نصب پارکت روی سیمان

نصب پارکت روی سیمان

در این صفحه تلاش می کنیم تا شما را با پاسخ به سوالاتی چون نصب پارکت روی سیمان امکان پذیر است؟ طریقه نصب پارکت روی سیمان چیست؟ و ….

نصب پارکت روی سیمان

برای تبدیل فضایی سرد و ناخوشایند به محیطی گرم و دلپذیر، بهترین راه نصب پارکت است. برای نو سازی اتاقی با کف سیمانی، به طور خاص پارکت را پیشنهاد می کنیم. فرقی ندارد که خودتان کفپوش ها را نصب می کنید و یا از فردی حرفه ای برای انجام این کار کمک می گیرید، این راهنما ایده کلی از مراحل کار به شما می دهد.

نصب پارکت روی سیمان

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب پارکت لمینت چوبی

پارکت را می توان با استفاده از روش نصب با چسب بر روی سیمان نصب کرد. ما توصیه می کنیم از چسب چوب اکریلیک یا اورتان استفاده کنید. قبل از نصب کفپوش باید دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده آن را بدانید که معمولا این دستورالعمل ها همراه با محصول خواهد بود. نصب پارکت و به ویژه استفاده از چسب می تواند چالش برانگیز باشد. توصیه می کنیم از متخصص نصب کفپوش برای این کار کمک بگیرید.

اکثر تولیدکنندگان پروسه مشابهی با تفاوتهایی جزیی پیشنهاد می کنند. به طور کلی  همه آنها به دستورالعمل های انجمن ملی کفپوش چوبی پایبند هستند و روند کار بدین صورت است:

رطوبت سیمان را برای نصب پارکت تست کنید

پارکت نسبت به برخی از رطوبت ها مقاوم است، اما ضد آب نیست بنابراین برای محیط های به ویژه مرطوب گزینه مناسبی نیست. برای اطمینان از عملکرد صحیح چسب و میزان رطوبت، نصب کننده باید سطح رطوبت سیمان را آزمایش کند. به یاد داشته باشید سیمان نفوذپذیر است بنابراین رطوبت زمین می تواند به کف نفوذ کرده و در صورت رطوبت بیش از حد، مشکلات جدی ایجاد کند. کفپوش را فقط روی سیمانی نصب کنید که دارای میزان رطوبت آزمایش شده و مطابق با دستورالعمل چسبی که انتخاب کرده اید باشد. نصب کننده شما ممکن است استفاده از یک سیستم کاهش رطوبت برای کف سیمانی را توصیه کند.

سطح کف را آماده کرده و بگذارید پارکت با محیط سازگار شود

در مرحله بعد نصب کننده باید مواد و مصالح را آماده کند. سطح سیمانی باید یکدست و صاف شده و کاملا تمیز شود و قبل از نصب، اجازه دهید که سطح سیمانی در طول شب کاملا خشک شود. در همان زمان، پارکت باید به مدت دو یا سه روز در محیط نصب قرار بگیرد. این به پارکت کمک می کند تا با محیطی که به طور دائمی در آن قرار می گیرد سازگار شود تا پس از نصب منبسط یا کوچک نشود که می تواند مسائل پیچیده و پرهزینه ای ایجاد کند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب پارکت روی سرامیک

چسب را با ماله دندانه دار پخش کنید

با استفاده از ماله دندانه دار، نصب کننده چسب را در یک لایه مسطح بر روی قسمت کوچکی از کف پخش می کند و از یک دیوار بلند کار را شروع می کند. کار باید به اندازه ای سریع انجام شود که تخته های کفپوش پارکت را بگذارید بدون اینکه چسب خشک شود (بهتر است از زمان خشک شدن چسب اطلاع داشته باشید و متناسب با آن مراحل کار را برنامه ریزی کنید). تخته ها با استفاده از چسب چوب در هر دو طرف زبانه و شیار هر تخته آماده می شوند.

نصب پارکت روی سیمان

قرار دادن تخته های پارکت بر روی سیمان

حالا چسب را بر روی تخته های پارکت اعمال کنید و آنها را با استفاده از زبانه و شیار در هم چفت کنید. قطعات باید بدون شکاف، برجستگی یا قسمت های برآمده در کنار هم قرار بگیرند. چسب به سرعت اعمال می شود و تخته ها را کنار هم قرار می دهیم تا زمانی که کف کاملا پوشیده شود. برای اطمینان از چسبیدن صحیح چسب به سیمان باید به تمام سطح کفپوش فشار وارد کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر پارکت باد کرده و علت فاصله بین پارکت ها

پارکت را بر روی کف را فشار دهید

برای چسبندگی مناسب، اکثر تولیدکنندگان توصیه می کنند کمی بعد از نصب با غلتک 45 کیلویی از روی سطح کف عبور کنید تا اطمینان حاصل شود که چسب از تخته به کف سیمان منتقل می شود.

کمی صبر کنید و پایان نصب پارکت بروی سیمان!

قبل از هر کار دیگری باید حداقل 24 ساعت کف خشک شود و هیچ کس نباید به مدت دو روز روی آن راه برود. نوین خانه پارکت هایی با روکشهای عالی ارائه می دهد بنابراین دیگر نیازی به لکه گیری نیست.

نصب پارکت روی سیمان

با سازنده کفپوش پارکت یا با فردی متخصص مشورت کنید

این یک راهنمای کاملاً عمومی و کلی برای طریقه نصب پارکت بر روی سیمان است و به هیچ وجه به عنوان راهنمای دقیق و مرحله به مرحله به کار نمی رود. برای اطمینان از نصب صحیح پارکت اطمینان حاصل کنید که همیشه قبل از شروع کار با تولید کننده یا متخصص نصب کفپوش پارکت مشورت کنید. به یاد داشته باشید که هیچ فردی بیشتر از نصب کننده های حرفه ای درباره کفپوش نمی داند بنابراین اگر از چیزی مطمئن نیستید به افراد متخصص این کار اطمینان کنید.

به شرطی که نصب پارکت بر روی سیمان درست و طبق دستورالعمل های سازنده انجام شود، می توانید از کفپوش زیبا و جدید خود در هر محیطی (حتی زیرزمینی خنک و سرد) لذت ببرید!

منبع : https://www.tecspecialty.com/