آموزش ساخت و نصب کمد دیواری ریلی

آموزش ساخت و نصب کمد دیواری ریلی

آموزش ساخت و نصب کمد دیواری

به دلیل تماس های زیاد برای ساخت و نصب کمد دیواری در این قسمت از سایت نوین خانه سعی کرده ایم که با قرار دادن آموزش ساخت و نصب کمد دیواری به شما عزیزان تا حدودی کمک کنیم.

برای ساخت و نصب کمد دیواری به وسایل زیر نیاز خواهید داشت :

تخته گچی که به آن plasterboard نیز گفته می شود که برای ساخت دیوار های دور تا دور کمد دیواری می باشد.

قیچی هرس باغ که این قیچی برای بریدن فریم های استیل می باشد.

فریم های استیل که برای بوجود آوردن تکیه گاه برای تخته های گچی مورد استفاده قرار می گیرد.

و همچنین شما برای ساخت و نصب کمد دیواری نیاز به متر، خط کش، چسب مخصوص تخته های گچی، دریل برای سوراخ کردن و پیچ کردن.

لینک پیشنهادی نوین خانه : آموزش ویدئویی ساخت و نصب کمد دیواری

برای ساخت و نصب کمد دیواری ابتدا شما باید بر روی سقف خانه با توجه به سایزی که برای کمد دیواری خود در نظر دارید نقاط را مشخص کنید.

بعد از اینکه تمامی نقاط را برای ساخت و نصب کمد دیواری بر روی دیوار، سقف و کف خانه خود قرار دادید نوبت به برش فریم های استیل می رسد.

با استفاده از خط کش باید مکان های برش را بر روی فریم های استیل با استفاده از یک مداد مشخص کنید و سپس با استفاده از قیچی هرس باغ فریم های استیل را برش دهید.

فریم های استیل برای ساخت و نصب کمد دیواری با استفاده از قیچی هرس باغ بسیار راحت بریده می شوند و فقط باید دقت داشته باشید که این کار را دقیق انجام دهید.

در این مرحله دو تکه فریم که برای کف خانه در نظر گرفته اید را باید به کف پیچ کنید برای این که با استفاده از متر فاصله از دیوار را اندازه گیری کنید و نقاط مورد نظر را قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که فریم های مورد نظر برای کف را به صورت کاملا عمود بر دیوار و موازی با هم بر روی کف قرار داده باشید و سپس با استفاده از دریل با دو پیچ آن ها را به کف خانه محکم کنید.

سپس شما باید فریم های استیلی که برای دیوار در نظر دارید را بر روی دیوار نصب کنید دقیقا بر روی فریم های استیل روی کف فریم های دیوار را با استفاده با پیچ و دریل به دیوار محکم کنید.

بعد از نصب فریم های استیل بر روی دیوار شما باید چاچوب کمد دیواری را تکمیل کنید به این صورت که فریم های استیل جلوی کمد را نیز بر روی فریم های نصب شده بر روی کف قرار دهید و پیچ کنید.

برای نصب فریم های استیل جلوی کمد دیواری شما باید یک فریم استیل نیز به سقف خانه نصب کنید تا فریم های جلویی به فریم های کف و سقف پیچ شوند.

تا اینجا شما چارچوب مورد نیاز برای ساخت و نصب کمد دیواری را قرار داده اید و نوبت به نصب تخته گچی و درب ها می رسد.

برای نصب درب و تخته گچی شما نیاز دارید فریم های استیلی را نصب کنید تا سطح اتصال بیشتری با تخته گچی برقرار کنید.

شما باید برای هر طرف از کمد دیواری 3 فریم استیل برش دهید و با استفاده از پیچ و دریل هر طرف کمد را به 5 قسمت تقسیم کنید مانند تصویر زیر :

ساخت و نصب کمد دیواری

برای قسمت جلویی کمد نیز باید مانند تصویر زیر عمل کنید :

ساخت و نصب کمد دیواری

بعد از تکمیل کردن کامل چارچوب نوبت به نصب تخته های گچی می رسد که قبل از این کار شما باید حتما اطمینان حاصل کنید که چارچوب به صورت دقیق و موازی نصب شده باشد.

تخته های گچی را که خریداری کرده اید می توانید بسیار راحت با استفاده از کاتر ببرید بعد از برش تخته های گچی به سایزهای درست آن ها برای ساخت و نصب کمد دیواری آماده شده اند.

بر روی فریم های استیل نصب شده چسب مخصوص را قرار دهید و از داخل و بیرون تخته های گچی را به فریم ها بچسبانید. حتما یک تخته از داخل و یک تخته از بیرون کمد دیواری بچسبانید.

بعد از چسباندن کامل تخته های گچی نوبت به نصب درب چوبی مورد نظر برای ساخت و نصب کمد دیواری می رسد.

برای این کار ابتدا لولاها را قرار دهید مطابق آموزشی که در صفحه آموزش نصب درب چوبی برای شما قرار داده شده است و سپس کار نصب درب را تکمیل کنید.

امیدواریم آموزش ساخت و نصب کمد دیواری که در این قسمت برای شما قرار دادیم به شما کمک کند.

ساخت و نصب کمد دیواری

1)ساخت و نصب کمد دیواری دور از مکان مرطوب

2)اصول ایمنی ساخت و نصب کمد دیواری

نصب کمد دیواری ریلی توسط تیم نوین خانه

برای ساخت و یا نصب کمد دیواری ریلی ابتدا دقیقا باید اندازه مورد نیاز برای کمد دیواری در نظر گرفته شده و قفسه های مورد نظر در کمد دیواری ریلی خود را بدانید. بعد از اینکه دقیقا اندازه گیری ها برای نصب کمد دیواری ریلی به دقت انجام شد اکنون نوبت به آن رسیده است تا مواد مورد نیاز برای نصب کمد دیواری ریلی تهیه شود.

با استفاده از اندازه های گرفته شده باید تخته چوب ها را برای قفسه بندی داخل کمد دیواری ریلی با برش هایی آماده کنیم. برای قرار دادن تخته چوب های بریده شده در داخل کمد دیواری ریلی ما نیاز به چوب هایی که تخته چوب ها بر روی آن ها قرار گیرند، بنابراین علاوه بر تخته چوب های آماده شده با استفاده از اندازه چوب های نگهدارنده را نیز آماده کنیم.

برای قفسه بندی کمد دیواری ریلی ابتدا باید چوب های نگهدارنده را نصب کنیم و سپس تخته چوب ها را بر روی آن ها قرار دهیم. برای نصب چوب های نگهدارنده برای تراز بودن این چوب ها باید از دستگاهی به نام تراز استفاده کنیم این دستگاه باعث موازی شدن چوب با سطح زمین می شود بعد از بدست آمدن خط تراز برای نصب چوب های نگهدارنده ما می توانیم برای راحتی کار دقیقا جایی که قرار است چوب نگهدارنده نصب شود یک خط ترسیم می کنیم. تا با حوصله کامل به نصب چوب نگهدارنده بپردازیم.

بعد از نصب چوب های نگهدارنده باید به نصب تخته چوب ها برای قفسه بندی کمد دیواری ریلی بپردازیم که این مرحله از کار نصب کمد دیواری ریلی بسیار ساده و اصلا احتیاجی به توضیح ندارد به این صورت که تحته چوب ها را روی چوب های نگه دارنده قرار می دهیم.

مسلما یکی از مهمترین فاکتورها برای خرید یا اجاره خانه فضای کمد دیواری اتاق های آن است که می توانید وسایل اضافی خود را در آن قرار دهید و در کنار آن با انجام طبقه بندی مناسب می توانید جا برای نگهداری کتاب ، رخت خواب ، ظروف و غیره باز کنید.

1) ساخت و نصب کمد دیواری دور از مکان مرطوب

یکی از نکاتی باید هنگام ساخت یا نصب کمد دیواری به آن توجه کنید دوری آن از فضای مرطوب می باشد. یعنی دوری از حمام و سرویس بهداشتی . در صورت نمناک بودن دیوار پشتی آن ، این نم به رخت خواب و لباس و دیگر وسایل شما نیز سرایت می کند.

نصب کمد دیواری ریلی, نصب کمد دیواری ام دی اف

2) اصول ایمنی ساخت و نصب کمد دیواری

-اگر درخانه کودک دارید حتما پس از تمام شدن کار خود از بسته بودن درب های کمد اطمینان حاصل کنید.

-هیچ گاه اجسام خطرناک و برنده را در طبقه های بالای کمد دیواری قرار ندهید. 

کلید درب کمد را پس از اتمام کار برداشته و از باقی ماندن آن بر روی درب خودداری کنید.

نصب کمد دیواری ریلی, نصب کمد دیواری ام دی اف

اگر کمد و قفسه های آماده دارید می توانید از متخصصان نوین خانه در زمینه نصب کمک بگیرید. همچنین اگر تمایل داشته باشید می توانید از ابتدا مراحل ساخت و نصب را با همکاران ما انجام دهید.

هم چنین اگر شما نیز در زمینه ساخت و نصب کمد دیواری فعالیت دارید می توانید با تیم نوین خانه همکاری کنید.

برای آشنایی بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره  09306887871  تماس حاصل نمایید.