آموزش نصب سینک ظرفشویی روکار توکار

آموزش نصب سینک ظرفشویی روکار توکار

نصب سینک ظرفشویی, نصب سینک روکار

آموزش نصب سینک ظرفشویی

در این قسمت از سایت آموزش نصب سینک ظرفشویی آشپزخانه را برای شما قرار داده ایم که با خواندن این مطلب می توانید تا حدودی با چگونگی نصب سینک ظرفشویی آشنایی داشته باشید.

قبل از هر کاری فلکه آب را ببندید و مطمئن شوید که آب داخل لوله ها کاملا تخلیه شده و آبی درون آنها وجود ندارد.

اولین کار برای نصب سینک ظرفشویی این است که یک قالب اندازه تانک سینک با کارتن و یا مقوا درست کنید و سپس آن را روی صفحه کانترتاپ آشپزخانه خود قرار دهید و با یک مداد دور آن را خط کشی کنید مطمئن شوید که این خط کشی موازی با دیوار آشپزخانه باشد.  سپس یک سوراخ با دریل در یک گوشه از قالبی که خط کشی کرده اید بر روی کانترتاپ به سمت داخل با فاصله 1.5 سانتیمتر از خط کشی بوجود آورید.  سوراخی که بوجود آورده اید باید اندازه چاقو اره ای (اره مویی) شما باشد که بتوانید به داخل آن قرار دهید. دور تا دور خط کشی که برای برش انجام داده اید را با چسب نواری به صورت کامل بچسبانید تا هنگام برش کانتر تاپ مشکلی برای اطراف محل برش بوجود نیاید.

در داخل کابینتی که سینک روی آن قرار می گیرد یک اتصال به زمین با تکه های چوب و یا هر چیزی قرار دهید تا هنگام برش فشاری که بر روی کانتر تاپ می آید به زمین منتقل شود. برای برش خوب و تمیز از چاقوی اره ای استفاده کنید که به صورت مخصوص برای لمینت ساخته شده است. سپس کانتر تاپ را دقیقا از روی خط کشی انجام شده برش دهید و محفظه ای که قرار است سینک در آنجا قرار گیرد را بردارید و سپس سینک را در محل خود قرار دهید تا بفهمید که کار را به درستی و به صورت دقیق انجام داده اید یا نه.

لینک پیشنهادی نوین خانه : آموزش ویدئویی نصب سینک آشپزخانه

سپس چسب سیلیکونی مخصوص حمام و دسشویی را تهیه کنید و دور تا دور سوراخ خروجی آب سینک بزنید. سپس صافی سوراخ سینک را در سوراخ قرار دهید و چند لحظه آن را محکم فشار دهید تا خود را با چسب سیلیکونی به سینک محکم کند. سپس در ته سینک از سمت بیرون یا پشت سینک واشر لاستیکی را بر روی گردن صافی سوراخ سینک قرار دهید و قفل صافی سوراخ سینک را به استفاده از آچار محکم کنید.

برای قرار دادن سینک در جای خود بر روی دور تا دور محل برش داده شده برای نصب سینک ظرفشویی چسب لوله کشی بزنید و سپس سینک ظرفشویی را بر روی آن قرار دهید و به سمت زمین به آن فشار وارد کنید تا در جای خود محکم شود. سپس از پایین سینک پیچ های مخصوص را محکم کنید و دقت کنید چسب های موجود در اطراف سینک که در اثر فشار وارد کردن بیرون زده است را کاملا پاک کنید. بعد از قرار دادن سینک در جای خود شیر آب ظرفشویی را در مکانی که بر روی سینک در نظر گرفته اند قرار دهید و مطمئن شوید که با دیوار پشت آن موازی می باشد.

در نهایت لوله فاضلاب را با استفاده از واشر های مخصوص به ته صافی سوراخ سینک با آچار محکم کنید و اطمینان حاصل کنید که از واشر های لاستیکی برای محکم کردن استفاده کرده اید و تا در آینده با مشکل نشتی آب مواجه نشوید و لوله های شیر آب را نیز وصل کنید شیر آب گرم به لوله آب گرم و همینطور برای آب سرد و در نهایت فلکه آب را باز کنید.

1) انواع جنس سینک آشپزخانه

2) نکات کلی خرید سینک آشپزخانه

3) بهترین برند سینک آشپزخانه

نصب سینک ظرفشویی توسط تیم نوین خانه

ابتدا اندازه ی دقیق مکان سینک ظرفشویی را که برای نصب سینک ظرفشویی بر روی سنگ کابینت در نظر گرفته شده است را مشخص کنید، این نکته بسیار مهم است زمانی که می خواهید سینک ظرفشویی خریداری کنید اندازه دقیق سینک مورد نظر خود را بدانید.

برای نصب سینک ظرفشویی شما نیاز به گیره های نگهدارنده دارید که همراه سینک خریداری شده می باشد. سینک ظرفشویی را به پشت برگردانده و گیره ها را به آن وصل کنید. در همین حالت سینک را نگه دارید و شیر ظرفشویی و اجزای دیگر سینک خریداری شده را نصب کنید.

برای نصب دریچه آب ظرفشویی به چسب لوله کشی نیاز دارید، ابتدا دور تا دور دریچه را با چسب پر کنید و سپس از داخل سینک ظرفشویی دریچه را قرار دهید و چندین بار از پایین دریچه آب گرفته و آن را به طرف خود بکشید تا محکم شود. در نهایت چسب های اضافی پخش شده در داخل سینک ظرفشویی را کاملا پاک کنید.

سپس بر روی لبه های سینک ظرفشویی به صورت بسیار ظریف چسب سیلیکونی بزنید. سینک ظرفشویی را به صورت زاویه دار بالاتر از سوراخ تعبیه شده بر روی سنگ بگیرید و محل دقیق آن را تنظیم کنید تا دقیقا بر روی لبه ها قرار گیرد و آن را بر روی سنگ قرار دهید تا کاملا چسبیده شود. سپس از زیر سینک ظرفشویی گیره هایی که قرار داده اید را به طرف جلو بچرخانید و پیچ های آن را محکم کنید، تا سینک ظرفشویی به سنگ روی کابینت ها محکمتر شود.

سپس اتصالات خطوط تامین سینک ظرفشویی را به اتصالاتی که برای آب تعبیه شده است وصل کنید و آن ها را کاملا محکم کنید. سپس لوله های تخلیه سینک ظرفشویی و لوله های تخلیه آشپزخانه را نیز به هم وصل کنید و کاملا محکم کنید. در نهایت بر روی لبه های سینک ظرفشویی خط بسیار ظریفی از چسب سیلیکونی بزنید تا بسیار محکم شود.

در بسیاری از مواقع نیاز به نصب و تعمیر سینک آشپزخانه خود دارید. سینک ظرفشویی مسلما یکی از پر کاربردترین تجهیزات در آشپزخانه به حساب می آید . در ادامه شما را با نکات مهمی در این خصوص آشنا می کنیم. 

1) انواع جنس سینک آشپزخانه

سینک ظرفشویی گرانیتی –  این نوع سینک جدیدتر از انواع دیگر سینک می باشد و سینک آشپزخانه گرانیتی دارای تنوع رنگی بالایی است که دست شما را در انتخاب باز می گذارد. رنگ های قهوه ای ، مشکی ، سفید ، کرم و چند رنگ دیگر که مسلما از نظر دکوراسیون نیز بسیار به زیبایی فضا کمک می کنند.

سینک ظرفشویی استیل – استیل این سینک از نوع ناب و بدون آلیاژ می باشد تا با گذشت زمان دچار خوردگی و زنگ زدگی و تغییر رنگ نشود.

سینک ظرف شویی شیشه ای -جنس شیشه سکورین نشکن می باشد که در سینی سینک به کار رفته است اما لگن های سینک از جنس استیل هستند. ذکر این البته لازم به ذکر است سینک ظرفشویی شیشه ای بیشتری جنبه فانتزی دارد و در سطح پایین تری نسبت به سینک استیل قرار می گیرد.

نصب سینک ظرفشویی, نصب سینک روکار

2) نکات کلی خرید سینک آشپزخانه

– در زمان خرید به درجه براق یا مات بودن سینک توجه کنید. اگر سینک براق تر باشد سریعتر تمیز می شود و لکه های آب را نیز کمتر نشان می دهد.

– افرادی که به دنبال سینک هایی هستند تا خط وخش را کمتر نشان دهند می توانند  سینک های ضد خش را خریداری نمایند باشید. .وجه تمایز این سینک ها دانه های ریزی است که در آن ها به کار رفته تا مانع ایجاد خش شوند. البته این نوع سینک گران تر از مدل معمولی آن است.

– به جز قسمت راه آب رو بقیه سینک به صورت یک تکه درنظر گرفته می شود تا بتوان به بیشترین میزان از نشت آب جلوگیری نمود.  هنگام نصب نیز باید دقت کنید. در سینک ظرفشویی روکار اتصال سینک به کابینت با نوار فلزی یا چسب آکواریوم انجام می گیرد . در این حالت این امکان وجود دارد که پس از گذشت زمان سینک از کناره ها دچار آسیب شده و راهی برای نفوذ آب پیدا شود. پیشنهاد می شود از سینک توکار استفاده کنید که با این مشکل مواجه نشوید.

نصب سینک ظرفشویی, نصب سینک روکار

3) بهترین برند سینک آشپزخانه

اگر بخواهیم دو برند مطرح در این حوزه را نام ببریم می توانیم به سینک ظرفشویی استیل البرز و هم چنین سینک آشپزخانه اخوان اشاره کنیم که کیفیت لازم را دارا می باشند.

نصب سینک ظرفشویی, نصب سینک روکار

مرجع: houzz

مزیت کار کردن با تیم نوین خانه

تمامی افراد این تیم دارای سالها تجربه در حوزه های تخصصی خود می باشند بنابراین خدمات با ضمانت بالا و کیفیت بالا را به شما ارائه خواهند نمود.

هم چنین اگر در این زمینه اهل فن می باشید می توانید به عضویت تیم نوین خانه درآیید و با ما همکاری کنید.

همین امروز با ما تماس بگیرید. شماره تماس 09306887871