بهترین طرح کاغذ دیواری پذیرایی در سال 2018

بهترین طرح کاغذ دیواری پذیرایی در سال 2018

بهترین طرح کاغذ دیواری پذیرایی در سال 2018

در این قسمت از سایت شما را با بهترین طرح کاغذ دیواری پذیرایی در انواع متفاوت از دکوراسیون داخلی در سال 2018 آشنا خوهیم کرد.

برای اینکه شما بتوانید یک طرح کاغذ دیواری پذیرایی مناسب با در نظر گرفتن خانه خود و یا دکوراسیونی که برای آن در نظر دارید باید با انواع کاغذ دیواری کمی آشنا شوید.

کاغذ دیواری برای دکوراسیون خانه حکم لباس برای انسان را داراست که انتخاب مناسب و درست آن می تواند در دکوراسیون خانه شما تحول چشمگیری را ایجاد کند.

به دلیل اهمیت فراوان کاغذ دیواری و انتخاب طرح کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی خانه شما توصیه می کنم که حتما با انواع کاغذ دیواری آشنا شوید.

تا زمانی که شما انواع مختلف کاغذ دیواری را نبینید و با آنها آشنا نشوید نمی توانید انتخاب درست و متناسبی با آنچه که در ذهنتان است را انجام دهید.

در اینجا 6 حالت کلی که در سال 2018 از انواع اصلی کاغذ دیواری بشمار می رود را برای شما توضیح می دهیم تا با آن ها آشنا شوید.

1-نوع شرقی

این نوع از طرح کاغذ دیواری پذیرایی که در تصویر زیر نیز می توانید آن را مشاهده کنید الگوهای دست ساز با طراحی هایی که در کشورهایی چون ژاپن و هندوستان انجام شده است را به شما ارائه می دهد.

امروزه این نوع از سبک طرح کاغذ دیواری را با طرح های کلاسیک تزئینی و همینطور با چاپ های ساده هندسی ترکیب کرده اند که بسیار زیبا می باشند.

طرح کاغذ دیواری پذیرایی
طرح کاغذ دیواری پذیرایی

۲-روستایی مدرن

این مدل از طرح های کاغذ دیواری پذیرایی با بهره گیری از تصاویر شاداب جنگلی و همچنین شاخه های درختان جنگل و چاپ های کلیدی و مدرن طرح هایی بسیار زیبا و آرامش بخش را بوجود آورده است.

با توجه به تصویر زیر که نوعی از این سبک کاغذ دیواری محسوب می شود کاملا حس روستایی را می دهد که در عین حال از مواد مدرن در آن استفاده شده است.

طرح کاغذ دیواری پذیرایی
طرح کاغذ دیواری پذیرایی

3-تکرار شونده مدرن

این سبک از طرح کاغذ دیواری پذیرایی که در تصویر زیر کاملا مشخص است با استفاده از الگوهای هندسی یکپارچه زیبایی بسیار زیادی را بوجود آورده اند.

این سبک برای دکوراسیون های مدرن بسیار توصیه می شود و نکته مهم در طراحی این سبک از کاغذ دیواری چگونگی استفاده از رنگ ها در این نوع از کاغذ دیواری ها می باشد.

طرح کاغذ دیواری پذیرایی
طرح کاغذ دیواری پذیرایی

4-سطوح نازک و لوکس

طرح کاغذ دیواری پذیرایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید نوعی از این سبک می باشد که با استفاده الگوی چوب بسیار زیبا و مدرن ساخته شده است.

این نوع سبک بیشتر با استفاده از الگوهای سنگ مرمر، بافت طبیعی سنگ، ترک های موجود در زمین، مواد معدنی و چوب با استفاده از پارچه هایی مخملی ساخته می شود.

طرح کاغذ دیواری پذیرایی
طرح کاغذ دیواری پذیرایی

5-گل های گیاهی

این نوع از سبک باعث بوجود آمدن طرح کاغذ دیواری پذیرایی مانند تصویر زیر می شود که با الهام از تصاویر کلاسیک، آبرنگ های سنتی و نقاشی های قدیمی توسط چاپ های بزرگ بوجود می آید.

این سبک با بوجود آوردن تضاد های زیبا با استفاده از شلوغ کردن تصویر و همچنین شعاع های نوری و با استفاده از پارچه هایی کتان طرح های بی نظیری می سازد.

طرح کاغذ دیواری پذیرایی
طرح کاغذ دیواری پذیرایی

6-الگوهای آرام

این سبک از طرح کاغذ دیواری پذیرایی مانند تصویر زیر تلاش کرده است که با الهام گیری از فضاهای آرامی که در طبیعت وجود دارند سبکی مدرن با الگوهای آرامش بخش بوجود بیاورد.

این سبک برای شهرهای شلوغ و یا اشخاصی که دغدغه های شغلی زیادی دارند بسیار توصیه شده تا پس از گذراندن ساعتی شلوغ به فضایی آرام برسند.

طرح کاغذ دیواری پذیرایی

انتخاب رنگ کاغذ دیواری

با توجه به اینکه کاغذ دیواری ها در رنگ ها و طرح های بسیار متنوعی در بازار موجود می باشند، معمولا انتخاب و خرید آن کار آسانی نیست.

بسیار مهم است که پیش از خرید کاغذ دیواری طرح و نقش مد نظر خود را در ذهن داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است فکر کنید که رنگ کردن دیوارها دردسر کمتری دارد و شاید برای شما بهترین گزینه است اما باید توجه کنید که جلوه و زیبایی و تنوعی که با نصب کاغذ دیواری در خانه به وجود می آید قابل قیاس با رنگ کردن نیست.

 در حقیقت اگر به رنگ های ساده و تک رنگ بودن دیوارها علاقه مند باشید گزینه رنگ کردن و نقاشی دیوارها می تواند برای شما مناسب باشد اما اگر به نقش و طرح  و تنوع اهمیت بسیاری می دهید بنابراین باید به دنبال کاغذ دیواری مطابق با میل و سلیقه خود باشید.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری

مسلما رنگ کاغذ دیواری از مهمترین موارد در دکوراسیون داخلی یک خانه محسوب می گردد . چرا که بر روی انتخاب دیگر وسایل خانه نیز تاثیر خود را خواهد گذاشت.

اگر از رنگ هایی مثل زرد یا نارنجی استفاده کنید که جز رنگهای گرم به شمار می روند گرما و نشاط را به محیط خانه می آورید.

رنگ های سرد بیشتر مناسب فضاهای کوچک می باشد که بتوان فضا را بزرگتر نشان داد. بهتر است در استفاده از رنگ های مشابه زیاده روی نکنید زیرا که موجب دلزدگی و خستگی شما خواهد شد. برای حل این مشکل می توانید از ترکیب رنگ های تیره و روشن استفاده کنید تا فضای مدرن تر ایجاد کنید.

اگر وسایل خانه شما زیاد می باشد و به نوعی خانه شلوغ است بهتر است از ترکیب رنگ های خنثی مثل سفید ، مشکی ، خاکستر ی و قهوه ای استفاده کنید.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری

لینک پیشنهادی : چه نوع کاغذ دیواری برای اتاق من مناسب تر است ؟

انتخاب رنگ کاغذ دیواری