راهکارهایی برای ایجاد عایق صوتی در آپارتمان

راهکارهایی برای ایجاد عایق صوتی در آپارتمان

ایجاد عایق صوتی در آپارتمان

سر و صدای شهر همواره یکی از مشکلات آپارتمان نشینی خصوصا در شهرهای شلوغ مانند تهران می باشد. این صداها از طرق مختلف از جمله در ، پنجره ، دیوارها و غیره وارد فضای زندگی ما شده و موجب سلب آسایش ساکنین خانه می باشند. این موضوع در مورد آپارتمان های امروزی بسیار شایع می باشد. در این مقاله قصد داریم تا به راه های متنوعی که برای از بین بردن و یا حداقل کم کردن این سرو صدا های مزاحم می باشد ارائه کنیم.

اساس کار ما اضافه کردن سطوح و یا ایجاد موانع در برابر صداست. 

درزگیری پنجره 

یکی از راه های عبور صدا منافذی است که در پنجره ها وجود دارد . با درزگیری مناسب پنجره می توانیم تا درصد بالایی از نفوذ صدا به داخل ساختمان جلوگیری کنیم

راهکارهایی برای ایجاد عایق صوتی در آپارتمان

استفاده از پنجره های چند جداره

می توانید پنجره های خود را دو یا سه جداره کنید تا از نفوذ صداهای مزاحم به فضای خانه خود جلوگیری کنید.

پنجره دو جداره

راهکارهایی برای ایجاد عایق صوتی در آپارتمان

استفاده از درب چوبی دولایه

با به کار بردن درب چوبی دولایه خصوصا برای محیط کار می توانید تا حد زیادی سر و صدای محیط را کاهش دهید.

استفاده از پنل آکوستیک برای جذب صدا

برای اینکه بتوانید صدای مکالمه تلفنی همسایه خودکه کاملا در خانه شما شنیده می شود را تا حد امکان کم کنید، باید در دیوارها از مواد و مصالحی استفاده کنید که این صداها را تا حد امکان جذب می کنند. یکی از راههای مرسوم استفاده از پنل آکوستیک با ضخامت لازم می باشد.

به کار بردن کفپوش چوب پنبه ای 

بتن و چوب پنبه دو مورد از بهترین مصالح برای جذب صدا می باشند. اگر قصد استفاده از موکت بر روی کفپوش دارید سعی کنید تا از موکت های برجسته استفاده کنید.

پرده به عنوان عایق صوتی

پرده ها به صورت دو منظوره یعنی هم جذب کننده صدا و هم مانع صدا عمل می کنند. مسلما باید به دنبال جنسهایی مثل مخمل یا پشم باشید که سنگینی لازم را داشته باشند.

منبع: HOUZZ

در زمینه نصب و گرفتن مشاوره در تمامی موارد بالا می توانید با مشاوران و متخصصان نوین خانه ارتباط برقرار کنید. تنها کافیست تا با شماره 88487933 تماس حاصل کنید.

ایجاد عایق صوتی در آپارتمان

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706