هزینه هوشمندسازی خانه چقدر است ؟

هزینه هوشمندسازی خانه چقدر است ؟

هزینه هوشمند سازی خانه

البته سوالی که بسیاری از افراد هنگام مواجهه با هوشمندی سازی خانه در ذهن دارند میزان هزینه های لازم برای پیاده سازی طرح های هوشمندسازی می باشد. با توجه به اینکههوشمندسازی منازل و واحدهای تجاری در بخش های مختلفی صورت می گیرد بنابراین قیمت ها متفاوت می باشند. نورپردازی هوشمند، کنترل هوشمند پرده ، کنترل هوشمند درب وبحث های امنیتی تنها برخی از روش هایی است که در این زمینه به کار گرفته می شود.

به طور کلی می توان گفت اگر از برندهای چینی استفاده شود این هزینه می تواند با 3 الی 4 میلیون تومان شروع شود. اما اگر از برندهای اروپایی استفاده کنید باید میزان بودجه ای بالای 10 میلیون تومان در نظر بگیرید. خصوصا اگر خواهان بکارگیری برندهای لوکس باشید و با کیفیت بالا باشید که این مبلغ کاملا متغیر خواهد بود.

بهترین حالت در زمینه اجرای سیستم هوشمند، ساختمان هایی است که در حال ساخت قرار دارند و پلان قرار گرفتن تجهیزات هوشمند با به کارگیری مهندسین معمار تهیه شده است. در ساختمان های در حال ساخت به علت باز بودن دست معماران و مهندسین می توان بهترین مکان ها را برای قرار دادن صفحه کلیدهای لمسی و دیجیتالی ، سیستم صوتی و یا سنسور های حرکتی و غیره تعیین نمود. بنابر این در این روش به علت عدم نیاز به تخریب، هزینه بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

حال اگر ساختمان قدیمی باشد یا ساخت آن پایان یافته باشد شرایط متفاوت خواهد بود. 

در ساختمان های قدیمی به دلیل استفاده از سیم کشی های غیر استاندارد نیاز است تا طراحی سیستم برق مجددا صورت گیرد و این روند باعث افزایش هزینه هوشمند سازی می گردد.

در ساختمان های پایان یافته نیز اگر سیم کشی ساختمان به صورت استاندارد انجام شده باشد می توان با تخریب کم نیاز کارفرما را برطرف نمود. اما اگر سیم کشی به روش قدیمی انجام شده باشد کار هوشمند سازی زمان بر و هزینه برتر از روش قبلی خواهد بود.

البته در این مطلب نکات کلی مطرح گردید و مسلما با تماس با مشاوران نوین خانه می توانید میزان دقیق قیمت را به دست آورید.

هزینه هوشمند سازی خانه