روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر


 • روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

  روشنایی-آشپزخانه,-نصب-لوستر

  نصب و تعمیر روشنایی آشپزخانه

  1) وسعت فضای آشپزخانه

  2) ارتفاع سقف آشپزخانه

  3) مساحت سقف آشپزخانه

  4) نورپردازی های ثانویه

  استفاده از انواع روشنایی ها می تواند تکمیل کننده نورهای طبیعی خانه ما باشد. اگر در انتخاب نوع روشنایی دقت کنیم حتی در هنگام خاموش آنها نیز زیبایی و جلوه خاصی به دکوراسیون آشپزخانه خود بخشیده ایم. بنابراین شکل و رنگ روشنایی نقش مهمی در انتخاب ما ایفا می کنند. نصب و تعمیر روشنایی آشپزخانه حوزه های متفاوتی را در برمیگیرد.

   

  نصب لوستر توسط تیم نوین خانه

  قبل از هرکاری برای نصب لوستر ابتدا لازم است تا برق را از کنتور قطع کنیم. سپس لوستر قبلی و یا لامپ متصل را جدا کنید و مراقب باشید تا دو رشته سیم به هم برخورد نکند. اگر نیاز به تعویض زنجیر برای لوستر خود دارید، برای برش دادن زنجیر و وصل کردن آن به سقف از انبردست استفاده کنید فقط مراقب باشید برای جلوگیری از بوجود آمدن خراش هایی بر روی زنجیر دور تیغه انبردست را با نوار ضخیف بپوشانید.

  قبل از نصب کردن زنجیر به سقف سیم را از درون زنجیر عبور دهید. سر سیم ها را با استفاده از سیم چین لخت کنید. قبل از اینکه لوستر را به سقف وصل کنید لامپ ها و سایه های لوستر را به صورت کامل نصب کنید.

  انتهای سیم را برای نصب کردن از داخل براکت نصب عبور دهید. پایه نصب را به صورت بسیار محکم بر روی سقف نصب کنید و سپس زنجیر را با استفاده از مهره قفل شونده با پایه نصب قفل و محکم کنید.

  در نهایت اتصالات لوستر جدید را به سیم های موجود در سقف وصل کنید و اطمینان حاصل کنید با توجه به رنگ سیم های لوستر آنها را به درستی متصل کرده باشید و در آخر محافظ سیم ها را به صورت محکم نصب کنید تا تمامی مراحل نصب لوستر را به درستی انجام داده باشید.

   

  1) وسعت فضای آشپزخانه

  یکی از نکات بسیار مهم توجه به وسعت فضایی است که قرار است نصب روشنایی در آن حیطه انجام گیرد. گاهی اوقات افراد با نصب لوستر یا روشنایی های بسیار بزرگ و با لامپ های بسیار ، نه تنها باعث گرم شدن فضا می شوند بلکه در بسیاری از اوقات مجبور خواهند بود لامپ های مازاد را خاموش کنند تا در هزینه های برق مصرفی خود نیز صرفه جویی کرده باشند. 

   

  روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

  2) ارتفاع سقف آشپزخانه

  باید با توجه به کاربری هر بخش نسبت به خرید روشنایی اقدام نمود. به عنوان مثال در فضایی که میز و صندلی ها در آشپزخانه قرار دارند معمولا از روشنایی سقفی استفاده می شود که باید حدود 70 تا 90 سانتی متر بالاتر از میز قرار داشته باشند و از لامپ هایی استفاده شود که نور آنها قابل تنظیم باشد.

   

  روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

  3) مساحت سقف آشپزخانه

  امروزه استفاده از سقف کاذب به امری رایج در دکوراسیون منزل تبدیل شده است. بنابر این هنگام تعمیر و نصب روشنایی آشپزخانه خود باید به این نکته توجه کنید که هرچه بیشتر از طراحی های سقف کاذب استفاده کنید به همان میزان از مساحت سقف کاسته شده و در فضای باقیمانده لوستر یا روشنایی خود را نصب خواهید نمود.

   

  روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

  4) نورپردازی های ثانویه

  امروزه در اکثر فضاها علاوه بر نصب لوستر از منابع نوری دیگر مثل روشنایی های دیوارکوب یا آباژورها و هم چنین هالوژن ها در سقف های کاذب یا اصلی استفاده می شود. بنابراین پیش از خرید روشنایی مورد نظر خود باید به دیگر منابع نورپردازی خود نیز توجه داشته باشید. ضمن اینکه هر چه منابع نوری شما بیشتر باشد جلوه خانه شما نیز بیشتر و زیباتر خواهد بود . البته اگر انتخاب صحیح و متوازنی داشته باشید.

   

  روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر

   

  می توانید این کار را به کارشناسان حرفه ای نوین خانه بسپارید تا پروژه خود را در موعد مقرر و تکمیل شده دریافت نمایید. هم چنین اگر خود در این زمینه فعالیت دارید می توانید به عضویت تیم نوین خانه بپیوندید.

   

  می توانید فرم آنلاین ما را پر کنید و یا آنکه با شماره تماس 09398644179  ارتباط برقرار نمایید.


  برچسب : روشنایی آشپزخانهنصب لوسترسقف آشپزخانه نصب روشنایی روشنایی سقفی آباژور

  1. نوین خانه
  2. آشپزخانه
  3. روشنایی آشپزخانه, نصب لوستر 0939-8644179