محوطه سازی

محوطه سازی 

با توجه به آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت نظیر تهران ، همواره به دنبال راهکارهایی هستیم تا بتوانیم فضای خانه خود را در مقابل این آلودگی ها ایمن کنیم. یکی از این روش هامحوطه سازی می باشد که در کنار جذب آلودگی ها می تواند منبعی برای تولید اکسیژن نیز به حساب بیاید.

از جهت دیگر با محوطه سازی می توان فضای خانه را دلنشین تر و زیباتر نمود و از بودن در چنین محیطی لذت برد. تصور کنید که با داشتن آلاچیق ، آبنماهای زیبا ، استخر ، گل کاری های هنرمندانه ، افزودن باربیکیو ، ساخت بام سبز و از این دست کارها چقدر می توانید به تلطیف روحیه خود و دیگر ساکنین خانه کمک کنید.

الیته یکی از مهمترین موارد در محوطه سازی کمک گرفتن از یک مشاور و متخصص در این زمینه می باشد، تا بتواند فضای کلی و مناسب برای پیاده سازی طرح های مختلف را ارزیابی و برای اجرای هرچه بهتر این طرح ها آماده سازد.

باید توجه کنیم که برخی از مصالح به صورت عمومی در تمامی بخش های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند اما در زمینه محوطه سازی در بعضی از قسمت ها باید مصالح ویژه ای به کار برد.

از آلاچیق می توان در بخش های مختلف با توجه به نظر کارفرما استفاده نمود . به کار بردن آبنماهای زیبا مسلما زیبایی محوطه شما را دو چندان خواهد نمود. چگونگی حرکت کردن آب ، میزان صدایی که تولید می شود ، استفاده از نورپردازی ها متنوع و بسیاری از دیگر موارد در کنار هم می تواند حائز اهمیت باشد.

با توجه به میزان مساحتی که در اختیار کارشناس طرح قرار می گیرد می توان ساخت برکه را نیز پیاده سازی نمود. فضای بسته ای حاوی آب که جهت افزایش آرامش و زیبایی بیشتر محیط مورد استفاده قرار می گیرد. گیاهان ویژه ای نیز مانند نیلوفر میتوانند در اینگونه فضاها رشد کنند.

کفسازی های متنوعی که برای محوطه انتخاب می شود نیز یکی دیگر از اجزای بسیار مهم هنگام ساخت محوطه می باشد. به کار بردن مصالح مناسب می تواند به زیبایی محیط و جداسازی مسیرهای متفاوت محوطه از طریق طرح های متنوع کف امکان پذیر باشد.

یکی دیگر از عناصر بسیار مهم در محوطه سازی ، نورپردازی ها می باشد. نور یکی از مهمترین عوامل در زیبایی محیط می باشد. شب ها می توان با نورپردازی های مناسب و تفکیک های کارشناسانه ای که در این زمینه صورت می گیرد ، دلنشینی فضا را دو چندان نمود.

نوین خانه راه ارتباطی شما و اجرا کنندگان طرح های محوطه سازی می باشد. 

محوطه سازی