نصب شومینه دیواری, نصب شومینه گازی

نصب شومینه دیواری, نصب شومینه گازی

نصب شومینه

1- جنس شومینه
2- مشکلات شومینه
3- نظافت شومینه
با شروع فصل سرما استفاده از وسایل گرمازا نیز متداول می شود و یکی از این منابع گرمازا شومینه می باشد. مسلما هدف از نصب شومینه نه تنها ایجاد گرما بلکه افزودن زیبایی به دکوراسیون خانه می باشد.

1- جنس شومینه

شومینه های قدیمی معمولا با آجر ساخته می شوند و اصطلاحا به آنها آجر شومینه گفته می شود. امروزه اکثر شومینه ها از فلز و چدن ساخته می شوند. بخش مهم شومینه ها نمای آنهاست که از سنگ ، سفال ، چوب ، آجر ، سیمان و دیگر مواد استفاده می گردد

نصب شومینه دیواری, نصب شومینه گازی

2- مشکلات شومینه

اگر از آجرهای سفالی ، سیمان و گچ و سنگ در ساخت شومینه استفاده شود ضریب رسانایی بالایی نخواهیم داشت. به این دلیل که از مصالح ضخیم برای ساخت شومینه استفاده می گردد گرما به سختی از آنها عبور می کند.
گاز مونواکسید کربنی که توسط شومینه تولید می شود به طور کامل از دودکش خارج نخواهد شد. بهتر است همه درزها را به طور کامل نپوشانید و اجازه دهید تا این گاز خطرناک از خانه خارج شود.
بعضی از خانواده ها از میله های جلوی شومینه به عنوان خشک کن لباس استفاده می نمایند. این حرارت بسیار بالاست و ممکن موجب آتش سوزی شود.
یکی دیگر از مشکلات داشتن شومینه در منزل برای افرادی است که کودک دارند. زیرا که ممکن است به دلیل نداشتن حفاظ جلوی آن برای کودک صدمات جبران ناپذیری به بار آورد.

نصب شومینه دیواری, نصب شومینه گازی

3- نظافت شومینه

می توانید با پاشیدن مقداری نمک بر روی هیزم ها از میزان تولید دوده توسط چوب و هیزم بکاهید. بنابراین شومینه در مدت زمان بیشتری تمیزخواهد بود.برای تمیز نمودن آجرهای اطراف شومینه نیز می توانید از سرکه استفاده کنید. در ابتدا لازم است تا با با وسیله ای مانند قلم مو سرکه سفید را بر روی آجرها بکشید و سپس با دستمالی آنها را خشک کنید.

نصب شومینه دیواری, نصب شومینه گازی


مرجع : houzz.com

اگر به دنبال به روز نمودن شومینه خانه خود هستید یا یک شومینه سفارشی ساز در نظر دارید می توانید از مهارت و ابزارهای متخصصین نوین خانه استفاده کنید.

نصب شومینه دیواری, نصب شومینه گازی

برای آشنایی بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره  09306887871  تماس حاصل نمایید.