آب بندی کردن سینک ظرفشویی

آب-بندی-کردن-سینک-ظرفشویی

آبندی یا آب بندی کردن سینک ظرفشویی امری بسیار مهم است و اگر این کار به درستی انجام نشود ختی خسارت زیادی به کابینت های شما وارد خواهد شد.

آب بندی کردن سینک ظرفشویی

درزگیر می تواند یکی از مفیدترین ابزارهای موجود در اختیار صاحب خانه ها باشد. استفاده از آن ساده است ، شکاف ها و درزها را به خوبی محکم می کند و از نفوذ آب به مکانهایی که نباید آب به آن برسد جلوگیری می کند. اگر درزگیر در شرایط خوبی نباشد، آب می تواند بین سینک ظرفشویی و پیشخوان راه پیدا کرده و به کابینت شما آسیب برساند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : ترمیم خراش سنگ گرانیت آشپزخانه

آب بندی کردن سینک ظرفشویی با درزگیر

سینک ظرفشویی روکار درون دهانه ای در پیشخوان جای می گیرد بنابراین لبه سینک ظرفشویی در قسمت بالایی قرار خواهد داشت. این ترتیب قرار گیری می تواند باعث ایجاد شکافی کوچک بین سینک ظرفشویی و پیشخوان شود. بنابراین استفاده از درزگیر برای جلوگیری از نفوذ آب بسیار کارآمد است. به دلیل قرار گیری لبه های سینک بر روی پیشخوان، ریختن آب از این نوع سینک ظرفشویی به اطراف آسان تر است.

آب-بندی-کردن-سینک-ظرفشویی
آب-بندی-کردن-سینک-ظرفشویی

آب بندی کردن سینک ظرفشویی با چسب

سینک های ظرفشویی توکار با استفاده از چسب یا گیره به قسمت زیرین پیشخوان متصل می شوند. این طراحی می تواند ظاهر یکپارچه تری ایجاد کند اما بیشتر در معرض نشت آب است. اگر سینک ظرفشویی به درستی نصب نشده یا درزگیر شروع به کنده شدن کرده باشد، آب می تواند از شکاف های بین سینک و زیر پیشخوان نفوذ کند.

هنگام آب بندی کردن سینک ظرفشویی درزگیری را انتخاب کنید که در محیط مرطوب مقاوم باشد.

برداشتن درزگیر و آب بندی قدیمی سینک ظرفشویی

قبل از نصب درزگیر جدید، هر نوع درزگیری قدیمی را برداشته و اطراف سینک ظرفشویی را تمیز کنید. برای نرم کردن مواد و بیرون کشیدن آن ممکن است نیاز باشد تا از پاک کننده درزگیر استفاده کنید. کاتر ابزاری مناسب برای این کار است. گرچه انبردست دم باریک برای بیرون آوردن قطعات لجباز مفید است.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب سینک شیشه ای, نصب سینک ظرفشویی روکار

آماده سازی محل آب بندی

با برداشتن بزرگترین تکه ها، مقداری از درزگیر باقی خواهد ماند. باید از پارچه ای استفاده کنید تا الکل دناتوره شده را به درز بمالید. همچنین باید محل را با آب و صابون تمیز کنید تا کثیفی ها و بقایای درزگیر پاک شود. قبل از استفاده از درزگیر جدید اجازه دهید منطقه کاملا خشک شود.

دهانه لوله درزگیر را می توان در طول های مختلف برش داد تا متناسب با محل درزگیری باشد. ابتدا آن را با زاویه 45 درجه در اندازه کوچکتر برش دهید. دهانه لوله را کوتاه کنید تا در صورت لزوم مقدار درزگیر بیشتری خارج شود.

اعمال مواد آب بندی سینک ظرفشویی

با استفاده از تفنگ درزگیر، ماده درزگیر را در اطراف لبه ظرفشویی بزنید. باید درزگیر را به طور مداوم با حرکت تفنگ درزگیر از سمت خود به خارج یا در جهت برعکس اعمال کنید. می توانید انگشت خود را خیس کرده و از آن برای صاف کردن درزگیر استفاده کنید، اگرچه کاردک یا ابزار درزگیری نیز مناسب این کار هستند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعمیر سینک ظرفشویی

استفاده از درزگیر در سینک های توکار کمی دشوارتر است اما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید. برای اینکار ابتدا باید نقاط اتصال را از داخل کابینت تمیز کنید، سپس لبه بالایی سینک ظرفشویی را در جایی که با پیشخوان قرار دارد، فشار دهید. شاید لازم باشد این روند را از طرف دیگر تکرار کنید.

پایان کار آب بندی کردن سینک ظرفشویی

می توانید از پارچه ای مرطوب یا اسپریت های معدنی برای پاک کردن ماده درزگیری که به طور تصادفی روی ظرفشویی یا پیشخوان ریخته است استفاده کنید. از سینک استفاده نکنید و اجازه دهید تا درزگیر کاملا خشک شود. بهتر است حداقل 24 ساعت منتظر بمانید.

منبع : https://www.theday.com