نصب شیرآلات سرویس بهداشتی

نصب شیرآلات سرویس بهداشتی

نصب شیرآلات سرویس بهداشتی

شیرآلات بهداشتی به مجموعه شیرآلات روشویی ، ظرفشویی، حمام و هم چنین توالت گفته می شود. اینگونه شیرآلات شامل دو بخش پایه اصلی شیر و پوشش خارجی آن می باشد که پایه اصلی یا همان بخش داخلی شیر معمولا از آلیاژ برنج یا سرب ساخته می شود. البته این روزها نوع برنجی آن بیشتر استفاده می گردد زیرا که اگر سرب به خوبی آبکاری نشده باشد به مرور زمان با آب تحلیل رفته و ممکن است موجب بروز آلودگی های خطرناکی برای افراد شود. بخش بیرونی آن نیز معمولا از برنج ، برنز ، مس و استیل می باشد.

نصب شیرآلات سرویس بهداشتی

نکات مهم در خرید شیرآلات بهداشتی

  • حتما از داشتن استاندارد های لازم اطمینان حاصل کنید.
  • از جنس شیرآلات خود مطمن شوید و دقت کنید که از برنج یا استیل ساخته شده باشند.
  • خدمات پس از فروش و قطعات یدکی شیرآلات را فراموش نکنید.
  • به آبکاری سطوح شیرها توجه کنید و دقت لازم داشته باشید.

نگهداری از شیرآلات پس از نصب :

شیرهای اهرمی قابل تعمیر هستند اما برخی از افراد تصور می کنند پس از خرابی شیرهای اهرمی باید آنها را دور انداخته و شیر جدیدی خرید. البته تمامی شیرآلات باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند. پس از چند سال این شیرآلات نیاز به تعویض کاتریج دارند که تفاوتی با شیرهای واشری ندارند. در خصوص قیمت مسلما شیرهای واشرینسبت به نوع اهرمی و چشمی اقتصادی تر می باشند. نکته دوم اینکه برای تعویض واشری یا مغزی در شیرهای واشری خودتان می توانید دست به آچار شوید اما برای تعمیر یا تعویض شیرهای اهرمی نیاز به کمک گرفتن از یک فرد تکنسین خواهد بود. البته باید در نظر داشت که شیرهای اهرمی به ندرت و در فواصل طولانی مدت تری نسبت به شیرهای واشری احتیاج به تعمیر خواهند داشت.

نصب شیرآلات سرویس بهداشتی

در نهایت ذکر این نکته ضروری است که برای تمیز نمودن هر نوع از شیرآلات می توانید از سرکه استفاده کنید و به هیچ وجه برای تمیز نمودن و نظافت شیرآلات از هیچ نوع اسیدی استفاده نکنید.

نصب شیرآلات سرویس بهداشتی