سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

نصب و تعمیر سنگ اپن و جزیره

انواع جنس سنگ اپن

آشپزخانه محلی پر رفت و آمد در خانه است و کاربری های متفاوتی دارد. به همین نسبت باید از تجهیزات و وسایلی در آن استفاده نمود که دوام و کارایی لازم را داشته باشد. اگر سنگ اپن آشپزخانه دچار ترک و شکستگی باشد می توان آن را به طور کلی تعویض نمود یا با توجه به میزان خرابی همان بخش را تعمیر کرد.کارشناسان نوین خانه می توانند به شما در نصب و تعمیر سنگ اپن وجزیره کمک کنند .

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

انواع جنس سنگ اپن

تیم نوین خانه دراین بخش با انواع جنس های سنگ سرو کار دارد :

 لمینیت 

https://www.novinkhane.com/s/کاشی-کاری/تعمیر-کفپوش-لمینت,-نصب-کفپوش-پی-وی-سی

  مرمر

  کوارتز

  گرانیت

  سنگ طبیعی

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

نصب سنگ اپن

مرحله اول : برنامه ریزی برای خرید سنک اپن

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

هنگامی که برنامه نصب خود را برنامه‌ریزی کنید , با فروشگاه سنگ محلی خود کار کنید . گرانیت سنگین است و حمل و نقل آن سخت است، باید با ابزارهای تخصصی قطع شود . و اگرچه با ویژگی سختی شناخته شده است , اگر به درستی عمل نشود یا با پشتیبانی مناسب نصب نشود , می‌تواند شکسته و یا بدتر شود .

برای یک تخته سنگ خارا چند تایی راه حل وجود دارد . این ایده خوبی است که با فروشنده سنگ محله خود همکاری نزدیکی داشته باشید.

علاوه بر سطح اصلی سنگ اپن ، شما باید در مورد طول برآمدگی سنگ اپن و همچنین نوع و اندازه دیوارپوش آشپزخانه تصمیم بگیرید.

مرحله دوم : اندازه‌ گیری برای نصب

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

زمانی که شما سنگ اپن را انتخاب کردید و سنگ اپن قدیمی را برداشتید،  اندازه ‌گیری های دقیق از قفسه های پایه خود را برای دادن به فروشنده سنگ اپن انجام دهید. از نمای جلوی دیوار در امتداد طول کابینت تا ابتدای کابینت را اندازه گیری کنید.

مرحله سوم : ایجاد یک قالب

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

دقیق‌ترین راه برای اندازه‌گیری برای فروشنده سنگ اپن , ایجاد قالبی از مقوا , تخته های نازک  یا حتی لايه پوليسترى پلاستیکی است .

الگو را به گونه ‌ای توصیف کنید که متناسب با دیوار در طول کل کابینت‌ها قبل از رسیدن به لبه جلویی باشد .

در الگوی شما , باید مکان های دقیق برش ها را برای سوراخ سینک ظرفشویی ، شیرهای آب و جای صابون و غیره در نظر بگیرید. یک فاصله تقریبا 60 سانتی متری بین کابینت ها و ماشین ظرفشویی در نظر بگیرید.

همچنین از فروشنده در خواست کنید ، از فولاد یا تقویت کننده ی فولاد برای تقویت مناطق باریک اطراف برش ها استفاده کند.

مرحله چهارم : آماده کردن برای نصب

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

بررسی کنید تا مطمین شوید که قفسه های پایه شما سطح بالایی دارند . اگر نه , واحدهای پایه و سطح آنها را با تخته ها و یا … همتراز کنید و بالا بیاورید.

به هیچوجه از تخته ها در زیر سنگ اپن استفاده نکنید، این امر حفره های کوچکی را ایجاد خواهد کرد که می‌تواند باعث ایجاد شکاف در سنگ اپن شما شود .

مرحله پنجم : انتقال سنگ اپن

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

اکنون که شما اندازه‌ گیری را به فروشنده داده‌ اید و کابینت ها را هم تراز کرده ‌اید , زمان آن فرا رسیده که سنگ اپن را ایمن کنید.

به خاطر داشته باشید که سنگ اپن سنگین است – سنگ اپن با ارتفاع 5 تا 15 سانتی متر می‌تواند بیش از 180 کیلوگرم وزن داشته باشد – بنابراین در حمل و نقل و انتقال ایمن سنگ اپن کمک بگیرید .

این مهم است که همیشه سنگ اپن ها را در موقعیت عمودی حمل کند , هرگز به طور افقی صاف نشود تا از شکستن سنگ اپن جلوگیری کند . برای انتقال سنگ‌های گرانیت , آنها را در یک قاب قاب عمودی حمل می‌کنند . اگر لازم باشد می‌توانید یک قفسه ساده بسازید . برای پوشش لبه ها از نوار گسترده ای استفاده کنید .

مرحله ششم : سنگ اپن را نصب کنید

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

وقتی سنگ اپن را به خانه بردید، آنرا کاملا و به طور دقیق خشک کنید، تا از نصب دقیق آن مطمئن شوید. وقتی سنگ اپن را بلند می کنید، مراقب جاهایی از سنگ که باریکترند باشید.

سنگ اپن را مستقیما روی قاب های کابینت پایینی قرار دهید . اصلا ضروری نیست که توسط تخته های جامد و یا غیره سنگ اپن را پشتیبانی کنید .

سپس , با استفاده از یک تیغه خشک شده از الماس که روی یک چرخ برقی نصب شده است , با دقت لبه ها را اصلاح کنید تا سطح مورد نظر اصلاح شود , به خاطر داشته باشید که همیشه پوشش محافظ برای محافظت از گرد و خاک و سنگریزه داشته باشد .

زمانی که تخته سنگ‌ها جور در آمد و اطمینان حاصل کردید که تمام لبه‌ها به طور ایمن قرار داده شده است , مطمئن شوید درزهای موجود بین سنگها نیز به خوبی تنظیم شده باشند.

مرحله هفتم : درز گیری کردن

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

با فشردن سنگ اپن بر روی سطح روی کابینت‌ها آنها را تراز کنید, اگر چند سنگ داشته باشید , اکنون زمان آن است که با هم متناسب شوند .

ابتدا بر روی لبه های موجود بین سنگ ها برای محافظت از آنها نوار بچسبانید. با استفاده از ماده رنگی اپوکسی باید داخل و درز بین سنگ ها را پر کنید و سنگ ها را سفت کنید تا ماده سفت شود.

حدودا یک ساعت طول می کشد تا اپوکسی خشک شود بعد از آنکه خشک شد نوار ها را بکنید.

مرحله هشتم : سنگ اپن را به کابینت وصل کنید

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

حالا که درزهای دیواره‌ها به هم پیوسته اند , زمان آن فرا رسیده که سنگ را به کابینت بچسبانیم . وزن خود سنگ اپن تقریبا کافی است تا سنگ را در جای خود نگه دارد , اما شما هنوز باید که درزهای موجود را نیز بپسبانید.

برای گرفتن درزها از درزگیر سیلیکونی استفاده کنید.

مرحله نهم : تمیز کردن سنگ با sealer  

سنگ اپن آشپزخانه, سنگ اپن ام دی اف

وقتی نصب کامل شد , با استفاده از sealer  سنگ اپن و با پارچه تمیز و نرم پاک کنید و مطمئن شوید که همه سنگ را پاک کرده اید . بگذارید برای ۲۴ ساعت خشک شود .

مرجع: houzz.com

علاوه بر این ، افراد با تخصص نجاری در تیم نوین خانه می تواند به شما در تعمیر یا ساخت جزیره از جنس چوب به شما کمک کند. بنابراین تمامی طرح های مورد نظر شما با هر جنس و شکلی قابل اجرا می باشد. 

اگر شما نیز در این حوزه فعال هستید می توانید به عضویت تیم نوین خانه بپیوندید .

برای آشنایی بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره  09306887871  تماس حاصل نمایید.