آموزش ترمیم کاشی شکسته و تعمیر کاشی و سرامیک

آموزش ترمیم کاشی شکسته و تعمیر کاشی و سرامیک

آموزش ترمیم کاشی شکسته و تعمیر کاشی و سرامیک

وقتی ترمیم کاشی شکسته و یا ترک خورده بسیار راحت است چرا باید اجازه دهیم نمای خانه را زشت جلوه دهد؟ در این قسمت از سایت ما تلاش می کنیم آموزش ترمیم کاشی شکسته و تعمیر کاشی و سرامیک را برای شما قرار دهیم.

با این آموزش شما می توانید کاشی و یا سرامیک های شکسته یا ترک خورده خانه خود را به راحتی ترمیم کنید.

مرحله اول : برداشتن کاشی یا سرامیک شکسته

در این مرحله بسیار مهم است که شما با دقت تمام کار را انجام دهید تا به کاشی و یا سرامیک های سالم کنار کاشی شکسته آسیبی وارد نکنید.

ابتدا باید ملاط کنار کاشی مورد نظر را حذف کنید. به هیچ وجه قبل از برداشتن و یا حذف کردن ملاط کنار کاشی اقدام به برداشتن کاشی شکسته نکنید.

برای حذف ملاط دور کاشی شما باید از یک شی تیز مانند چاقو یا اره استفاده کنید البته اگر از اره برقی و یا سنگ فرز انگشتی استفاده کنید این کار با سرعت بیشتری انجام می شود.

بعد از حذف ملاط کنار کاشی شکسته یک حوله و یا یک پارچه کلفت بر روی کاشی مورد نظر قرار دهید و سپس با استفاده از چکش به مرکز کاشی شکسته ضربه بزنید.

کاملا مراقب باشید و با دقت و حوصله زیاد ضربه ها را وارد کنید. به هیچ عنوان به کناره های کاشی شکسته ضربه نزید این کار ممکن است باعث شکستن کاشی های کناری شود.

لینک پیشنهادی نوین خانه : برچسب بین کابینت

با این کار کاشی خورد می شود و به دلیل اینکه ملاط از قبل حذف شده است هیچ اتصالی به کاشی های کناری وجود ندارد و به آنها فشار وارد نمی شود.

به صورت کامل تکه های کاشی را بردارید و کف آن را تمیز کنید. اگر تکه هایی از کاشی هنوز به زمین چسبیده و باقی مانده است اصلا نگران نباشید و با چکش به آنها ضربه وارد نکنید.

سپس نوبت به ملاط زیر کاشی شکسته می رسد با استفاده از یک چکش و همینطور یک پیچ گوشتی و یا یک میله نوک تیز به صورت أریب ملاط زیر کاشی را بتراشید.

البته اصول حرفه ای این است که به جای پیچ گوشتی و یا میله نوک تیز از اسکنه استفاده کنید اسکنه یا قلم درز که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

اسکنه یا قلم درز

مرحله دوم :‌ تمیز کردن کف کاشی شکسته

این نکته بسیار مهم است که بعد از برداشتن کاشی به صورت کامل و دقیق کف کاشی شکسته را کاملا تمیز کنید.

بعد از برداشتن تکه های درشت باقی مانده از کاشی شکسته با استفاده از جارو بقیه تکه ریز را کامل بردارید و تمیز کنید.

در نهایت با استفاده از جاروی برقی کاملا گرد و غبار به جای مانده را نیز تمیز کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که تمامی گرد و غبار ها برداشته شده اند.

مرحله سوم : قرار دادن ملاط در مکان کاشی شکسته

ابتدا باید ملاط مورد نیاز برای قرار دادن کاشی جدید به جای کاشی شکسته را آماده کنید و یا اینکه می توانید آماده این ملاط ها را بخرید.

مقداری ملاط را به اندازه ای که خود می دانید بر روی مکان کاشی شکسته قرار دهید و سپس با استفاده از کمچه و یا ماله بنایی آن را کاملا صاف کنید.

با استفاده از کمچه اره ای و یا شیار دار باید شیار هایی را بر روی ملاط صاف شده ایجاد کنید. شیارهای موازی که خطوطی از ملاط را برمی دارند ایجاد کنید.

مرحله چهارم : قرار دادن کاشی جدید به جای کاشی شکسته

کاشی جدید را به آرامی بعد از قرار دادن ملاط روی آن قرار دهید. با جابه جا کردن کاشی جدید مکان درست و صحیح کاشی را پیدا کنید.

بعد از قرار دادن و تنظیم کردن مکان کاشی جدید چند ثانیه با دست به کاشی فشار آورید تا با استفاده از ملاط زیرین به زمین بچسبد.

بسته به ملاطی که در اینجا استفاده کرده اید باید منتظر بمانید تا ملاط خشک شود و کاشی جدید کاملا در جای خود قرار گیرد. این انتظار ممکن است از 3 تا ۲۴ ساعت متغیر باشد.

با استفاده از ملاط رقیق که برای اطراف کاشی به کار می رود دور تا دور کاشی جدید را با استفاده از کمچه بنایی پر کنید.

در این قسمت دوباره باید بسته به ملاط استفاده شده ساعاتی را منتظر بمانید تا ملاط دور کاشی کاملا خشک شود.

بعد از خشک شدن کامل با استفاده از پارچه خیس و نم دار کاشی جدید را کاملا تمیز کنید و با اسپری کاشی اقدام به تمیز کردن نمایید.

بعد از تعویض کاشی شکسته تا ۲۴ ساعت فشار روی کاشی نیاورید.

تعمیر کاشی و سرامیک

1-تعمیر کاشی و سرامیک ترک خورده
2- نصب کاشی بر روی ترک های دیوار

مهمترین دلیل شکسته شدن و یا ترک برداشتن کاشی ها در ساختمان ها نشست آن ساختمان می باشد. گاهی اوقات نیز جنس لعاب کاشی و سرامیک از شیشه یا سلیس است که حتی فشار کم نیز باعث خورد شدن آن می شود. نشتی لوله ها نیز می تواند باعث ترک خوردگی کاشی شود.

1- تعمیر کاشی و سرامیک ترک خورده

ابتدا باید تمامی کاشی ترک خورده را با چکش سبک خورد کرده و جمع نمایید و سپس محل مورد نظر کاملا تمیز گردد تا برای نصب کاشی جدید آماده شود.

تعمیر کاشی و سرامیک, تعمیر کاشی شکسته

2- نصب کاشی بر روی ترک های دیوار

گاهی اوقات می توان برای پوشاندن و جلوگیری از پیشرفت ترک های بر روی دیوار از نصب کاشی در آن قسمت ها استفاده نمود. انواع و اقسام کاشی ها در طرح ها ورنگ های متفاوت برای این امر در بازار موجود می باشد . با این کار هم دکوراسیون خود را زیباتر کرده اید و هم اینکه توانسته اید جلوی پیشرفت ترک را بگیرید.

تعمیر کاشی و سرامیک, تعمیر کاشی شکسته


 
برای تعمیر کاشی های شکسته و هم چنین نصب کاشی و سرامیک جدید می توانید از تیم نوین خانه کمک بگیرید.

آیا کاشی های کف دچار شکستگی شده است؟ آیا سرویس یا دیوارها با مشکل مواجه شده اند؟ اگر اینطور است در اسرع وقت با کارشناسان نوین خانه تماس حاصل نمایید. ما این تضمین را می دهیم تا بهترین خدمات را برای بهترین کارکرد ارائه نماییم.

تعمیر کاشی و سرامیک, تعمیر کاشی شکسته

برای آشنایی بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره  09306887871  تماس حاصل نمایید.