آموزش تعمیر شیرآلات اهرمی,تعویض مغزی شیر اهرمی

آموزش تعمیر شیرآلات اهرمی,تعویض مغزی شیر اهرمی

آموزش تعمیر شیرآلات اهرمی,تعویض مغزی شیر اهرمی

با توجه به اینکه تقریبا همه ما در مواقعی با شیرآلات اهرمی و یا هر نوع شیرآلاتی که داریم به مشکل خورده ایم و ساعتها زمان برای تعمیر شیرآلات از دست داده ایم. بر آن شدیم که در این قسمت از سایت برای شما آموزش تعمیر شیرآلات اهرمی را قرار دادیم.

به دلیل تماس های زیادی که برای تعمیر شیرآلات اهرمی و چگونگی تعویض مغزی شیر اهرمی از طرف کاربران سایت با ما صورت می گیرد در اینجا آموزش مربوط به این مشکل را آماده کردیم.

به دلیل اینکه شیرآلات اهرمی نسبت به شیرآلات معمولی پیچیدگی نسبتا بیشتری دارند به شما توصیه می کنیم که این آموزش را با دقت مطالعه کنید.

و اگر حوصله خواندن مطلب را ندارید ویدئو آموزشی تعمیر شیر اهرمی را برای شما که دقیقا مطابق با این صفحه می باشد را نیز قرار داده ایم.

اگر شیرآلات اهرمی شما در اطراف اهرم نشتی آب دارند این آموزش که در این قسمت برای شما آماده کرده ایم می تواند به شما بسیار کمک کند.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که این آموزش برای تعمیر شیرآلات اهرمی با یک اهرم کنترل می باشند و ممکن است انواع دیگر شیرآلات متفاوت باشند.

با مطالعه دقیق این آموزش و یادگیری کامل آن شما می توانید کار تعمیر شیرآلات اهرمی ( تعویض مغزی ) خانه خود را در کمتر از 1۰ دقیقه کامل انجام دهید.

برای تعمیر شیرآلات اهرمی ( تعویض مغزی ) شما به وسایل زیر نیاز خواهید داشت و قبل از شروع وسایل را تهیه کنید.

آچار فرانسه

پیچ گوشتی تیغه ای صاف

 دم باریک

پیچ گوشتی شش سو

مغزی شیر اهرمی جدید

بعد از اینکه به صورت کامل وسایل مورد نیاز تعمیر شیرآلات اهرمی را آماده و تهیه کردید اولین کاری که باید انجام دهید قطع کردن آب و یا بستن شیر فلکه آب می باشد.

توجه داشته باشید که هم شیر فلکه آب سرد و هم شیر فلکه آب گرم را به صورت کامل ببندید تا وقتی که شیر را باز می کنید آب بسته باشد.

شیر فلکه برای قطع کردن آب در بسیاری از خانه ها زیر سینک طرفشویی می باشد.

لینک پیشنهادی نوین خانه : آموزش نصب سینک ظرفشویی روکار توکار

اگر اهرم شیرآلات اهرمی را مشاهده کرده باشید در قسمت پشت اهرم یک دکمه وجود دارد که بر روی پیچ پشت اهرم قرار داده اند.

با استفاده از پیچ گوشتی تیغه ای صاف خیلی آرام دکمه را از جای خود در بیاورید و بسیار مراقب باشید که به اطراف دکمه آسیبی وارد نشود.

با برداشتن دکمه پشت شیرآلات اهرمی شما می توانید پیچ موجود را مشاهده کنید. که با استفاده از پیچ گوشتی شش سو پیچ را باز کنید و بیرون بیاورید.

بعد از باز شدن پیچ اهرم کنترل شیر را بلند کنید و جای دیگری قرار دهید. پیچ پشت اهرم را تا مقداری باز کنید که اهرم خارج شود.

بعد از برداشتن اهرم شما قادر خواهید بود که سرپوش و یا کلاهک شیر را بدون استفاده از ابزار و با دست بچرخانید و خارج کنید.

با برداشتن سرپوش و یا کلاهک شیر شما توانایی دیدن سرپیچ پایه شیر را پیدا می کنید و می توانید آن را باز کنید.

با استفاده از آچار فرانسه سرپیچ پایه شیر را مخالف حرکت عقربه های ساعت بچراخانید و آن را کامل باز کنید و در نقطه ای قرار دهید.

با باز کردن سرپیچ پایه شیر شما قادر خواهید بود بسیار راحت و با دست مغزی شیر اهرمی را بیرون بیاورید و فقط دقت داشته باشید که با چک مغزی قبلی زاویه و جهت درست قرار دادن مغزی شیر اهرمی جدید را متوجه شوید.

بعد از قرار دادن مغزی شیر اهرمی جدید سرپیچ پایه شیر را با دست محکم کنید و با استفاده از آچار فرانسه موافق جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا کامل سفت شود.

در مرحله بعد سرپوش و یا کلاهک شرآلات اهرمی را قرار دهید و با دست آن را محکم کنید و سپس اهرم را به صورت مناسب در جای خود قرار دهید.

پیچ اهرم را  بر روی سوراخ مخصوص پیچ قرار دهید و سپس با استفاده از پیچ گوشتی شش سو آن را کاملا سفت و محکم کنید.

دکمه محافظ پیچ را بر روی جای خود قرار دهید و با انگشت کمی آن را فشار دهید تا بر روی مکان دقیق خود محکم شود.

در نهایت شیر فلکه آب سر و آب گرم را باز کنید و شیرآلات اهرمی را تست کنید.

امیدوارم که آموزش  تعمیر شیرآلات اهرمی (تعویض مغزی شیر اهرمی) به شما تا حدودی برای برطرف کردن مشکلات شیرالات کمک کند.

تعمیر شیر آلات


1- تعمیر شیرآلات و علم دوش
2- تعمیر شیرآلات اهرمی
امروزه استفاده از شیرآلات اهرمی بسیار امر رایجی است و البته نیاز به تعمیر شیرآلات اهرمی نیز بیشتر مشاهده می گردد. هنگام خرابی شیرالات اهرمی باید کاتریج یا مغزی شیرآلات اهرمی را تعویض شود.

1- تعمیر شیرآلات و علم دوش

برای اینکه بتوانید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید بهترین و به صرفه ترین راه تعمیر شیر آلات است. زیرا که خرید مجدد شیر آلات می تواند برای شما گران تمام شود. با توجه به جنس شیر و تکنولوژی به کار رفته در آن قیمت های متفاوتی برای شیرآلات در بازار موجود می باشد. این موضوع در خصوص علم دوش نیز صادق است. یعنی این ابزار اگر با کیفیت انتخاب شده باشند به سختی دچار خرابی می گردند و فقط در صورتی که خرابی جدی داشته باشند نیاز دارید تا نسبت به تعویض شیرآلات اقدام کنید. 

تعمير شيرآلات اهرمي, تعمیر شیرآلات منزل

2- تعمیر شیرآلات اهرمی

تعمیر شیرهای اهرمی نسبت به انواع دیگر مشکل تر است و نیاز است تا فرد متخصص بازدید لازم را به عمل آورده و نسبت به تعمیر مغزی و کاتریج اقدام نماید

آیا می دانید آبی که از یک شیر خراب چکه می کند در هر ماه بیش از 200 گالن آب را به هدر می دهد؟ اگر در زمینه شیرآلات خانه دچار مشکل شده اید با ما تماس بگیرید. ما می توانیم شیرآلات شما تعمیر کرده و از هدر رفتن آب و هم چنین قبض بالای مربوط به مصرف آب جلوگیری کنیم.

تعمير شيرآلات اهرمي, تعمیر شیرآلات منزل

با نوین خانه تماس بگیرید.

https://www.novinkhane.com

تعمير شيرآلات اهرمي, تعمیر شیرآلات منزل

برای آشنایی بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره  09306887871  تماس حاصل نمایید.