نصب حفاظ پنجره دوجداره

نصب-حفاظ-پنجره-دوجداره

نصب حفاظ پنجره دوجداره شامل تعمیر حفاظ های ساخته‌ شده مسطح، گرد یا مربعی ‌شکل برای اهداف ایمنی و امنیتی می شود. امروزه حفاظ پنجره دوجداره از جنس آلومینیوم، فولاد نرم (M.S) و فولاد ضد زنگ (S.S) نیز محبوب هستند. حفاظ ‌های مسطح، گرد یا مربعی ساخته ‌شده از فولاد نرم، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ با استفاده از روش جوشکاری گوشه برای رسیدن به اندازه مورد نیاز، برش و جوش داده می‌ شوند. که در عین تامین امنیت به زیبایی کار نیز می‌ افزاید.

حفاظ پنجره دوجداره نوین خانه

پنجره های دوجداره علی رغم اینکه بسیار امن هستند، اما هنوز هم امنیت کامل را برای خانه های شما به اجرا در نخواهند آورد و دزد ها به راحتی می توانند به درون خانه شما راه پیدا کنند.

هر چقدر که قفل و دستگیره پنجره های شما با کیفیت و پیشرفته باشند و امنیت کامل از نظر بسته ماندن پنجره را برای شما اجرا کنند، باز هم دزد ها می توانند با شکستن شیشه پنجره به خانه شما نفوذ کنند.

بر اساس توضیحاتی که در بالا برای شما ذکر کردیم، می توانیم نتیجه گیری کنیم که شما برای پنجره دوجداره خود باید حفاظ نصب کنید و کار نصب حفاظ پنجره دوجداره برای شما امری ضروری خواهد بود.

هم چنین بخوانید: همه چیز در مورد پنجره دوجداره

حفاظ پنجره دوجداره در اندازه‌ های از قبل تعیین شده با طرح ‌های مختلف، ظرفیت تحمل بار و الگوی وزن سبک در دسترس می ‌باشند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : انواع مدل حفاظ پنجره دوجداره

چیزهایی که باید قبل از شروع نصب حفاظ پنجره دوجداره در ذهن داشته باشید:

 • قبل از شروع نصب حفاظ پنجره دوجداره، باید ابتدا گچ داخلی و خارجی پرداخت شود.
 • پایه و تیر عمودی پنجره باید به درستی پرداخت شوند و در صورت تمایل، کار تعمیر سنگ گرانیت باید تکمیل شود.

چه اقداماتی باید در طول ساخت حفاظ پنجره دوجداره انجام شود؟

 • موادی که برای ساخت حفاظ پنجره دوجداره مورد استفاده قرار می‌گیرند باید کیفیت خوبی داشته باشند و به آسانی خورده نشوند.

این مواد باید عاری از ترک، لبه ‌های ناقص، درزهای سطحی و بافت سخت باشند و باید در برابر زنگ‌ زدگی و پوسته ‌پوسته شدن در طولانی ‌مدت مقاومت کنند.

 • فاصله میان میله های حفاظ فولاد نرم باید در نزدیکترین نقطه جوش داده شود تا مزاحمین نتوانند وارد املاک صاحب خانه شوند.

همیشه فضای کافی بین دو جزء داشته باشید، به خصوص جایی که دستگیره پنجره و پیچ‌ های برج را دارید تا بتوانید به داخل آن بروید و دسته‌ها را هدایت کنید و… .

 • حفاظ پنجره دوجداره باید براساس اندازه و فضای موجود ساخته شود. حفاظ یا میله باید با ماشین برش حفاظ برش داده شود تا دقت کار ساخت افزایش یابد.
نصب حفاظ پنجره دوجداره

بسیاری از اوقات هر چهار طرف ممکن است ۱۰۰ % صاف نباشند و هم چنین در زاویه‌ های درست نباشند. بنابراین اگر از این مشکل دوری کنید، از اجزاء بالا و پایین و یا دو طرف بدنه حفاظ اجتناب کنید طوری که تنها باید دو طرف را بهم متصل کنید.

زاویه درست قسمت ورودی را قبل از تعمیر حفاظ بررسی کنید سپس تنها حفاظ را بر روی آن ببندید، در غیر این صورت بعد از تعمیر، بدلیل ایجاد شدن شکاف زشت به نظر خواهد ‌رسید.

همچنین بخوانید: اقدامات پیشگیرانه برای نصب درب چوبی

حفره ‌های مقابل هم (حفره های عمیق با حداقل عمق ۱ mm) باید در حفاظ M.S قبل از اینکه قطعات به هم متصل شوند ایجاد شود و توصیه می‌شود که سوراخ ‌ها را تنها با دستگاه دریل حفر کنید.

 • لازم به ذکر است که نباید بعد از جوش حفره ای باقی بماند.

حفاظ پنجره دوجداره از جنس فولاد نرم باید در زاویه ی مناسبی تنظیم شود و تمام اجزاء آن باید مستقیماً به منظور ایجاد یکپارچگی جوش داده شوند.

برای به دست آوردن سطحی صاف طوری که تداخلی ایجاد نشود، سطوح جوش داده شده را صیقل دهید .

 • حفاظ با طراحی پیچیده و منحنی های زیاد انتخاب نکنید زیرا نه تنها تمیز کردن آن دشوار است بلکه هنگام تغییر رنگ، از بین بردن خوردگی ها بسیار مشکل خواهد بود.
نصب حفاظ پنجره دوجداره

کدام اقدامات پیشگیرانه باید در طی “نصب حفاظ پنجره دوجداره” انجام شود؟

 • بسیاری از مردم کار نصب حفاظ پنجره دوجداره را در قسمت خارجی ساختمان که آن را در معرض هوای مستقیم قرار می‌دهد، انجام می دهند. این کار نه تنها از طریق خوردگی به حفاظ پنجره دوجداره صدمه می ‌زند، بلکه ظاهری نامناسب ایجاد می‌ کند. علاوه بر این، تعویض یا تعمیر و رنگ کردن حفاظ زمانیکه در قسمت بیرونی نصب شده باشد، مشکل است.
نصب حفاظ پنجره دوجداره

 • اطمینان حاصل کنید که حفاظ ساخته‌ شده از فولاد نرم، ویژگی های استاندارد پنجره را داشته باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام نقشه ها، ابزار، ماشین‌آلات و تجهیزات برای تکمیل موفقیت ‌آمیز کار نصب حفاظ پنجره دوجداره را دارید.
 • تمام اجزاء حفاظ ساخته ‌شده باید در محلی نزدیک که در آن نصب حفاظ پنجره دوجداره باید انجام شود، به هم متصل شوند.
 • تراز کردن، ایجاد سوراخ ها و لوله کشی آب، باید قبل از نصب حفاظ پنجره دوجداره انجام شوند. همه حفاظ های از جنس فولاد نرم باید هم سطح با پایه باشد.
 • از پیچ ‌های فولادی برای نصب حفاظ M.S استفاده کنید چون آنها به شدت حفاظ را خوب نگه داشته و به راحتی زنگ نمی ‌زنند.

پیچ‌ های فولاد نباید بر روی سطح حفاظ مشخص باشند (به طور کلی در حفره قرار داده شوند) تا به راحتی در زمان دزدی باز نشوند.

 • رنگ باید قبل از نصب اعمال شود تا از عملکرد طولانی ‌مدت حفاظ پنجره دوجداره اطمینان حاصل شود. توصیه می‌شود که هر ساله قبل از فصل بارندگی، حفاظ را رنگ کنید.

کدام یک از اقدامات ایمنی پیشگیرانه باید در حین “نصب حفاظ پنجره دوجداره” انجام شود؟

اقدامات پیشگیرانه برای نصب حفاظ فلزی پنجره دوجداره برای اطمینان از ایمنی کارگران و ماشین کار حیاتی است. بیایید در مورد این اقدامات کمی بحث کنیم.

 • اقدامات کمک ‌های اولیه باید در زمان تعمیر و یا ساخت حفاظ پنجره دوجداره در دسترس باشند.
نصب حفاظ پنجره دوجداره

 • استفاده از تکنیک ایمن بلند کردن و کارگران کافی برای جابه جایی و قرار دادن حفاظ.
 • ماشین کار باید ماهر و باتجربه باشد و باید روش‌ های استاندارد ساخت را دنبال کند.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام اقدامات ایمنی مانند کلاه ایمنی، ماسک صورت، دستکش پنبه ای، عینک و کفش ‌های ایمنی به ماشین کار و همکاران ارائه می‌ شود.

نصب حفاظ پنجره دوجداره، بدون تاثیر بر تهویه خانه و یا ساختمان، ایمنی و امنیت را به فرد ارائه می دهد.

منبع : https://gharpedia.com

نصب حفاظ پنجره

موضوع: حفاظ پنجره | حفاظ پنجره ساختمان