کفپوش متنوع برای آشپزخانه

کفپوش متنوع برای آشپزخانه

کفپوش متنوع برای آشپزخانه 

درست است که انواع کفپوش با جنس های متفاوتی برای آشپزخانه شما در بازار موجود است اما باید با توجه به معایب و مزایا و قیمت هر جنس ، کفپوش مناسب را انتخاب نمود. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در خصوص هرجنس در اختیار شما قرار دهیم تا بین چوب ، تراورتن ، وینیل و یا تراورتن انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

کفپوش چوبی برای آشپزخانه

قیمت در این نوع کفپوش بالاست.

از جمله نکته خوب برای استفاده ازکفپوش چوبی طول عمر بالای چوب است. هم چنین می توانید خرید چند باره از کفپوش چوبی داشته باشیدو هیچ گونه تفاوتی بین نوع جدید خریداری شده با مدلی که قبلا خریده اید وجود ندارد. این موضوع در مورد انواع دیگر کمتر به چشم می خورد. از دیگر ویژگی های خوب چوب ، تنوع طرح و رنگ آنهاست.

از مشکلات کفپوش چوبی مقاومت کم آن در مقابل رطوبت هواست که موجب برآمدگی و پیچ و تاب هایی در سطح آن خواهد شد. هم چنین تمیز کردن آن دشوار و حفاظت از آن در مقابل خراشیدگی نیز بسیار کار سختی است. بنابراین اگر خانواده پرجمعیتی دارید خرید کفپوش چوبی به شما توصیه نمی شود.

کفپوش تایل برای آشپزخانه

قیمت در کفپوش های سرامیک ، چینی و غیره متوسط و در گاهی اوقات بالاست.

از ویژگی های مناسب کفپوش های سرامیکی مقاومت آن در برابر رطوبت می باشد. هم چنین اگر قصد تمیز کردن کفپوش سرامیکی داشته باشید بسیار راحت تر انجام می گیرد وبرق انداختن آن با آب و مواد شوینده به راحتی انجام می گیرد.

از مشکلات سرامیک ، چینی و دیگر کفپوش های تایل ، این نکته است که با برخورد اجسام سنگین به آنها ، مکان برخورد ترک خورده و در بلند مدت به کل کاشی نفوذ می کند. امکان سر خوردن افراد سالخورده و هم چنین خردسال نیز بر روی این نوع کفپوش بیشتر است.

کفپوش تراورتن برای آشپزخانه

هزینه خرید کفپوش تراورتن متوسط وگاهی بالاست.

از ویژگی های مهم در کفپوش تراورتن مقاومت بالای آن در مقابل خراش و یا ترک خوردگی می باشد. سطوح آن دارای شیار است و امکان سر خوردن اطفال و سالخوردگان بر روی آن کم است. از نظر ماندگاری نیز مدت طولانی می توانید با خیالی آسوده از کفپوش تراورتن استفاده کنید.

یکی از مشکلات بزرگ تراورتن نشستن لکه های مواد غذایی و دیگر مواد بر روی آن است. نسبت به درزهای آن نیز باید توجه لازم را به خرج داده و آنها را به موقع با مواد لازم بپوشانید. برای نظافت تراورتن نیز باید از مواد شستشوی سنگ استفاده کنید.

کفپوش لمینت برای آشپزخانه

هزینه کفپوش لمینت از انواع دیگر پایین تر است.

اگر به دنبال کفپوش با قیمت مناسب و مقرون به صرفه هستید که در هنگام نصب هم با مشکلی مواجه نباشید، می توانید از لمینت استفاده کنید.

از جمله مشکلات لمینت نسبت به انواع دیگر کفپوش عدم مقاومت آن در برابر رطوبت می باشد خصوصا در آشپزخانه استفاده از این نوع کمتر توصیه می شود. برای شستشوی این نوع کفپوش نیز نیاز به مواد خاصی می باشد. 

استفاده از وینیل برای کفپوش آشپزخانه

هزینه کفپوش وینیل نیز مانند لمینت پایین و متوسط می باشد. 

از ویژگی های مهم وینیل عدم تراشیده شدن یا ترک خوردگی می باشد و درمقابل ساییدگی نیز دوام مناسبی دارد. برای افراد سالخورده نیز مشکلی ایجاد نمی شود و برای نصبکفپوش وینیل نیز خودتان می توانید دست به کار شوید.

از مشکلات این نوع کفپوش ماندن جای رد پا و همینطور جای مبل بر روی آن می باشد.

منبع: houzz

جهت سفارش و نصب انواع کفپوش آنها می توانید با تیم نوین خانه در ارتباط باشید. کافیست تا با شماره 88487933 تماس حاصل کنید.

کفپوش متنوع برای آشپزخانه