومی بچسبد و محکم شود.

در نهایت دور تا دور شیشه را با استفاده از بتونه پر کنید و با انگشت بتونه دور تا دور شیشه را صاف و سیقلی کنید.

تعمیرات انواع درب و پنجره

بعد از نصب درب و پنجره upvc ممکن است به دلایل متعددی از جمله نصب غیر اصولی ، کیفیت پایین و نوع پروفیل و هم چنین نوع یراق آلات نامرغوب ایراداتی در کارکرد پنجره پیش آید. با توجه به نوع درب و پنجره و هزینه ای که بابت خرید و نصب پرداخت می کنید لازم است تا از فرد متخصص استفاده کنید. 

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره بدون تخریب

1- خدمات تعمیر پنجره یو پی وی سی 

تعمیرات تخصصی و رگلاژ 
نصب توری آلومینومی مخصوص پنجره یو پی وی سی
عایق کاری پنجره 
تعویض شیشه معیوب یا شکسته 
تعمیر یراق آلات 

و غیره

تعمیرات درب و پنجره UPVC, تعمیرات درب و پنجره آلومینیوم

برای انجام انواع تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی و همچنین درب و پنجره آلومینومی می توانید از تیم نوین خانه کمک بگیرید.

آیا پنجره های شما شکسته است یا دچار ترک خوردگی شده است؟ آیا هنگام باز و بسته کردن پنجره دچار مشکل می باشید؟ تیم کارشناسان نوین خانه به کمک شما خواهند آمد.

با نوین خانه تماس بگیرید.

برای آشنایی بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره  09398644179  تماس حاصل نمایید.

 0939-8644179