6 راز نهفته در زیبایی رنگ های به کار رفته در این اتاق نشیمن زیر را بررسی می کنیم

زیبایی رنگ های به کار رفته در این اتاق نشیمن

زیبایی رنگ های به کار رفته در این اتاق نشیمن

چطور می توان رنگ های بسیاری را درکنار هم درفضای خانه خود استفاده کنیم و نگران این نباشیم که شلوغ و در هم به نظر برسد؟ اگر به اتاق نشیمن در تصویر فوق نگاهی بندازیم متوجه می شویم در کنار استفاده از رنگ های متفاوت در وسایل اتاق و دیوارها، اما زیبا به نظر می رسد. در ادامه به 6 نکته در این خصوص می پردازیم.

1) به دنبال رنگ های خاص و جسورانه باشید

اگر می خواهید اتاقی داشته باشید که جلوه خاصی داشته باشد رنگهای دیوارها را جسورانه انتخاب کنید. به گونه ای که میزان درجه رنگ را در کنار چیدمان دیگر وسایل در نظر داشته باشید. اگر به این عکس دقت کنید از رنگ زرد خاصی برای دیوارها استفاده شده و به چیدمان و رنگ سایر وسایل خانه هم توجه خاصی شده است.

2) رنگ قوی و پر رنگ دیگری به عنوان مکمل استفاده کنید

راه دیگری برای هر چه بیشتر خاص نمودن اتاقمان داریم ؟ بله. رنگ جسورانه دوم را انتخاب کنید. رنگ مکمل ( در این تصویر از صورتی پر رنگ استفاده شده است) . نکته در کجاست ؟ از رنگ دوم که به صورت مکمل استفاده کرده اید انقدر داشته باشید تا به یک توازن با رنگ دیوار ایجادکنید. زرد و صورتی در کنار هم جلوه زیبایی پیدا کرده اند.

زیبایی رنگ های به کار رفته در این اتاق نشیمن

3) از سایه های تاریک و روشن به صورت طبیعی بهره ببرید

در این اتاق نشیمن ،انتخاب رنگ مبلمان و فرش به صورت حرفه ای انجام شده است. فرش به صورت اسپورت و دارای رنگ های روشن و آبی کمرنگ می باشد و از طرف دیگر مبل بزرگتر دارای رنگ آبی پر رنگ می باشد. چون رنگ آبی فرش و رنگ آبی استفاده شده در مبلمان در دو سر یک طیف هستند یکی بسیار کمرنگ و دیگر بسیار پررنگ ، در نهایت توانسته اند توازن لازم را ایجاد کنند و به گونه ای خنثی عمل نمایند.


4) از سطوح و اجسام سفید رنگ استفاده کنید تا چشم بیننده را خسته نکنید

در تصویر فوق میز قهوه ، لبه های پنجره ، حتی رادیاتور همگی در کنار هم باعث می شوند تا چشم بیننده خسته نشود . در اتاقی که از رنگ های پر رنگ استفاده زیادی شده است نیاز مبرمی به استفاده از رنگ های ملایم مانند سفید احساس می شود.

5) رنگ مکمل یا ثانویه را در قسمت های محدودتری(نسبت به رنگ اولیه) استفاده کنید

مثلا به رنگهای آبی و سبز کوسن توجه کنید یا در عکس زیر به رنگ آبی صندلی و دیگر وسایل آبی این اتاق دقت کنید. بخش های کمی از وسایل به رنگ دیگری درآمده اند . همین موضوع باعث شده استفاده از رنگ دوم و مکمل رنگ زرد تنها یک ارتباط فضایی به وجود آورد و طوری جلوه ننماید که رنگ آبی کاملا بخش جدایی از خانه است.

زیبایی رنگ های به کار رفته در این اتاق نشیمن

6) از آثار هنری در رنگهای مخلتف برای سازگاری اجزای مختلف اتاق بهره ببرید

این نکته ساده ای است اما بسیار تاثیر گذار است. زمانی که شما از رنگ های بسیاری در اتاق خود استفاده می کنید می توانید اثر هنری در اتاق داشته باشید که به نحوی تمامی آن رنگها را تحت پوشش قرار می دهد. این موضوع سبب انسجام بیشتری در کل اتاق می گردد.


منبع : https://www.apartmenttherapy.com/why-this-room-works-5-expert-color-mixing-ideas-to-steal-from-annies-living-room-210542

زیبایی رنگ های به کار رفته در این اتاق نشیمن