روش نصب چمن مصنوعی

روش نصب چمن مصنوعی

چه در حال برنامه ‌ریزی برای نصب چمن مصنوعی بر روی سطح چوبی، بتون و یا سطحی طبیعی موجود باشید، راهنمای ما در مورد روش نصب چمن مصنوعی به شما در تکمیل این فرآیند کمک خواهد کرد.

برای نصب سریع راهنمای چگونگی نصب چمن مصنوعی ما را دنبال کنید.

با اینکار تضمین می ‌کنیم که همه چیز به خوبی پیش می‌ رود، چمن مصنوعی به درستی نصب خواهد شد و شما این فرآیند را با استاندارد بالا کامل می‌ کنید.

محتوا پنهان

روش نصب چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی

 مراحل زیر را دنبال کنید تا مطمئن شوید که چمنی سرسبز، با خرابی کمتر و یا حتی پنجه های کمتر گل آلود، در تمام طول سال دارید! اگر قرار است چمن مصنوعی را بین سنگ فرش یا صفحات بتونی نصب کنید، این دستورالعمل ها را بخوانید.

روش نصب چمن مصنوعی

مصالح و وسایل نصب چمن مصنوعی خود را مدیریت کنید.

در مرحله اول، موادی را که برای نصب چمن مصنوعی خود نیاز دارید، مشخص کنید. که شامل از بین برنده علفهای هرز ژئوتکستایل، دستگاه برش چمن زنی، چاقو ابزار و لوازم جانبی مانند نوار و چسب می شود.

روش نصب چمن مصنوعی

طول، عرض و ارتفاع مکان نصب چمن مصنوعی را مشخص کنید.

طول، عرض و ارتفاع مساحتی را که چمن مصنوعی پر خواهد کرد، مشخص نمایید و از آماده بودن آن منطقه اطمینان حاصل کنید. 

روش نصب چمن مصنوعی

سطح قبلی را حذف کنید.

اگر تصمیم دارید نصب چمن مصنوعی را در منطقه ای نسبتاً كوچكی انجام دهید، این كار را می توان با دست انجام داد. اما برای مناطق بزرگتر از دستگاه برش چمن مصنوعی استفاده کنید. با این حال، باید متذکر شویم که هرگز پایه خود را بر روی خاک بنا نکنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب چمن مصنوعی تزئینی

روش نصب چمن مصنوعی

 سطح زمین را برای روش نصب چمن مصنوعی متراکم کنید.

با استفاده از صفحه لرزان یا غلتک، زمین را فشرده کنید. معمولاً می‌توان از شرکت های اجاره تجهیزات، این لوازم را با قیمت‌ های ارزان اجاره نمود.

روش نصب چمن مصنوعی

از رشد هرگونه علف هرز جلوگیری نمایید.

هنگامی که زیرسازی برای نصب چمن مصنوعی شما فشرده شد، یک لایه از بین برنده علفهای هرز را روی این منطقه اضافه کنید تا با چمن مصنوعی پوشانده شود. این امر نه تنها احتمال رشد علف ­های هرز از درون چمن مصنوعی را کاهش می دهد بلکه به زهکشی نیز کمک می‌کند.

روش نصب چمن مصنوعی

پی ماسه ای یا سنگی خود را برای نصب چمن مصنوعی قرار دهید.

حداقل 40 میلی متر ماسه یا سنگ تیز و فشرده را در روی پی بریزید. اگر ماسه بسیار خشک است، با استفاده از صفحه لرزان یا غلتک خود، کمی ماسه مرطوب اضافه کنید و سپس فشرده و متراکم کنید.

روش نصب چمن مصنوعی

حاشیه را پایین تر از سطح چمن مصنوعی قرار دهید.

اگر مایل به استفاده از الوار یا حاشیه های دیگر هستید، در این مرحله آن را قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که حاشیه،  بالاتر از خط چمن مصنوعی نهایی نیست تا به آب اجازه دهد تا از چمن خارج شود.

روش نصب چمن مصنوعی

رول چمن مصنوعی خود را بگسترانید.

چمن مصنوعی خود را با دقت پهن کنید، مراقب باشید که غشای از بین برنده علف‌ های هرز را خراب نکنید زیرا اینکار به هموار سازی سطح پی آسیب وارد خواهد نمود. به یاد داشته باشید، چمن شما دارای  جهت است، بنابراین در صورت داشتن هرگونه اتصال لایه های چمن، همه آن ها باید جهت و خواب  یکسانی داشته باشند. توصیه می کنیم جهت چمن ها را به سمت خانه خود قرار دهید تا طبیعی تر به نظر برسد.

روش نصب چمن مصنوعی

بگذارید تا چمن مصنوعی نصب شده مدتی در جای خود بمانند.

توصیه می‌شود که بگذارید چمن مصنوعی شما حداقل سه ساعت و در صورت امکان، یک شب در جای خود بماند. این کار مانع چین و چروک شدن علف ‌ها خواهد شد.

روش نصب چمن مصنوعی

لبه ها را برش داده و آنها را اصلاح کنید.

بعد از تکمیل فرآیند جاگذاری، چمن مصنوعی را با استفاده از چاقوی تیزی ببرید و اصلاح کنید تا مطمئن شوید که چمن در اطراف لبه ‌ها به خوبی بریده شده‌ است.

روش نصب چمن مصنوعی

چمن مصنوعی ها را به یکدیگر متصل کنید.

به منظور ایجاد پیوستگی چمن مصنوعی، از نوار و چسب فضای باز با کیفیت بالا، طبق دستورالعمل های مربوط به محصول استفاده کنید. قبل از اینکه لبه ‌های چمن ها را کنار هم بکشید نوار را بگذارید و چسب را به کار ببرید و سپس وزن بر روی آن‌ ها اعمال کنید. این کار را می توان با گلدان، سنگ یا سایر مواد سنگین انجام داد.

ممکن است مقاله نصب چمن مصنوعی فوتبال نیز برای شما مفید باشد.

روش نصب چمن مصنوعی

از پین برای محکم کردن چمن مصنوعی در جای درست خود استفاده کنید.

هنگام نصب چمن مصنوعی، آن را با استفاده از پین های محوطه سازی بچسبانید. اگر باید از قاب چوبی استفاده کنید، می توانید از میخ های گالوانیزه مسطح استفاده کنید.

روش نصب چمن مصنوعی

چمن مصنوعی را شانه کرده و لذت ببرید!

در آخر، ممکن است الیاف چمن در قسمت هایی که رول شده بود، خوابیده و کج باشد بنابراین حتماً آن را در جهت بالا شانه کنید تا الیاف چمن مصنوعی به صورت قائم بماند. سپس بنشینید و از چمن مصنوعی خود لذت ببرید!

چگونه می توان چمن های مصنوعی را روی قالب های بتونی یا سنگفرش قرار داد

استفاده از چمن مصنوعی در سطوح سخت موجود محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. برای نصب چمن مصنوعی مناسب روی بتون، این راهنما را دنبال کنید.

روش نصب چمن مصنوعی

 1. ارزیابی قد و طول چمن مصنوعی

همانند نصب چمن مصنوعی بر روی پی خاکی، ارتفاع و طولی را که لایه چمن مصنوعی در آن قرار خواهد گرفت، اندازه گیری کنید.

روش نصب چمن مصنوعی

 2. سطح را پاکسازی کنید

هنگام نصب و گذاشتن چمن مصنوعی روی بتون، اطمینان حاصل کنید که سطح بتون کاملاً تمیز شود. بسیار مهم است که تمام کثیفی ها برداشته شوند، تا ارزیابی شود که آیا سطح به اندازه کافی برای روش نصب چمن مصنوعی هموار است یا خیر.

روش نصب چمن مصنوعی

 3. پد عملکرد خود را پهن کنید

هنگام گذاشتن چمن مصنوعی روی بتون، توصیه می کنیم از یکی از پد های عملکرد 5 یا 10 میلی متری استفاده کنید مخصوصاً برای مناطق بزرگتر زیرا این امر موجب زیرسازی می شود. این قسمت را روی قسمت مورد نظر پهن کرده و با چسب و نوار بهم وصل کنید.

روش نصب چمن مصنوعی

 4. چمن مصنوعی خود را پهن کنید

چمن مصنوعی را روی سطح تمیز مورد نظرخود پهن کنید. بهترین کار این است که حدود 50 میلی متر چمن را از هر طرف برای برش بیشتر بگذارید. چمن مصنوعی خود را حدود سه ساعت به حال خود بگذارید. این کار مانع بروز هرگونه چین و چروک در آن می شود. توصیه می کنیم خواب چمن را به سمت خانه یا قسمت اصلی خود بکشید تا طبیعی تر به نظر برسد.

روش نصب چمن مصنوعی

 5. چمن مصنوعی خود را در اندازه مناسب ببرید

پس از استراحت چمن مصنوعی، آن را با استفاده از یک چاقوی تیز برش بزنید. در قسمت لبه های چمن برش را با دقت خاصی انجام دهید!

روش نصب چمن مصنوعی

 6. اتصالات را قرار دهید

در صورت نیاز به ایجاد اتصالات، از نوار و چسب با کیفیت ما استفاده کنید که با دستورالعمل های ساده همراه است. اگر چمن مصنوعی را روی سطحی چوبی نصب می کنید، ترکیبی از چسب و میخ فرش به راحتی چمن شما را به کف محکم می کند.

 7. چمن مصنوعی را محکم کنید

برای محکم کردن چمن مصنوعی دو گزینه اصلی دارید. می توانید چسب را به پی جامد و پشت چمن اعمال کنید. در روش دیگر، برای زیبایی بیشتر دکوراسیون شما، می توانید با وسایل جانبی باغ مانند مبلمان یا گلدان ها آن را در جای خود محکم کنید.

منبع : https://www.buzzgrass.com

نصب چمن مصنوعی