نکاتی جهت حفظ و بهره وری انرژی در خانه های قدیمی

نکاتی جهت حفظ و بهره وری انرژی در خانه های قدیمی

حفظ و بهره وری انرژی در خانه های قدیمی

اگر شما در خانه ای قدیمی زندگی می کنید که سالها از عمر آن می گذرد ، حتما با مشکلات مربوط به هدر رفت انرژی روبرو هستید. چالش هایی که در خانه های نوسازیا با عمر پایین کمتر مشاهده می شود. در ادامه نکاتی در خصوص بهره وری انرژی وراه های جلوگیری آن ارائه می گردد.

از راه های ساده شروع کنید

گاهی اوقات نیاز نیست که به تغییرات بزرگ و پرهزینه دست بزنید بلکه می توانید با راهکارهای ساده در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

 از پرده های ضخیم استفاده کنید

 از درزگیرهایی برای جلوگیری از نفوذ هوا و آب از پنجره و درب ها استفاده کنید

  دریچه های کانال کولر را در فصول سرد سال مسدود کنید

  لامپ های معمولی خود را با لامپ های کم مصرف و یا لامپ هایLED تعویض کنید

  نسبت به عایق نمودن لوله کشی ها و سیستم گرمایشی خانه اقدام کنید

  از دوش هایی با فشار آب متعادل استفاده کنید.

نسبت به عایق کاری بام و انباری خود اقدام کنید

به جای اینکه نسبت به عایق نمودن دیوارها تصمیم بگیرید ، بر روی عایق کردن بام و زیرزمین یا انباری خود متمرکز شوید. با سازگار نگاه داشتن دمای بیرون و درون خانه می توانید از مشکلات مربوط به رطوبت هوا نیز جلوگیری کنید. هم چنین با استفاده از عایق کاری بام، هدررفت انرژی گرمایی از طریق سقف خانه را کاهش می دهید.

با استفاده از عایق مناسب می توانید علاوه بر اینکه از پرداخت قبوض با مبالغ بالا رهایی پیدا می کنید ، از ذوب شدن برف زمستان بر روی پشت بام و خرابی های آن جلوگیری خواهید نمود.

پنجره های خود را تغییر دهید

پنجرهای تک جداره در خانه های قدیمی یکی از مهمترین دلایل هدررفت انرژی گرمایی می باشند.بنابراین پنجره های دوجداره را جایگزین پنجره های فعلی خود کنید. هوای موجود بین این دو جدار به مانند یک عایق از انتقال دمای داخل اتاق به بیرون جلوگیری می کنند.

پنجره های دوجداره نسل جدید از نظر شکل ساخت و چارچوب نسبت به گذشته در بهبود مصرف انرژی موثرتر نیز عمل می کنند.

سیستم های گرمایشی و سرمایشی مناسبی نصب کنید

اگر زمان آن رسیده تا نسبت به تغییر تجهیزات گرمایشی و سرمایشی خانه خود اقدامی صورت دهید ، حتما بر روی خرید و نصب سیستم های کاراتر تمرکز کنید . به عنوان مثال می توانید نسبت به خرید پمپ جدید اقدام کنید .

تیم نوین خانه می تواند در زمینه های متفاوتی جهت بهینه سازی مصرف انرژی در خانه شما مشورت و اقدام نماید. به منظور آگاهی از خدمات ما می توانید فرم سفارشدر بالای صفحه سایت را تکمیل نموده و یا آنکه با شماره 021-88487933  تماس حاصل کنید.

حفظ و بهره وری انرژی در خانه های قدیمی

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره دوجداره upvc

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706