دلایل نم و رطوبت سقف و دیوار چیست؟

دلایل نم و رطوبت سقف و دیوار چیست؟

دلایل نم و رطوبت سقف و دیوار چیست؟

همواره یکی از نگرانی های ساکنین خانه به نم و رطوبتی که ممکن است از دیوارها و سقف نفوذ کنند ، مربوط می شود. در ادامه به راهکارهایی اشاره می کنیم که می توانید تا حد امکان با این پدیده مقابله کنید.

برای شستن دیوارها از آب زیاد استفاده نکنید

برخی از افراد برای تمیز شدن دیوارها در دوره های کوتاه مدت دیوارهای خانه را می شورند. همچنین از مواد شوینده نیز استفاده می کنند. این دو عامل موجب از بین رفتن رنگ دیوار و از طرف دیگر نفوذ آب به داخل دیوار و ایجاد نم و رطوبت دیوارها می شود.

لباس های خیس را سریعتر خشک کنید

با توجه به زندگی در آپارتمان و کمبود فضا برای خشک کردن لباس ها ، بسیاری از خانم های خانه مجبور می شوند تا لباسهای خود را در خانه خشک کنند. توجه داشته باشید که لباس های خیس بیش از حد بر روی بند در داخل آپارتمان نمانند.

دلایل نم و رطوبت سقف و دیوار چیست؟

نم و رطوبت را کم کنید

می توانید در ساعاتی از روز در و پنجره های خانه را باز کنید تا هوای تازه در خانه جریان پیدا کند و اگر وسایل افزایش رطوبت درخانه استفاده می کنید میزان استفاده را کاهش دهید.

توجه و اقدام مناسب به هنگام دیدن لکه هایی بر روی سقف یا دیوار

نم و رطوبت معمولا به صورت ایجاد لکه هایی بر روی دیوار خود را نشان می دهد. بنابراین بهتر است به محض دیدن لکه ها و یا ترک هایی بر روی سقف و دیوار منزل خود سریعا با متخصص مربوطه تماس بگیرید.

تاسیسات لوله کشی مشکل داشته باشد.

در بعضی موارد به دلیل نقص در انجام لوله کشی ساختمان در قسمت های مختلف خانه ، شاهد بروز نشتی هستیم. سیستم تخلیه فاضلاب ، وان حمام ، توالت ، سینک ظرفشویی و غیره می تواند دچار مشکل شده و در تمامی این بخش ها رطوبت و نم ایجاد گردد. لازم است تا اهل فن نسبت به بر طرف نمودن مشکل اقدامات لازم را صورت دهد.

نشتی بر اثر ترکیدگی لوله آب

گاهی اوقات نم و رطوبت ناشی از ترکیدن لوله های آب می باشد که در بیشتر مواقع بوی نم نیز در خانه گسترش می یابد. تیم نوین خانه با فرستادن نیروی متخصص در این زمینه می تواند به شما در شناسایی منبع نشتی کمک کند و نسبت به تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهد.

دلایل نم و رطوبت سقف و دیوار چیست؟

عایق کاری ساختمان مشکل دارد

در بسیاری از موارد علت نم و رطوبت وجود سوراخ یا مشکلی در عایق یا ایزوگام حمام ، آشپزخانه ، توالت می باشد. بنابراین لازم است تا متخصص مربوطه با مشاهده و تست نمودن عایق و ایزوگام نسبت به رفع خرابی هر بخش اقدام کند.

دراین مقاله سعی کردیم تا دلایل اصلی وجود نم و رطوبت را مطرح کنیم. در هر یک از این موارد می توانید بر روی تیم نوین خانه حساب باز کرده و تعمیر بخش های مربوطه را به آنها بسپارید. تنها کافیست تا با شماره 88487933 تماس حاصل فرمایید تا در اسرع زمان و با مشاوره رایگان در خدمت شما باشیم.

دلایل نم و رطوبت سقف و دیوار چیست؟