تعمیر کابینت ام دی اف باد کرده

ام دی اف باد کرده,تعمیر کابینت ام دی اف

در بسیاری از مواردی که با ما تماس گرفته میشود برای تعمیر کابینت ام دی اف، کابینت بر اثر آب و یا تغییر دمای شدید باد کرده و باید تعمیر کابینت انجام شود. در این صفحه به شما نحوه کار نیروی تخصصی نوین خانه در این زمینه را توضیح میدهیم.

با کابینت ام دی اف باد کرده چه کنیم؟

تماس های بسیاری درباره تعمیر کابینت ام دی اف باد کرده با ما صورت می پذیرد که برای حل این مشکل تصمیم گرفتیم که آموزش حل مشکل  کابینت ام دی اف باد کرده را برای شما قرار دهیم.

در بیشتر مواقع به دلیل تماس آب با کابینت ام دی اف موجب باد کردن ام دی اف می شود که این مشکل باعث خراب شدن ظاهرکابینت  ام دی اف خانه شما می شود.

در این آموزش راه حل تقریبا ساده ای را برای شما در نظر گرفته ایم که با بدست آوردن ابزار مورد نیاز خود به راحتی می توانید تعمیر کابینت ام دی اف باد کرده را انجام دهید.

آموزشی را که برای شما در نظر گرفته ایم برای حل مشکل درب کابینت که با برخورد آب به آن باعث شده است که کابینت ام دی اف باد کند.

قبل از اینکه آموزش تعمیرکابینت  ام دی اف باد کرده را شروع کنیم به شما توصیه می کنم که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین حتما شما باید بعد از ریخته شدن آب بر روی کابینت ام دی اف آن را کاملا پاک کنید و اجازه ندهید که آب بر روی کابینت ام دی اف باقی بماند.

تصویر زیر درب کابینت ام دی اف ای است که در این آموزش به حل مشکل آن خواهیم پرداخت.

تعمیر کابینت ام دی اف باد کرده

برای تعمیر درب کابینت ام دی اف باد کرده ابتدا باید درب کابینت را کامل بیرون بیاوریم و بر روی میز قرار دهیم تا کار بسیار راحتتر و آسان تر انجام شود.

برای تعمیر کابینت ام دی اف باد کرده ابتدا باید با استفاده از سمباده و یا اگر دستگاه سمباده برقی در اختیار دارید با آن نقاطی ازکابینت ام دی اف که باد کرده است را کامل سمباده بکشید و صاف کنید.

بعد از سمباده زدن به صورت کامل تمام درب کابینت ام دی اف را تمیز کنید و از اسپری های تمیزکاری نیز استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ اثری از گرد و خاک روی درب کابینت باقی نماند.

برای درب های چوبی نیز بسیاری از مواقع مشکل پوسیدگی و باد کردن بر اثر برخورد آب بوجود می آید که با مطالعه مقاله تعمیر درب چوبی پوسیده میتوانید خودتان کار را انجام دهید.

سپس نقاطی را که با استفاده از سمباده از بین برده اید و بعد از آن تمیز کرده اید را با استفاده از بتونه پر کنید و کاملا تو رفتگی ها را بپوشانید.

کاملا دقیق و تمیز کار بتونه زدن را انجام دهید و بعد از قرار دادن بتونه در نقاط مورد نظر آن را کاملا صاف و یکدست کنید.

اطمینان حاصل کنید که بتونه هایی را که صاف و یکدست کرده اید با سطح کابینت ام دی اف یعنی با نقاطی که سالم است کاملا ارتفاع یکسانی داشته باشد.

ویدئو تعمیر کابینت ام دی اف باد کرده

اگر سطح کابینت ام دی اف باد کرده را با نقاط دیگر درب کابینت یکسان نکنید و صاف و صیغلی نشده باشد در انتهای کار یکدست نبودن کاملا مشخص خواهد شد.

درب کابینت ام دی اف را در نقطه ای حدود یک ساعت قرار دهید تا بتونه به صورت کامل خشک شود و به درب کابینت محکم شود و یا به اصطلاح خود را بگیرد.

بعد از خشک شدن بتونه ای که بر روی درب کابینت ام دی اف زده اید با استفاده از سمباده کاغذی بتونه را صاف کنید و اطمینان حاصل کنید که با سطح کاملا یکدست شود.

در انتهای کار تعمیرکابینت  ام دی اف باد کرده شما باید رنگ مورد نیاز برای کابینت ام دی اف خود را تهیه کنید و با استفاده از اسپری بر روی درب کابینت بزنید.

اسپری را بسیار کم فشار دهید و هر بار که عمل رنگ پاشی را انجام می دهید کمترین رنگ ممکن را بر روی درب کابینت بپاشید.

در نهایت درب کابینت  ام دی اف را چند ساعت دست نزنید تا کاملا رنگ خشک شود و کاملا کار آماده و تمیز تمام شود.

امیدوارم آموزش تعمیر کابینت ام دی اف باد کرده به شما کمک کرده باشد.

تعمیر کابینت ام دی اف و خسارت ناشی از آب

ام دی اف، همچنین به عنوان تخته فیبری چگالی متوسط شناخته می‌شود، یک چوب مهندسی است که ترکیبی از موم و یک رزین است. با استفاده از حرارت بالا و فشار، تخته ام دی اف تولید می‌شود. این تخته اغلب فشرده‌تر از تخته سه لا است. شکل دیگری از آب که به ام دی اف آسیب می‌رساند بخار است.

به دلایلی، تولیدکنندگان ماشین‌های ظرفشویی در حال حاضر در سمت ماشین‌های ظرفشویی فاضلاب بخار هست، یعنی بخار در حال حاضر به کابینت های چوبی شما آسیب می رساند. در پروژه ها از بخار برای رنگ آمیزی و تصویر زمینه استفاده می شود. بنابراین جای تعجب نیست که این لوازم کابینت های صدمه دیده ای هستند که در کنار آنها قرار دارند.

تعمیر کابینت ام دی اف

برای جلوگیری از آسیب آب و بخار و تعمیر کابینت ام دی اف، ابتدا باید چوب آسیب دیده و پف کرده جدا شود. سپس آن را صاف می‌کنیم. بعد، از یک پرایمر مبتنی بر حلال استفاده می‌کنیم، من به عنوان یک پرایمر جلادهنده را دوست دارم چون نفوذ آن را مهر و موم می کند و خشک می شود. منطقه سمباده زده شده و سپس یک بار دیگر بتونه کاری می شود. پس از خشك كردن از پرایمر براي اطمينان از اتصال خوب کابینت ها به سطح استفاده مي شود. سپس آن را با رنگ و روکش اسپری می کنیم. پس از خشک شدن، می توانیم در صورت لزوم کابینت را واکس بزنیم. گاهی اوقات برای لمس بهتر نو شدن نیاز است بیشتر جلا داده شود تا درخشان تر از قبل شود.

تعمیر کابینت ام دی اف

چند دلیل برای تعمیر کابینت ام دی اف آشپزخانه وجود دارد. ممکن است که شما بتوانید آنها را جایگزین کنید و هم چنین اگر آسیب تشدید شد تلاش خود را برای تعمیر کابینت ام دی اف انجام دهید.

تعمیر کابینت ام دی اف

دو رخداد مشترک در مورد خسارت در درب ام دی اف وجود دارد:

  1. لبه های درب را از بین می برد
  2. آسیب ناشی از حرارت به درب ها
تعمیر کابینت ام دی اف

مواد و ابزار مورد نیاز برای تعمیر کابینت ام دی اف

چسب، پیچ محرک، اسفنج خیس

درب کابینت را با کشیدن اتصال دهنده ها که درب را بر روی لولا نگه می دارند، بردارید و یا اگر شما یک لولای کاسه ای اروپایی داشته باشید، ممکن است یک گیره ی آزاد در پشت لولا وجود داشته باشد که باید برداشته شود.

تعمیر کابینت ام دی اف

درب را رو به پایین روی یک حوله یا پارچه رها کنید.

با انگشت خود، به آرامی لبه درب ام دی اف سست شده را بردارید.

با یک سرنگ مقداری از چسب را در شکاف بین درب کابینت آشپزخانه که در حال افتادن است، بچکانید.

پلاستیک را با انگشتان خود محکم فشار دهید تا به سمت درب بیفتید.

چسب اضافی را با اسفنج مرطوب یا پارچه ای خیس پاک کنید.

حدود سی دقیقه صبر کنید و دوباره محکم با انگشت لبه ها را فشار دهید.

ضربه خوردگی تخته های ام دی اف

برای لکه گیری جای میخ یا خط افتادن و زخمی شدن کارهای چوبی راه هایی وجود دارد برای مثال برای تعمیر کابینت ام دی اف و لکه گیری آن ابتدا مقداری از صابون سفید رنگ را رنده کنید و چند قطره آب به آن اضافه کنید تا به شکل خمیر مانند دربیاید. با اضافه کردن پودر رنگ بتونه را به رنگ مورد نظر برسانید سپس محل های مورد نظر را بتونه کنید و پس از چند دقیقه اضافه آن را با دستمال مرطوب پاک کنید؛ نیم ساعت بعد دستمالی آغشته به پارافین را دو یا سه بار روی بتونه بزنید.

علت استفاده از پارافین این است که بتونه اشباع شود تا اگر بعدها دستمال مرطوب به کابینت کشیده شد بتونه پاک نشود.

تعمیر کابینت ام دی اف

تعمیر کابینت ام دی اف