نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی یا رنگ پلاستیک

در ابتدا باید ذکر کنیم که مقایسه کیفیت این دو گونه از رنگ با توجه به اینکه در چه نقاطی از خانه مورد استفاده قرار می گیرند و اینکه با چه هدفی به کار گرفته می شوند ، متفاوت می باشد. مثلا اگر قرار است تا سقف خانه را در نظر بگیریم مسلما رنگ پلاستیک بهتر از رنگ روغنی می باشد.

حال اگر تصمیم به رنگ کردن دیوارها دارید مسلما رنگ پلاستیک برای دیوارها مناسب نخواهد بود زیرا که لازم است تا گاهی دیوارها را شستشو دهیم و رنگ روغنی این امکان را برای شما فراهم می کند.

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی یا رنگ پلاستیک

بنابراین در تمامی قسمتهایی که نیاز به شستشو دارد از رنگ روغنی و در قسمت هایی مانند سقف بهتر است از رنگ پلاستیک استفاده کنید .

نکته قابل توجه در مورد سقف خانه این می باشد که حتی اگر از بهترین نوع رنگ روغنی هم برای سقف استفاده کنید باز هم امکان پذیر نیست که سقف را به راحتی بشویید زیرا کهرنگ سقف با گذشت زمان به طور کلی تغییر رنگ خواهد داد که این مورد جدا از کثیف شدن های معمول می باشد.

در مورد قیمت هم باید به این نکته توجه کنیم که قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی از رنگ پلاستیک گران تر می باشد.

از مزیت های رنگ پلاستیک بدون بو بودن آنها و هم چنین سرعت خشک شدن رنگ می باشد.

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی یا رنگ پلاستیک

از رنگ روغنی می توانید برای رنگ کردن درب های چوبی و پنجره ها و تمامی فلزات و چارچوب های فلزی نیز استفاده نمایید. البته این نوع رنگ بر خلاف نوع پلاستیک بوی بدی دارد و ممکن است موجب آزار ساکنین خانه شود . هم چنین دیرتر از رنگ پلاستیک خشک می شود و باید مراقبت بیشتری از مکان های رنگ شده انجام دهید.

لینک پیشنهادی : گچ کاری ساختمان, نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی یا رنگ پلاستیک