نصب لوستر,نصب لوستر سقفی

نصب لوستر,نصب لوستر سقفی

نحوه نصب لوستر سقفی

در این قسمت از سایت نوین خانه تصمیم گرفتیم که آموزش نحوه نصب لوستر سقفی را برای شما قرار دهیم.

نصب لوستر سقفی در بسیاری از مواقع زندگی شما مورد نیاز شما خواهد بود و نیاز خواهید داشت که لوستر خود را بر روی سقف نصب کنید.

در این قسمت از سایت به توضیحاتی در مورد چگونگی نصب لوستر سقفی که توسط نیروی کار بسیار حرفه ای نوین خانه صورت می گیرد، خواهیم پرداخت.

به دلیل تماس های زیادی که شما برای فهمیدن نحوه نصب لوستر سقفی با ما داشته اید تصمیم گرفتیم که این آموزش را برای شما قرار دهیم تا به بسیاری از سوالاتی که در ذهن شما برای این کار وجود دارد سعی کنیم پاسخ دهیم.

در خیلی از زمان ها شما لوستری را برای خانه خود خریداری می کنید که نیاز به نصب آن خواهید داشت و یا اینکه هنگام جابه جایی از خانه ای به خانه دیگر نیاز به باز کردن لوستر از خانه قدیمی و نصب کردن آن بر روی خانه جدید خواهید داشت.

برای نصب لوستر های سقفی به موارد زیر نیاز خواهیم داشت.

پیچ گوشتی تخت و یا دو سو

دم باریک

سیم لخت کن

فازمتر

چسب برق

قبل از انجام هر کاری باید لوستر سقفی ای که می خواهید نصب کنید را کامل سر هم بندی کنید و تمام قطعات درست در جای خود باشند.

بعد از سرهم بندی لوستر سقفی آن را کامل بررسی کنید تا هیچ مشکلی در آن وجود نداشته باشد. و همه قطعات به صورت دقیق و درست در جای خود باشند.

در بعضی از مواقع ممکن است در هنگام جابه جایی لوستر سقفی به آن صدمه وارد شده باشد و یا سیمی قطع شده باشد که ابتدا باید تمام این موارد بررسی شده و مشکل اگر وجود داشت حل شود.

در مرحله دوم بعد از آماده کردن کامل برای نصب لوستر سقفی نوبت به باز کردن محافظی که برای سیم های بیرون آمده از سقف می گذارند می باشد.

برای این کار یک چهار پایه را بر روی زمین محکم کنید و یا اینکه از کسی خواهش کنید تا آن را محکم بر روی زمین نگه دارد.

با استفاده از پیچ گوشتی تخت و یا دو سو پیچ هایی را که محافظ را بر روی سقف محکم کرده اند باز کنید و آن را پایین بیاورید.

سیم های بیرون آمده از سقف در خیلی از مواقع و خانه هایی که استاندارد سیم کشی شده اند دارای یک رنگ سفید و یک رنگ دیگر می باشند.

سیمی که رنگ دیگری بغیر از سفید دارد دارای نیروی برق می باشد اگر خانه شما دارای سیم کشی استاندارد نیست این سیم را با استفاده از فازمتر پیدا کنید.

که البته بیشتر خانه هایی که در ایران ساخته شده است استاندارد نیستند و علاوه بر اینکه سیم ها مشخص نیست محافظ سقف نیز ندارند.

البته اگر هم رنگ های درستی برای سیم کشی خانه شما استفاده شده است قبل از انجام کار با استفاده از فازمتر سیم ها را بشناسید.

بعد از شناختن سیم ها اطمینان حاصل کنید که برق ورودی ساختمان را کامل قطع کرده باشید با استفاده از کنتر برق این کار را انجام دهید و برق را کامل قطع کنید.

اگر سوراخی از قبل بر روی سقف برای نصب لوستر سقفی در نظر گرفته نشده است با استفاده از دریل و رول پلاک دو سوراخ مطابق نقاط لوستر بر روی سقف ایجاد کنید.

در بالای زنجیر لوستر یک میله آهنی وجود دارد که بر روی آن دو سوراخ است که محل پیچ کردن لوستر به سقف می باشد.

به بالای چهار پایه بروید و سپس از یک نفر خواهش کنید تا لوستر سقفی شما را بالا نگه دارد و زنجیر لوستر را به شما بدهد.

با استفاده از سیم لخت کن سیم های مورد نیاز که با توجه به لوستر شما مورد نیاز می باشند را لخت کنید و به میله آهنی بالای لوستر پیچ کنید.

در نقاطی که سیم لخت وجود دارد شما نیاز دارید که آن ها را بپوشانید این کار را با استفاده از چسب برق انجام دهید.

بعد از اینکه لوستر سقفی را به سقف پیچ کردید و اطمینان حاصل کردید که بسیار به سقف محکم شده است و سیم ها را کاملا درست در جای خود قرار دادید.

کنتر برق را بزنید و لامپ های لوستر را بر روی لوستر نصب کنید و آن را روشن کنید تا کار نصب لوستر سقفی به صورت کامل انجام شده باشد.

امیدوارم که آموزش نصب لوستر سقفی برای شما مفید واقع شده باشد.

نصب و تعمیر روشنایی آشپزخانه

1) وسعت فضای آشپزخانه

2) ارتفاع سقف آشپزخانه

3) مساحت سقف آشپزخانه

4) نورپردازی های ثانویه

استفاده از انواع روشنایی ها می تواند تکمیل کننده نورهای طبیعی خانه ما باشد. اگر در انتخاب نوع روشنایی دقت کنیم حتی در هنگام خاموش آنها نیز زیبایی و جلوه خاصی به دکوراسیون آشپزخانه خود بخشیده ایم. بنابراین شکل و رنگ روشنایی نقش مهمی در انتخاب ما ایفا می کنند. نصب و تعمیر روشنایی آشپزخانه حوزه های متفاوتی را در برمیگیرد.

نصب لوستر توسط تیم نوین خانه

قبل از هرکاری برای نصب لوستر ابتدا لازم است تا برق را از کنتور قطع کنیم. سپس لوستر قبلی و یا لامپ متصل را جدا کنید و مراقب باشید تا دو رشته سیم به هم برخورد نکند. اگر نیاز به تعویض زنجیر برای لوستر خود دارید، برای برش دادن زنجیر و وصل کردن آن به سقف از انبردست استفاده کنید فقط مراقب باشید برای جلوگیری از بوجود آمدن خراش هایی بر روی زنجیر دور تیغه انبردست را با نوار ضخیف بپوشانید.

قبل از نصب کردن زنجیر به سقف سیم را از درون زنجیر عبور دهید. سر سیم ها را با استفاده از سیم چین لخت کنید. قبل از اینکه لوستر را به سقف وصل کنید لامپ ها و سایه های لوستر را به صورت کامل نصب کنید.

انتهای سیم را برای نصب کردن از داخل براکت نصب عبور دهید. پایه نصب را به صورت بسیار محکم بر روی سقف نصب کنید و سپس زنجیر را با استفاده از مهره قفل شونده با پایه نصب قفل و محکم کنید.

در نهایت اتصالات لوستر جدید را به سیم های موجود در سقف وصل کنید و اطمینان حاصل کنید با توجه به رنگ سیم های لوستر آنها را به درستی متصل کرده باشید و در آخر محافظ سیم ها را به صورت محکم نصب کنید تا تمامی مراحل نصب لوستررا به درستی انجام داده باشید.

1) وسعت فضای آشپزخانه

یکی از نکات بسیار مهم توجه به وسعت فضایی است که قرار است نصب روشنایی در آن حیطه انجام گیرد. گاهی اوقات افراد با نصب لوستر یا روشنایی های بسیار بزرگ و با لامپ های بسیار ، نه تنها باعث گرم شدن فضا می شوند بلکه در بسیاری از اوقات مجبور خواهند بود لامپ های مازاد را خاموش کنند تا در هزینه های برق مصرفی خود نیز صرفه جویی کرده باشند. 

روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

2) ارتفاع سقف آشپزخانه

باید با توجه به کاربری هر بخش نسبت به خرید روشنایی اقدام نمود. به عنوان مثال در فضایی که میز و صندلی ها در آشپزخانه قرار دارند معمولا از روشنایی سقفی استفاده می شود که باید حدود 70 تا 90 سانتی متر بالاتر از میز قرار داشته باشند و از لامپ هایی استفاده شود که نور آنها قابل تنظیم باشد.

روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

3) مساحت سقف آشپزخانه

امروزه استفاده از سقف کاذب به امری رایج در دکوراسیون منزل تبدیل شده است. بنابر این هنگام تعمیر و نصب روشنایی آشپزخانه خود باید به این نکته توجه کنید که هرچه بیشتر از طراحی های سقف کاذب استفاده کنید به همان میزان از مساحت سقف کاسته شده و در فضای باقیمانده لوستر یا روشنایی خود را نصب خواهید نمود.

روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

4) نورپردازی های ثانویه

امروزه در اکثر فضاها علاوه بر نصب لوستر از منابع نوری دیگر مثل روشنایی های دیوارکوب یا آباژورها و هم چنین هالوژن ها در سقف های کاذب یا اصلی استفاده می شود. بنابراین پیش از خرید روشنایی مورد نظر خود باید به دیگر منابع نورپردازی خود نیز توجه داشته باشید. ضمن اینکه هر چه منابع نوری شما بیشتر باشد جلوه خانه شما نیز بیشتر و زیباتر خواهد بود . البته اگر انتخاب صحیح و متوازنی داشته باشید.

روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

می توانید این کار را به کارشناسان حرفه ای نوین خانه بسپارید تا پروژه خود را در موعد مقرر و تکمیل شده دریافت نمایید. هم چنین اگر خود در این زمینه فعالیت دارید می توانید به عضویت تیم نوین خانه بپیوندید.

نصب لوستر, نصب لوستر سقفی

می توانید فرم آنلاین ما را پر کنید و یا آنکه با شماره تماس 09306887871  ارتباط برقرار نمایید.