نصب انواع کفپوش خانه

نصب انواع کفپوش خانه

نصب انواع کفپوش خانه

کفپوش سنگی :

سنگ می تواند به عنوان گران قیمت ترین کفپوش ها دسته بندی شود. هرچه یکپارچگی سنگ بیشتر شود قیمت آن بالاتر است. البته به رگه ها و نقش و نگار سنگ نیز وابسته خواهد بود. در کفپوش های سنگی ، مرمر گران ترین و گرانیت ارزانترین می باشد. البته باید توجه کنیم که کفپوش های سنگی لکه های چربی و یا هر نوع لکه های کثیفی را بیشتر نشان می دهند و همچنین دشوارتر می توان آن ها را برطرف نمود. اگر در مناطقی زندگی می کنید که هوا در اکثر مواقع سال سرد می باشد و یا اینکه عادت به نشستن بر روی زمین دارید توصیه می شود از کفپوش سنگی استفاده نکنید زیرا که سنگ عایق مناسبی برای نگهداری گرما نیست . کشیده شدن وسایل و مبلمان بر روی سنگ سرو صدای زیادی ایجاد می کند.

کفپوش سرامیکی :

سرامیک یکی از انواع رایج کفپوش می باشد. تنوع زیادی دارد و با توجه به کیفیت و همچنین درجه مقاومت و سختی آن قیمت گذاری می شود. سرامیک های لعاب دار می توانند از نوع براق یا مات باشند. نوع براق آن لکه ها را بیشتر نشان میدهد. کفپوش سرامیک آسیب پذیری بالایی دارد به طوری که اگر جسم سختی بر روی آن بیفتد موجب از بین رفتن لعاب آن خواهد شد و جلوه زشتی به آن خواهد داد. درزهای بین سرامیک از دیگر مشکلات این مدل کفپوش است. در طول زمان این درزها جرم گرفته و منظره نامناسبی را ایجاد خواهد نمود. می توانید از سرامیک های بدون درز استفاده کنید.

نصب انواع کفپوش خانه

کفپوش چوبی :

این نوع کفپوش ها نیز انواع مختلفی دارند و به دلیل زیبایی خاص خود مورد پسند بسیاری از افراد واقع می شوند. کفپوش چوبی می تواند به طور کامل از چوب جنگلی ساخته شده باشد که به آن پارکت نیز می گویند و یا اینکه ترکیبی از خرده ها چوب به اضافه ام دی اف با روکش چوب باشد که به آن لمینت گفته می شود. کفپوش چوبی گرمابخش به محیط خانه و عایق مناسبی برای دما می باشند. یکی از مشکلات این نوع کفپوش می تواند صدای جیر جیری باشد که پس از مدتی استفاده از آنها به گوش می رسد که نیازمند انجامتعمیرات و پولیش میباشد. حشرات نیز به این نوع کفپوش علاقه بیشتری نشان میدهند.

نصب انواع کفپوش خانه

کفپوش پلاستیکی :

کفپوش پلاستیکی با اسم مصطلح آن یعنی وینیل یا پی وی سی PVC خطاب می شود. بیشتر مناسب مکان هایی مانند مهد کودک ها ، باشگاه های ورزشی و اداره ها و سازمان ها می باشند. عایق مناسبی هستند و همچنین شستشو و نظافتشان راحت است. مشکل این نوع کفپوش زود کهنه شدن ، بازشدن درزها پس از مدتی و خش برداشتن آنها می باشد.

نصب انواع کفپوش خانه

لینک پیشنهادی : نصب کفپوش لمینیتی

کفپوش متنوع برای آشپزخانه

انتخاب کفپوش مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی

نصب انواع کفپوش خانه

موضوع : نصب پارکت لمینت