تعمیرات کولر گازی

تعمیرات کولر گازی

تعمیرات کولر گازی

تیم فنی نوین خانه در زمینه تعمیرات کولر گازی و یا سرویس کولرهای گازی با سریعترین زمان و مناسب ترین هزینه برای شما خدمات رسانی می کند. تیم نوین خانه با بهره گیری از نیروی کاری با تجربه 10 ساله در زمینه تعمیرات کولر گازی بهترین و به صرفه ترین خدمات و از همه مهمتر سریعترین خدمات را برای شما به ارمغان می آورد.

امروزه به هیچ وجه نمی توان تابستانی بدون کولر را تصور کرد تا حدی که برای هر خانه به امری ضروری و بسیار با اهمیت تبدیل شده است. حتی سپری کردن یک ساعت بدونکولر در ساعات گرم تابستان و یا بهار برای مردم بسیار سخت و طاقت فرسا شده است. بنابراین وجود تعمیرکارانی که به سرعت نیاز شما برای خدمات تعمیرات کولر گازی و یا به صورت کلی تعمیر وسایل خنک کننده را برطرف کنند به امری ضروری و چه بسا حیاطی تبدیل شده است.

تعمیرات کولر گازی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای کولر گازی ممکن است رخ دهد نشتی گاز می باشد. اگر کولر گازی شما مانند قبل خانه و یا محیط شما را سرد نمی کند و یا در امر خنک سازی به خوبی عمل نمی کند یکی از دلایل رایج این مشکل می تواند نشتی گاز باشد. وقتی کولر گازی شما دارای نشتی گاز باشد در عمل خنک کنندگی به مشکل بر می خورد. به عبارتی اگر کولر گازی شما نشتی گاز داشته باشد حتما در امر خنک کنندگی به خوبی عمل نمی کند اما برعکس این موضوع صادق نیست یعنی اگر در امر خنک کنندگی کولر گازی شما مشکل داشته باشد حتما دلیل بر این نیست که نشتی گاز داشته باشد.

اگر اطمینان حاصل کردید که کولر گازی شما دارای نشتی گاز می باشد، سریعا به تعمیرات کولر گازی اقدام کنید چون پر کردن دوباره کولر گازی فایده ای نخواهد داشت. بنابراین به شما توصیه می کنیم که حتما کار تعمیرات کولر گازی خود را انجام دهید و کار تعمیرات کولر گازی را به تعمیرکار متخصص ارجاع دهید تا به درستی کار انجام پذیرد.

تعمیرات کولر گازی

تعمیرات کولر گازی توسط تیم نوین خانه

مرحله اول تعمیرات کولر گازی : مکان دقیق نشتی کولر گازی را تشخیص دهید

برای پیدا کردن محل دقیق نشتی گاز در کولر گازی بهترین و سریعترین کار استفاده کردن از دستگاه آشکار ساز نشت گاز می باشد. بهترین دستگاه آشکار ساز نشتی گاز برای تعمیرات کولر گازی دستگاه آشکارساز نشتی گاز هالوژن می باشد. این نوع از دستگاه های آشکار ساز همانطور که از اسم آن مشخص می باشد برای پیدا کردن نشتی گاز هالوژن می باشد که این گاز، گاز به کار رفته در کولر گازی می باشد. این دستگاه آشکار ساز نشتی گاز هالوژن دقیقا محل نشتی را به شما نشان می دهد.

تعمیرات کولر گازی

مرحله دوم تعمیرات کولر گازی : حذف منبع گاز کولر گازی

قبل از اینکه بخواهید شروع به تعمیرات کولر گازی کنید باید تمامی اتصالات به منبع را قطع کنید. حتما باید یک پمپ گاز داشته باشید تا به جای پمپ قبلی قرار دهید. توجه داشته باشید که پمپ های گاز کولر گازی برای هر تولید کننده ای متفاوت هستند و همینطور نوع اتصالات و مکان های آنها نیز متفاوت هستند بنابراین برای جدا کردن پمپ گاز باید دقیقا طبق دستورالعمل شرکت سازنده پمپ گاز کولر گازی خود عمل کنید.

مرحله سوم تعمیرات کولر گازی : تعمیر نشتی کولر گازی

در این مرحله دو نوع تعمیر نشتی وجود دارد ممکن است نشتی بوجود آمده در دریچه و سوپاپ و یا در لوله ها و اتصالات باشد که اگر این نشتی از سوپاپ باشد ابتدا آنرا به صورت بسیار کامل و تعمیز پاک کنید و دوباره با دقت تمام آن را نصب کنید. با اطمینان از اینکه به درستی سوپاپ کولر گازی را نصب کرده اید با استفاده از دستکاه آشکار کننده نشتی گاز هالوژن تست کنید تا متوجه شوید نشتی هنوز وجود دارد یا نه اگر نشتی از بین رفته بود که این مرحله به پایان می رسد اما اگر هنوز نشتی گاز وجود داشت باید یک سوپاپ جدید برای کولر گازی خود خریداری کنید و آنرا به جای سوپاپ قبلی نصب کنید، تمامی این مراحل را به دقت و با تمرکز بالا انجام دهید تا اشتباهی در کار نباشد.

اگر نشتی گاز کولر گازی شما از لوله ها و یا اتصالات باشد باید به نحوی این نشتی را از لوله ها ببندید برای این کار شما باید در امر لحیم کاری تخصص داشته باشید. کار با دمای بالا برای افراد بی تجربه بسیار خطرناک می باشد بنابراین به شما توصیه می کنیم در این زمینه از فرد متخصص استفاده کنید. برای تعمیرات کولر گازی در مورد نشتی گاز از لوله باید به بزرگ و یا کوچک بودن نشتی لوله دقت کنیم اگر نشتی لوله کولر گازی کوچک بود با استفاده از خط لحیم را روی منطقه نشتی قرار دهید تا آنرا تعمیر کنید، اما اگر منطقه نشتی بزرگ بود و یا یک شکستگی بود باید تکه ای از لوله را برش داده و آن را با دقت و با لحیم کاری اصولی به صورت بسیار دقیق جایگزین کنیم.

تعمیرات کولر گازی

تعمیرات کولر گازی

در زمینه تعمیرات کولر گازی کار را به تیم فنی نوین خانه بسپارید فقط با یک تماس