خرید دستگاه تصفیه هوا

خرید دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا

با توجه به آلودگی هوای شهرهای بزرگ نیاز به دستگاه تصفیه هوا بیش از پیش احساس می گردد. با نوین خانه همراه باشید تا توضیحات تکمیلی تری نسبت به انواع دستگاه های تصفیه هوا به دست آورید.

نکته اول

قبل از هرچیز ذکر این نکته ضروری است که هیچ گونه دستگاه تصفیه هوایی نمی تواند آلودگی هوا را به طور کامل از بین ببرد و برای شما به عنوان منبع اکسیژن خالص باشد. در واقع این دستگاه هوای واحد مسکونی یا تجاری شما را با توجه به محیط بسته ای که در آن قرار دارد پالایش می کند و هوا را از برخی از آلاینده ها مثل گرد و غبار ، مواد آلرژیک ، پرز و موی حیوانات پاکیزه می کنند.

نکته دوم

دستگاه های دیگری تحت عنوان هواساز در بازار موجود می باشد که تولید اکسیژن می کنند و کاربری آنها نسبت به دستگاه های تصفیه هوا متفاوت است.

انواع دستگاه تصفیه هوا

این دستگاه ها با توجه به نوع فیلتر و متراژ فضایی که در آن قرار داده می شوند مورد طبقه بندی قرار می گیرند. نحوه کار به این شکل است که هوا از یک طرف وارد محفظه دستگاه می شود و پس از عبور از فیلتر های مختلف گردوغبار ، میکروب و غیره از سمت دیگر وارد فضای واحد می شود. 

اگر در دستگاه تصفیه هوا پیش فیلتر به کار رود برای پالایش ذرات درشت تر مثل پرز فرش ، موی حیوانات و دیگر آلاینده ها می باشد.

انواع فیلتر 

فیلتر پلاسمای الکتروستاتیک

این نوع فیلتر جاذب ذرات باردار معلق در هوا می باشند و قابلیت شستشو را نیز دارا می باشند.

فیلتر ها

از این نوع فیلتر ها برای محیط های بیمارستانی و اتاق عمل استفاده می شود و دارای قابلیت شستشو می باشد. معمولا تا دو سال عمر می کند.

بنابر این اگر تصمیم دارید از دستگاه تصفیه هوا در واحد تجاری یا مسکونی خود بهره ببرید باید به متراژ فضای خود توجه کنید. مسلما دستگاه هایی که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند به مراتب گران تر از دستگاه های خانگی می باشند. تعداد فیلتر های استفاده شده در دستگاه نیز مورد دوم حائز اهمیت است. هر چه تعداد فیلتر ها بالا می رود قیمت دستگاه نیز گرانتر می شود و البته کارایی دستگاه شما هم بالاتر می رود.

منبع: چیدانه

به منظور دریافت مشاوره جهت خرید و یا نصب این دستگاه ها در فضاهای متفاوت می توانید با تیم نوین خانه در تماس باشید. کافیست تا با شماره 88487933 تماس حاصل نمایید.

دستگاه تصفیه هوا