طراحی دکوراسیون برای شروع یک زندگی جدید

طراحی دکوراسیون برای شروع یک زندگی جدید

طراحی دکوراسیون برای شروع یک زندگی جدید

در این مطلب داستان جالبی از طراحی داخلی خانه ی فردی مبتلا به سرطان را می خوانیم.مادر شوهر سارا استاسی (Sarah Stacey)،(سارا یک طراح داخلی است)، تحت شیمی‌درمانی بود، اما تصمیم گرفته بود خانه خود را به گونه‌ای طراحی كند كه بیش‌ترین لذت ممكن را از آن ببرد. «او اكثر زندگی خود را در خانه‌های معمولی زندگی كرده بود اما وقتی فهمید كه برای مدت طولانی زندگی نخواهد كرد تصمیم گرفت پیرامون خود را از چیزهایی پر كند كه عاشق آن‌هاست.»

پس از انجام یک دوره موفق درمانی، او برای بازسازی و نوسازی فضای زندگی خود از عروسش طلب كمک كرد. او تصمیم گرفته بود تا خانه‌اش كه پر از جعبه‌های مختلف و كتاب‌های آشپزی بود را دوباره طراحی كند. استاسی برای مادر شوهرش خانه‌ای را طراحی كرد كه بسیار كاربردی بود و دارای چیدمانی باز و درخشان بود.

از زمانی كه مادر شوهر استاسی از یک خانه ۱۰۰۰ متری در شهر هوستون (Houston) به خانه ۴۰۰ متر جدیدش در شهر آستین (Austin) نقل مكان كرده است، اتاق نشیمن مملو از وسایل زیادی شده است كه به سختی می‌توان از آن‌ها در این فضا استفاده كرد و اصلا به خوبی چیده نشده‌اند.

استاسی به تمام وسایل اتاق نظم داد، كل فضا را تمیز كرد، و با كمک مادر شوهرش وسایلی كه به آن‌ها نیازی نبود را از فضا خارج كرد تا بتواند اتاق نشیمنی دل‌باز و شاداب طراحی كند كه هم كاربردی است و هم زیبا. مالک قبلی این خانه كارهای نامرتب و بی‌كیفیتی را در این خانه انجام داده بود. برای مثال دیوار چوبی دارای درزهای كثیف و خرابی بود و بخشی از چوب‌ها پوسیده شده‌ بودند. استاسی تمام این خرابی‌ها را درست كرد و دیوار چوبی را به خوبی تعمیر كرد.

كاناپه چندبخشی اولین وسیله‌ای بود كه مادر شوهر استاسی خریداری كرده بود. این كاناپه چیزی بود كه او همیشه دوست داشت داشته باشد و می‌توانست آن را برای نوه‌های خود به عنوان میراث خانوادگی آن‌ها به یادگار بگذارد. استاسی میز پذیرایی را از یک دسته‌دوم فروشی خریداری كرد. استاسی از یكی از فرش‌های ایرانی مادر شوهرش برای زیباتر كردن اتاق نشیمن استفاده كرد. این فرش علاوه بر ایجاد زیبایی باعث می‌شد تا كفپوش‌ های بتنی كم‌تر به چشم بیایند. استاسی برای ایجاد فضایی زنانه و هم‌چنین اضافه كردن رنگ به كاناپه چندبخشی كه كاملا سفید بود از كوسن‌ های رنگی استفاده كرد.