بررسی سنگ گرانیت برای آشپزخانه

بررسی سنگ گرانیت برای آشپزخانه

سنگ گرانیت برای آشپزخانه

در آشپزخانه معمولا باید از مواد و مصالح مقاوم استفاده نمود تا در اثر استفاده های مداوم دچار خرابی و آسیب نشود. در ادامه به سنگ گرانیت و ویژگی های آن می پردازیم.

 سنگ گرانیت معمولا در فضاهای باز مثل حیاط و راه پله ها ، سنگفرش کردن خیابان ها ، نمای ساختمان ، استخر و سونا ، کف و البته در پیشخوان آشپزخانه کاربرد دارد. این سنگ می تواند دارای سطوح ناهموار نیز باشد و بسته به اینکه در چه محیطی و با چه شرایطی مورد استفاده قرار گیرد می توان سطح آن را صیقل داد.

با این تعریف و توجه به این نکته که گرانیت یکی از محکم ترین سنگ ها می باشند، می تواند گزینه مناسبی برای اپن آشپزخانه باشد.

  نکات مثبت در استفاده از سنگ گرانیت

ضد خوردگی ، ضد خش ، مقاومت بالا در برابر حرارت ، نگهداری آسان ، ثابت ماندن رنگ و قابلیت تحمل وزن بالا

یکی از پر کاربردترین سنگ های استفاده شده در دکوراسیون آشپزخانه ، سنگ گرانیت می باشد. با توجه به پخت و پز و کار و قرار دادن اجسام داغ بر روی آنها ، همینطور استفاده از وسایلی که وزن نسبتا بالایی دارند و کار با آب در آشپزخانه ، می توان به طور کامل به این جنس سنگ اطمینان نمود.

همچنین می توان به نظافت ساده و سریع این سنگ نیز اشاره کرد. مشخصا در آشپزخانه روغن و دیگر مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند و احتمال ریختن هریک از آنها بر روی رویه کابینت یا سنگ اپن وجود دارد. تمیز کردن این سنگ بسیار راحت و با صرف چند دقیقه وقت صورت می گیرد. بنابراین از این جهت نیز می تواند گزینه مناسبی برای خانم های خانه باشد.

اگر به زیبایی نیز اهمیت ویژه ای می دهید ، این نوع سنگ از این نظر دارای محبوبیت ویژه ایست. مشخصا سنگ اپن آشپزخانه در دید عموم قرار دارد و بنابراین می توان با استفاده از گرانیت زیبایی آن را دو چندان نمود .

منبع : گردآوری شده توسط تحریریه نوین خانه

اگر به دنبال افراد ماهر جهت انتخاب سنگ مناسب و همینطور نصب مناسب آن در آشپزخانه خود هستید حتما با تیم نوین خانه در ارتباط باشید. کافیست تا با شماره 88487933 تماس حاصل فرمایید.

سنگ گرانیت برای آشپزخانه